Lunacup Menštruačný kalíšok

€23,41
Momentálne nedostupné Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks) Momentálne nedostupné Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks) Zvoľte variant
Veľkosť
Zvolená varianta nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
- 2.10.2020 2.10.2020 - 2.10.2020 2.10.2020 Zvoľte variant

Český kalíšok Lunacup patrí medzi najobľúbenejšie kalíšky u nás

  • Zosilnený horný okraj pre lepšie priľnutie k telu zaručuje 100% ochranu pred pretečením
  • Štyri otvory pod horným okrajom uľahčujú vyberanie (ľahšie sa zruší podtlak)
  • Certifikáty FDA, ISO, SZÚ, vegan

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Lunacup sa vyrába od roku 2019 zo silikónu v Českej republike. Je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo jednoduché, vnútro kalíška je hladký a stopka uľahčujúca vybratie je plná. Stopka je širšie ako u iných značiek a je veľmi jemná a ohybná.

Z vonkajšej strany kalíška sú na spodnej časti i na stopke ryhy, ktoré uľahčujú uchopenie. Pre zrušenie podtlaku, ktorý vznikne priľnutím kalíška ku stenám pošvy pri správnom zavedení, je optimálny pri vyberaní kalíšok v spodnej časti trochu stlačiť. Avšak tento kalíšok má u ustí 4 otvory a preto je uvoľnenie podtlaku ľahké. Na strane kalíška sú objemové rysky, ak teda chcete, viete ako silná je vaša menštruácia.

Menštruačný kalíšok Lunacup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach. Veľkosť 1 (menšie) je určená ženám do 30 rokov. < / span> Má priemer 40 mm a dĺžku vrátane stopky 70 mm, objem kalíška je 20 ml (objemové rysky 7 ml a 15 ml). Dĺžku stopky uvádza výrobca 25 mm - merané od spodnej ryhy. Ak by ste ju chceli odstrihnúť je možné ju skrátiť o cca 20 mm.

Sterilizačné sáčok

Balenie kalíška je vrátane bavlneného vrecka a sterilizačného vrecka - v ňom je kalíšok zabalený, môžete teda využiť všetko a tento kalíšok sa tak radí medzi produktmi Zero Waste :). Pohárik aj bavlnený sáčok sú vyrobené v Českej republike.


Ako vybrať veľkosť kalíška?

Kvalitný menštruačný kalíšok je veľmi prispôsobivý a dobre tesní, aj keď je viac stlačený. Preto sa nemusíš báť, že by ti nepasoval. V živote ženy však hrá zásadnú úlohu prirodzený pôrod. Preto sme pre teba pripravili dve veľkosti kalíškov

Menšia veľkosť

Ženám do 30 rokov alebo ženám, ktoré rodili cisárskym rezom , odporúčame menšiu veľkosť kalíška.

Menšia veľkosť kalíška odporúčame tiež ženám, ktoré sa cíti úzke a majú problém zavádzať tampóny super a väčší .

Väčšia veľkosť

Ženám nad 30 rokov alebo ženám, ktoré rodili vaginálne , odporúčame väčšiu veľkosť.

Väčšia veľkosť kalíška doporučujeme tiež pri silnejších menštruáciou , u žien s povoleným panvovým svalstvom alebo u žien ktoré používajú najväčšie veľkosti tampónu .

LUNACUP_menstruacni_kalisek_rozmery

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: