SUPERIONHERBS Ashwagandha

€33,99 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
6.6.2023

Produkt obsahuje patentovaný extrakt z Ašvagandy s najvyšším obsahom účinných látok na svete, získaných výhradne z koreňa - viac ako 5 % withanolidov. Pri jej výrobe sa nepoužívajú žiadne chemické látky, ani alkohol. Súčasťou patentovaného výrobného postupu, ktorý výrazne zvyšuje účinnosť produktu, je aj použitie malého množstva mlieka a extrakt, tak môže obsahovať jeho stopy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ashwagandha (lat. Withania somnifera) vitánia opojná

Ašvaganda znamená „sila koňa”. Ašva znamená kôň a Ganda – silu. K hlavným účinným látkam patria v Ašvagande withanolidy, ktoré obsahuje hlavne koreň rastliny. Ashwagandha obsahuje ďalej glykosidy, aminokyseliny, laktony, ale tiež vitamíny, minerály a ďalšie látky. Vysoký obsah aktívnych látok zaisťuje veľké spektrum blahodarných účinkov. Pre jej adaptogénny účinok sa často nazýva indický ženšen.

Ašvaganda

Ašvaganda je najobľúbenejšia indická botanická rastlina a bola používaná v Ayurvéde, 5 000 rokov starom indickom liečebnom systému, ako omladzujúce a denné tonikum mnoho storočí. Až v poslednej dobe dochádza k najväčšiemu zvýšeniu užívania ashwagandhy po celom svete vzhľadom k neuveriteľným pozitívnym výsledkom nedávnych farmakologických štúdií.

Ashwagandha stelesňuje samotnú podstatu preventívneho a liečebného prístupu k zdraviu v Ájurvéde. Ašvaganda pôsobí na úrovni celého telového systému tým, že pomáha udržovať rovnováhu v látkach a procesoch prebiehajúcich v ľudskom tele. Ashwagandha je malý, drevnatý ker z rodiny Solanaceae, ktorý rastie asi 70cm do výšky, v Indii a v niekoľkých častiach Stredomoria a Afriky. V dôsledku tohto rozsiahleho biotopu existujú značné morfologické a chemo-typické rozdiely v miestnych druhoch. Koreňové fytoaktívne látky ako divokých, tak kultivovaných druhov sa však zdajú byť rovnaké. Korene ašvagandy sú hlavnou časťou rastliny, ktorá sa používa terapeuticky.


500 mg Withania somnifera patentovaný extrakt z koreňa

Balenie: 90 toboliek x 500 mg, čistá hm. extraktu 45 g, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky HPMC rastlinné tobolky – vhodné pre vegetariánov doplnok stravy

Upozornenie
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je určené pre tehotné ženy. Nie je určené pre deti do 3 rokov.  Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25° C Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 90 toboliek x 500 mg, čistá hm. extraktu 45 g
1 tobolka obsahuje: 500 mg Withania somnifera
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JE Avatar autora | 3.7.2021
Velka spokojnost s vybavenim objednavky,dodanim aj s kvalitou produktu,dakujem.

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.