SUPERIONHERBS Coprinus

€39,14 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
23.3.2023

Coprinus comatus je u nás omnoho známejší pod slovenským názvom hnojník obyčajný. Obľúbená huba v gastronómii má tiež svoje miesto v rámci tradičnej čínskej medicíne (TCM). Jedlá chutná huba obsahuje všetky potrebné esenciálne aminokyseliny. Jedia sa a spracovávajú iba mladé hnojníky. Neobvyklá huba sa totiž pri svojom rýchlom starnutí mení z takmer bielej na čiernu, až sa viac-menej rozpustí. Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z huby Coprinus comatus

Detailné informácie

Podrobný popis

Coprinus comatus, po slovensky hnojník obyčajný

Coprinus comatus je u nás omnoho známejší pod slovenským názvom hnojník obyčajný. Huba obľúbená v gastronómii má tiež svoje miesto v rámci tradičnej čínskej medicíne (TCM). Jedlá chutná huba obsahuje až 20 aminokyselín, nechýbajú v nej polysacharidy alebo tiež proteín Y3, flavonoidy (vitamín P), alkaloidy (ergotamín), fenoly a bielkoviny. Okrem toho je plná vitamínov (vitamín C, vitamíny B1 a B2, adenín (B4)), minerálnych látok a stopových prvkov (draslík, horčík, vápnik, mangán, zinok, železo a vanád).

Jedná sa o pomerne rozšírenú hubu, ktorej sa výborne darí na hnojených stanovištiach. Je typická svojim až 6 cm širokým klobúkom s hustými lupeňmi, ktoré vypadajú ako zlepené. Klobúk je najskôr valcovitý a polorozložený, časom sa mení do zvonového tvaru. Jedia sa a spracovávajú iba mladé hnojníky. Neobvyklá huba sa totiž pri svojom rýchlom starnutí vyfarbuje z takmer bielej do čiernej, až sa nakoniec premení v tmavú hmotu a viac-menej sa rozpustí. Príbuznou hubou je hnojník atramentový.

V Číne hube hovoria maotou guisan alebo jituigu.

Pri konzumácii Coprinu, podobne ako u ďalších hnojníkov, nie je vhodné piť alkohol, pretože by mohol vyvolávať zvracanie.


Coprinus comatus – uživánie:

Obvyklá dávka: 1–2 tobolky denne. Zvýšená dávka: 3–10 toboliek denne (ideálne skonzultovať s lekárom). Odporúčame užívať 5 dní v týždni a po dvoch dňoch opäť pokračovať. Tobolky sa užívajú na lačno (aspoň pol hodiny pred jedlom alebo 60 minút po jedle). Tobolky je vhodné zapiť vlažnou vodou.

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj. 45 g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hmotnosť extraktu 45 g
1 tobolka obsahuje: 500 mg huby Coprinus Comatus, 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.