SUPERIONHERBS Coriolus

€45,32 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
4.12.2023

Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z tela huby Coriolus versicolor. Obsah polysacharidov viac ako 50% zaisťuje vysokú účinnosť produktu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Coriolus versicolor po slovensky Trúdnikovec pestrý

Coriolus čínsky Yunzhi – v preklade tráva ríše nebies. Coriolus je trúdnikovitá huba, podobne ako Reishi. Môžete ju nájsť na práchnivejúcich kmeňoch v miernom podnebnom páse v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Coriolus (outkovka) sa v TCM po stáročia využíval hlavne pre vitalizujúci účinok. Pozitívne ovplyvňuje celkové nastavenie organizmu – pôsobí ako na telo, tak aj na myseľ a udržuje ich v dokonalej rovnováhe. Podobne ako u väčšiny medicinálnych húb, je podľa tradičnej čínskej medicíny Coriolus pomocníkom v liečbe nádorových ochorení. V Južnej Kórei sa používa ako doplnok lekárskeho ošetrenia pacientov s rakovinou u 70% pacientov.

Upozornenie: Podľa nariadenia absurdnej vyhlášky EU, vzťahujúceho sa na reguláciu potravín nového typu na trhu EU, nie je možné Coriolus predávať ako doplnok stravy. Ponúkame ho preto ako veterinárny prípravok. Kvalita extraktu je rovnaká – špičková – ako u našich ďalších hubových extraktoch. Navyše tento prípravok obsahuje 50% polysacharidov – jedná sa o vysoko účinný extrakt.

Coriolus – účinné látky

Z plodníc Coriolusu sa izolujú triterpenoidy, ergosterol a beta-sitosterol a ďalej hlavne dva polysacharidy a to PSK, čiže krestin, obsahujúci glukán s 38% podielom bielkoviny a PSP – polysacharid zložený z glukánu (90%) a 10% peptidu.

Krestin bol v roku 1987 v Japonsku prvý krát použitý k liečbe rakoviny ako uznané liečivo. Krestin sa v Ázii používa k liečbe pečeňových chorôb, zvýšeniu imunomodulácie a slúži ako prevencia rakoviny pečene. Krestin aktívne potlačuje rast určitých rakovinových buniek a zároveň podporuje imunitu. Pri pokusoch so zvieratami sa to preukázalo v prípade nádorov pŕs, čriev, pľúc a melanómu. Pôsobenie krestinu sa zvyšuje v kombinácii s ožarovaním a chemoterapiou.


Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Coriolus versicolor

Obsah polysacharidov min.50%

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Dávkovanie:

Váha zvieraťa Dávka

  • < 10kg 1 tobolka/deň
  • 10 až 20kg 2 tobolky/deň
  • 20 až 30kg 3 tobolky/deň
  • > 30kg 4 tobolky/deň

Spôsob použitia: je možné užívať celé tobolky alebo vysypať obsah tobolky do krmiva. Vhodné pre dlhodobé užívanie.

Cyklické užívanie: Vhodný spôsob užívania je 5 dní v týždni užívať a následne si dať 2 dni pauzu. Potom celý cyklus znovu zopakovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 0 toboliek x 500 mg, čistá hmotnosť extraktu 45g
1 tobolka obsahuje: Coriolus versicolor Extrakt 500mg 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.