SUPERIONHERBS Dračia krv, Croton lechleri Extrakt

€24,72 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
3.4.2023

Prípravok obsahujúci extrakt z čistej živice stromu Croton lechleri Muell. Arg., peruánskymi indiánmi nazývanou Sangre de Drago – dračia krv.

Detailné informácie

Podrobný popis

Keď sa v amazonskej džungli poraní, poškriabe alebo je pobodaný hmyzom domorodec, môžete ho niekedy vidieť ako mačetou sekne do jedného druhu stromu a tmavo červenú živicu stromu si kvapne do rany. Táto substancia je známa ako Sangre de Drago (dračia krv).

Zatiaľ čo živice rôznych rastlinných druhov patriacich do rodov Dracaena, Daemonorops, Calamus rotang a Pterocarpus boli všetky označované ako dračia krv, netoxická forma pochádza zo stromov patriacich do rodu Croton. Tento účinný prípravok je možné nájsť v najmenej siedmych druhoch Crotonu v Peru, Ekvádore a v Brazílii, ale všetky tieto rastliny sa pre väčšie pohodlie nazývajú Croton lechleri. Dračia krv Superionherbs pochádza z amazonských oblastí Peru. Croton lechleri patrí do čeľade Euphorbiaceae. Sú to stredne veľké stromy so stálozelenými listami, ktoré rastú do výšky 10 až 20 metrov (30 až 60 stôp). Croton lechleri sú pôvodom z amazonskej panve a sú rozmiestené naprieč tropickými regiónmi juhoamerických krajín Bolívie, Brazílie, Kolumbie, Ekvádoru, Peru a Venezuely. Najčastejšie sa vyskytujú v severozápadnej nížine medzi hladinou mora až do výšky 1 000 m, väčšinou v narušenej pôde bohatej na minerály a pozdĺž riek.  

Dračia krv je bohatá na antioxidačné fenoly napr. taspin. Ďalšou kľúčovou zložkou dračej krvi je proanthocyanidinový oligomer zvaný SP-303, ako pôsobí si môžete prečítať v štúdii TU.


Balenie: 60 toboliek 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky, rastlinné tobolky Doplnok stravy

Užívanie:

Dospelí: max. 1-3 tobolky denne (1 tobolka-100 mg extraktu je ekvivalentom 0,5 ml latexu Croton lechleri ). Deti: max. 1 tobolka denne. Cca 20 minút pred jedlom zapite vodou. Po 10ti dňoch užívania nasleduje 1 týždeň pauza. Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.Nie je určené pre tehotné ženy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Dračia krv
Balenie: 0 kapslí, čistá hm. balení 26,5 g, 60 toboliek, čistá hm. balenia 26,5 g, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky, rastlinné tobolky
Zloženie: 00 mg Croton lechleri Muell. Arg., extrakt 6 : 1, 270 mg inulín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.