SUPERIONHERBS He Shou Wu

€32,96 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
4.4.2023

Synergicky pôsobiaci komplex bylín zostavený podľa tradičnej čínskej receptúry . Hlavnou zložkou je vysoko kvalitný extrakt zo špeciálne spracovaného koreňa He Shou Wu. Štandardizovaný Extrakt z koreňa Polygonum multiflorum 10:1 s obsahom min.5% antrachinonu

Detailné informácie

Podrobný popis

He Shou Wu (číta sa che-šou-wu) je v ázijskej bylinnej medicíne jednou z najpopulárnejších a najviac cenených posilňujúcich bylín. He Shou Wu je spracovaná koreňová hľuza rastliny Polygonum multiflorum (kokorík mnohokvetý), rastúca v horských oblastiach strednej a južnej Číny. Patrí k hlavným bylinkám čínskej bylinnej medicíny, ktoré posilňujú esenciu (ťing). Vďaka schopnosti nazhromaždiť v koreni obrovské množstvo čchi, dokáže táto bylinka posilňovať ľudské aj zvieracie orgány a tiež vyživovať a posilňovať krv. He Shou Wu nie je stimulant. Jedná sa ale o jeden z najlepších prostriedkov dodávajúci energiu, ktoré ľudstvo pozná. Jeho pôsobenie je kumulatívne, tak ako je tomu u každého skutočne zdravého doplnku stravy s posilňujúcim účinkom. Je to veľmi mierne sedatívum, a teda skľudňuje nervovú sústavu. Preto sa dá povedať, že He Shou Wu je súčasne povzbudzujúci a ukľudňujúci. To je kúzlo vynikajúcej posilňujúcej bylinky.

Aby He Shou Wu naplno účinkovalo, malo by byť doplnené o ďalšie liečivé rastliny.

  1. Spracovaný koreň Rehmánie lepkavej sa tradične nazýva „vlastná strava obličiek“. V tradičnej čínskej medicíne sa používa ako základné tonikum pre obličky a je považovaný za jednu z hlavných rastlín dlhovekosti. Obličky podľa TCM súvisia s kvalitou kostí, žliaz s vnútornou sekréciou vrátane sexuálnych a schopnosťou uskladňovať esenciu Jing. Rehmánia je zložkou v mnohých bylinných formuliach pre podporu sexuálneho zdravia a reprodukčných funkcií ako u mužov tak u žien.
  2. Rehmánia lepkavá v kombinácii s Dang Gui – Angelikou čínskou ešte viac posilňuje účinok ako krvného tonika, čo je obzvlášť dôležité pre ženy.
  3. Celé receptúra je doplnená o ďalšie rastlinné tonikum, ktoré posilňuje energiu QI a zlepšuje účinnosť vstrebávania He Shou Wu – extrakt z koreňa Sibírskeho ženšenu – Všehojovca štetinatého – super adaptogén a tonikum, ktoré dokáže rýchlo zvyšovať vitalitu organizmu.

Hľuzovitý koreň rastliny Polygonum multiflorum (He Shou Wu) obsahuje veľa účinných látok. He Shou Wu je bohaté na antrachinóny, vrátane veľkého počtu fosfolipidov, ako je lecitín (3,7 %). Za hlavnú účinnú látku zodpovednú za veľmi silné antioxidačné účinky He Shou Wu sa považuje glykosid stilbenu nazvaný 2,3,5,4-tetrahydroxystilben-2-O-β-D-glukopyranosid (ďalej len „superglykosid He Shou Wu“). V He Shou Wu je obsiahnuté veľké množstvo podobných glykosidov stilbenu. Glykosidy stilbenu v He Shou Wu sa veľmi podobajú resveratrolu. Niektoré z glykosidov stilbenu v tejto bylinke sú ale silnejšími antioxidantmi ako resveratrol.

He Shou Wu je kvalitným zdrojom železa. Obsahuje tiež účinné antioxidanty a molekuly zosilujúce účinok antioxidantov. Voľné radikály vznikajú v rámci životných pochodov v každom okamihu nášho života a naše zdravie závisí na ich nepretržitom odbúravaní z tela. Tento proces obvykle podporujú potraviny a bylinky, ktoré ľudia konzumujú. Podľa rozšíreného presvedčenia je jedným z dôvodov, prečo He Shou Wu pôsobí tak účinne, práve jeho schopnosť produkovať superoxid dismutázu (SOD). Superoxid dismutáza (tiež SOD či anglicky superoxide dismutase) je dôležitý prirodzený, tedy telu vlastný, antioxidant. Účinne ničí superoxidový radikál a premieňa ho na menej toxický peroxid vodíka. He Shou Wu obsahuje zinok. A zinok je zásadným stopovým prvkom, ktorý potrebujú všetky formy života. Na zinku závisí celý rad aspektov bunečného metabolizmu. Zinok má významnú rolu, čo sa týka rastu a vývoja, imunitnej reakcie, nervových funkcií a rozmnožovania. Je dôležitý pre naše sexuálne a reprodukčné funkcie. V čínskej terapii posilňujúcimi bylinkami sa He Shou Wu široko využíva ako prostriedok pre aktívne starnutie. Dodáva čchi pre fungovanie obličiek a pečene, posilňuje ťing (životnú esenciu), vyživuje krv a spevňuje svaly, šlachy a kosti.

He Shou Wu – Power Balancer

Je ideálnym doplnkom stravy pre vysoko vyťažených jedincov a staršie osoby. Odvar z koreňa často využívajú atléti a majstri bojových umení v Ázii. Posilňuje psychické a fyzické zdravie organizmu. Podporuje regeneráciu celého tela a dodáva energiu. Má antioxidačné vlastnosti.


He Shou Wu – užívanie:

1-2 tobolky 1-2 x denne v priebehu jedla. Zapite dostatočným množstvom vody.

Užívajte opatrne v tehotenstve – tzn. len po dobu akútnej fázy choroby a nie dlhšie ako 1 mesiac.

Upozornenie Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Zdravotné tvrdenia podľa platných nariadenie EÚ: Antioxidant
Balenie: 90 toboliek (tj.45g) Užívanie: 1-2 tobolky 1-2 x denne v priebehu jedla.
1 tobolka obsahuje: 410 mg Kokorík mnohokvetý (He Shou Wu) extrakt z koreňa 30 mg Rehmánia lepkavá extrakt z koreňa 30 mg Angelika čínska extrakt z koreňa 30 mg Všehojovec štetinatý extrakt z koreňa

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.