SUPERIONHERBS Hericium

€39,14 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
23.3.2023

Po slovensky Korálovec ježovitý je jedlá, veľmi chutná, vysoko cenená huba nielen v tradičnej čínskej medicíne (TCM), ale aj v modernej klinickej praxi. Z niektorých zdrojov vyplýva, že v Číne sa konzumuje už od čias dynastie Šang. Pre svoje veľmi silné a blahodárne účinky bolo Hericium užívané v mníšskych rádoch pri meditáciách a kontempláciách. Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Hericia - Levej hrivy. Obsah polysacharidov viac ako 40% zaisťuje vysokú účinnnosť produktu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hericium erinaceus po slovensky Korálovec ježovitý

Hericium erinaceus po slovensky Korálovec ježovitý je jedlá, veľmi chutná, vysoko cenená huba nielen v tradičnej čínskej medicíne (TCM), ale aj v modernej klinickej praxi. Z niektorých zdrojov vyplýva, že v Číne sa konzumuje už od čias dynastie Šang. V Číne je považovaná za vynikajúcu jedlú hubu, a taktiež za významnú hubu v starostlivosti o zdravie.

Rastie hlavne v hnijúcom dreve alebo v poranených miestach starých bukov a dubov, prípadne na ležiacich konároch. Celá plodnica je spočiatku biela, neskoršie postupne zružovie alebo zožltne, až získa červenohnedastú farbu. Na povrchu rastú 2-5 cm dlhé biele rozstrapkané ostne, ktoré husto pokrývajú celé telo – preto sa jej v niektorých ázijských krajinách hovorí Levia hriva (angl. Lion´s Mane). Má bohatú a príjemnú vôňu. V Európe rastie veľmi vzácne.


Hericium – Levia hriva užívanie:

Prvý týždeň: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami. Od druhého týždňa: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami a 1 tobolka popoludnie medzi jedlami.

Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Upozornenie Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov.  Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Balenie: 90 toboliek x 500 mg, čistá hm.extraktu 45g
1 tobolka obsahuje: Hericium, Korálovec ježovitý 500mg 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.