SUPERIONHERBS Shiitake

€39,14 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.9.2023

Latinský názov Shiitake je Lentinula edodes.Liečivá huba vysoko cenená nielen v tradičnej čínskej medicíne (TCM), ale aj v modernej klinickej praxi. V Číne sa konzumuje už 2000 rokov. Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok zo Shiitake pestovanej organicky na kmeňoch dubov. Obsah polysacharidov viac ako 40%.

Detailné informácie

Podrobný popis

Shiitake latinsky Lentinula edodes

V tradičnej čínskej medicíne sa huby Shiitake používajú viac ako 2000 rokov. Sú symbolom sily a dlhovekosti. Slovo „Shii“ pochádza z japonského výrazu pre druh dubu rastúceho v južnej časti japonských ostrovov, na ktorom Shiitake najčastejšie rastie. „Take“ znamená po japonsky huba. Tento druh húb má okrúhly hnedý klobúčik v priemere 2-6 cm. Latinský názov Shiitake je Lentinula edodes.

Shiitake obsahujú celý rad fytonutrientov. U Shiitake sa jedná hlavne o jedinečný rad beta-glukánov, lentinanu a laminarinu. Obsahujú tiež cholesterol znižujúcí látku eritadenin alebo lentinacin alebo látku podobnú aminokyselinám – ergothionein. Ďalej sú Shiitake doslova nabitá tradičnými živinami. Taktiež sú bohatým zdrojom medi, selénu a kyseliny pantoténovej. Obsahujú pomerne velké množstvo vitamínu B2, zinku, mangánu, vitamínu B6, niacínu, cholínu, vitamínu D a železa.

Shiitake od SUPERIONHERBSTM  sú pestované v čistej prírode, tradičným spôsobom na dlhých dubových kmeňoch – podobne ako Duanwood Red Reishi.


Shiitake – užívanie:

Prvý týždeň: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami. Od druhého týždňa: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami a 1 tobolka popoludnie medzi jedlami.

Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Upozornenie Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hm.extraktu 45g
1 tobolka obsahuje: Shiitake 500mg 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.