SUPERIONHERBS Tremella

€39,14 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
4.4.2023

Rôsolovka riasotvará je huba so želatínovým plodiacim telom. Pri vysychaní sa zmršťuje. Často rastie predovšetkým v trópoch a subtrópoch, kde sa objavuje na mŕtvych konároch listnatých stromov. Vďaka svojej podobe získala prezývky ako „medúza” alebo „snehové ucho”. V Číne sa rôsolovka riasotvará klinicky používa ako tonikum. Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z rôsolovky riasotvarej. Obsah polysacharidov viac ako 40 %

Detailné informácie

Podrobný popis

Rôsolovka riasotvará, po latinsky Tremella fuciformis

Rôsolovka riasotvará je huba so želatínovým plodiacim telom. Pri vysychaní sa zmršťuje. Často rastie predovšetkým v trópoch a subtrópoch, kde sa objavuje na mŕtvych konároch listnatých stromov. Vďaka svojej podobe získala prezývky ako „medúza” alebo „snehové ucho”. V Číne sa rôsolovka riasotvará klinicky používa ako tonikum. V mandarínskej čínštine sa uvádza názov  yín ěr (strieborné ucho) alebo xuě ěr (snehové ucho). V Japonsku zase kikurage (biela medúza).

Huba je cenná kvôli obsiahnutým polysacharidom (heteroglykany), monosacharidu manóze, uronovým kyselinám, triterpenoidom ako je lupeol a lanosterol. Vykazuje tiež činnosť superoxid dismutázy (SOD) a ďalšie antioxidačné aktivity, napríklad aj vďaka polyfenolom. V hube bohatej na minerály nechýba napr. draslík, vápnik, sodík, železo.

Nielen v Číne, ale aj v Japonsku býva vyhľadávanou ingredienciou do sladkých jedál a polievok. Rôsolovka riasotvará je obľúbená nielen v gurmánskej oblasti, ale aj ako huba, ktorú používa tradičná čínska medicína (TCM). V kuchyni ju stravníci milujú hlavne pre jej chrumkavosť a jemnosť. Tremella fuciformis je výživná a pritom ľahká.

Hubu dobre poznajú v Južnej a latinskej Amerike, v Karibiku, dokonca aj v niektorých častiach Severnej Ameriky. Objavuje sa v subsaharskej Afrike, južnej a juhovýchodnej Ázii alebo na ostrovoch v Pacifiku, ďalej tiež v Austrálii a na Novom Zélande. Pri komerčnom pestovaní sa používa divoký typ rôsolovky na vhodnom substráte. Písomne bolo doložené, že v Číne sa takto huba získava prinajmenšom od 19. storočia. Podobnou hubou je rôsolovka lupeňovitá.


Rôsolovka riasotvará – užívanie:

Bežná dávka: 1–2 tobolky denne. Zvýšená dávka: 3–10 toboliek denne (ideálne skonzultovať s lekárom). Odporúčame užívať 5 dní v týždni a po dvoch dňoch opäť pokračovať. Tobolky sa užívajú na lačno (aspoň pol hodiny pred jedlom alebo 60 minút po jedle). Tobolky rôsolovky riasotvarej je vhodné zapiť vlažnou vodou.

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj. 45 g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hmotnosť extraktu 45 g
1 tobolka obsahuje: 500 mg rôsolovky riasotvarej, 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.