SUPERIONHERBS Triterpen Max

€99,91 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
5.3.2024

Extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokou koncentráciou triterpenoidov. 5 x vyšší obsah triterpenoidov ako štandardný extrakt. Obsah triterpenoidov viac ako 20%. Obsah polysacharidov viac ako 10%.

Detailné informácie

Podrobný popis

TRITERPEN MAX

Jedná sa o extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokým obsahom triterpenoidov. Na rozdiel od štandardných extraktov, ktoré sú vyrábané s dôrazom na vysoký obsah polysacharidov (viz Duanwood Red Reishi Extrakt), je TRITERPEN MAX vyrábaný práve s dôrazom na množstvo triterpénov ktoré pôsobia inak ako polysacharidy.

Triterpenoidy

Terpény sa vyskytujú ako bežné látky obsiahnuté v rastlinách, hubách, vzácne sú akumulované a metabolizované baktériami a tiež syntetizované niektorými zvieratmi. V súčasnosti je táto skupina zastúpená približne 25 000 identifikovanými zlúčeninami. Terpény sa dajú rozdeliť podľa počtu stavebných molekúl izoprénu na monoterpény, seskvi-, di-, sester-, tri-, tetra- , polyterpény a spolu so sterolmi tvoria rozsiahlu skupinu isoprenoidov. V poslednom desaťročí sa dostala  do popredia záujmu veľká skupina cyklických triterpenoidných zlúčenin. V súčasnosti sa do nej zaraďuje viac ako 4 000 rôznych látok, volných triterpenoidov, triterpenických glykosidov (saponínov), fytosteroly, a ich prekurzory. Okrem už spomenutých zlúčenin je tu ešte skupina rastlinných steroidných saponínov, štruktúrou blízka cholesterolu a dalším hormónom lipofilné povahy, i keďich pôsobenie (per os) nie je hormonálne. Zmienky o používaní rastlín s vysokým obsahom saponínov alebo tritepenoidov môžeme nájsť už v prvých písaných herbároch, kde rastliny ako všehoj ázijský – Panax ginseng, ling-zhi – Ganoderma lucidum, jiegeng – Platycodon grandiflorum, indické kadidlo – živica zo stromu Boswellia serrata, boli vysoko cenené a zaradené pre svoje široké spektrum vlastností ako panacea na ich predné miesta.

Reishi (lat. Ganoderma lucidum) česky lesklokorka lesklá

Každodenná konzumácia DuanWood Reishi je vhodná ako prevencia pre každého. Je jednou z najoceňovanejších rastlín TCM. V preklade znamená „božská huba“. Jej vlastnosti sa využívajú už viac ako 4 000 rokov. Je spomínaná i v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára.

Duanwood Red Reishi

je výťažok z huby Ganoderma lucidum obsahujúci polysacharidy, adenozín, triterpenoidy a proteiny. Duanwood Red Reishi Extrakt sa získava z jednoročnej červenej huby – táto odroda Reishi je pestovaná na dlhých dubových kmeňoch po dobu 12tich mesiacov v čistej prírode horského masívu Wuyi na severozápade Číny. Táto oblasť je od roku 1999 pod ochranou UNESCO. Jedná sa o oblasť nedotknutú civilizáciou, so špecifickou klímou.

Di Tao koncept

Di Tao znamená „autentický zdroj“. V Ázii má koncept Di Tao zásadnú rolu. Každá bylinka rastie nejlepšie v určitej oblasti. Tieto oblasti, ktoré sú potvrdené tradíciou i vedeckými výskumami sa nazývajú Di Tao. Superionherbs používa vo svojich produktoch výhradne Reishi z Di Tao regiónu – horský masív Wuyi, oblasť vysokých hôr vzdialená od civilizácie. Plantáže Reishi ležia v páse medzi horskými lesmi a vrcholkami hôr. Jediným zdrojom vlahy sú tak dažde a horská vlhkosť. Je tu čistý vzduch, nepoškrvnená pôda a neexistuje tu žiadne znečistenie. Reishi sa tu pestuje tradičným spôsobom na dlhých drevených kmeňoch dubov po dobu 12tich mesiacov. Táto Reishi sa nazýva Duanwood Red Reishi.


Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Duanwood Red Reishi

Obsah triterpenoidov min.20% Obsah polysacharidov min.10%

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g (balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Dávkovanie: 1-2 tobolky ráno po jedle Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Vhodné doplniť užívaním 100% Reishi spórového prášku.

Upozornenie Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Doplnok stravy.

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hm.extraktu 45g
1 tobolek obsahuje: Duanwood Red Reishi Extrakt 500mg 100% čistý extrakt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Zastúpenie pre Českú republiku, Slovenskú republiku, Nemecko, Rakúsko: Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Mesto, Praha 1

Riaditeľom a spolumajiteľom Pharmacopea CZ s.r.o. je Pavel Štepka. Je mu 47 rokov. O prírodnú medicínu sa zaujíma aktívne od mladosti. Medzi jeho dalši záujmy patrí zenový budhizmus a bojové umenia. V roku 1993 sa podieľal na založení sezam - Stredoeurópska zenová asociácie a aktívne sa podieľal na jej činnosti a rozvoju viac ako desať rokov. V rokoch 2003 až 2009 vďaka osudu pravidelne navštevoval juhovýchodnej Ázii - Indii a Čínu. Indická Bombaj sa na osem rokov stala jeho druhým domovom. Väčšinu miest odkiaľ pochádzajú produkty Superionherbs osobne navštívil.