BrainMax Astaxanthin (Astaxantin)

Novinka
Značka: BrainMax
€33,43 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (4 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Astaxantín je v súčasnej dobe najsilnejší antioxidant, ktorý bol v prírode objavený. BrainMax Astaxantín bol extrahovaný z rias ekologicky pestovaných rias Haematococcus pluvialis a jeho súčasťou sú aj prirodzene sa vyskytujúce kartenoidy akoluteínkantaxantín a beta-karotén. Maximálna čistota produktu je zaistená organickou výrobnou technológiou a následným testovaním na ťažké kovy. BIO kvalita astaxantínu zaručuje až 50 krát vyššiu biologickú dostupnosť ako jeho syntetická forma.

Pre lepšiu absorpciu je kapsula s astaxantínom doplnená o panenský olivový olej bohatý na polyfenoly. Vďaka rastlinným kapsulám je produkt vhodný aj pre vegánov. Produkt neobsahuje žiadne balastné látky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) je jednobunková sladkovodná mikroriasa, ktorá je súčasťou planktónu a je rozšírená v mnohých biotopoch po celom svete. Je považovaná za najlepší prírodný zdroj astaxantínu. V prírode má astaxantín žiarivo oranžovú farbu. Odtiaľ preberajú túto farbu aj živočíchy ako je losos, homár alebo krevety.

BrainMax Astaxanthin obsahuje v každej kapsule 8 mg astaxantínu v tej najčistejšej forme a je extrahovaný CO2 extrakciou z riasy Haematococcus pluvialis, ktorá je na množstvo astaxanthinu najbohatšia. Ide o prírodný produkt, ktorý ako taký má až 50 krát vyššiu biologickú dostupnosť ako jeho syntetická forma. Ako jeden z mála antioxidantov prechádza astaxanthin do všetkých tkanív a orgánov vrátane mozgu. Molekuly Astaxanthinu sú rozpustné vo vode aj v tukoch a prenikajú tak celou ochrannou lipidovou dvojvrstvovou bunkou.

Astaxanthin je často označovaný ako „kráľ karotenoidov“ kvôli jeho povesti jedného z najsilnejších antioxidantov nájdených v prírode. Najväčšie množstvo astaxanthinu obsahuje jednobunková sladkovodná mikroriasa Haematococcus pluvialis. Kkeď je táto riasa v strese, prejde do režimu prežitia a vylučuje astaxanthin, aby okolo nej fungoval ako „silové pole“. Astaxanthin chráni riasy pred zmenami v ich prostredí, ako je ultrafialové svetlo, nedostatok výživy alebo zmena teploty. Vďaka astaxanthinu prežije riasa aj tie najdrsnejšie podmienky. 

Astaxanthin je vytváraný mikroriasou ako prirodzená ochrana proti UV žiareniu. V tele potom môže absorbovať negatíva súvisiace s oxidatívnym stresom. Astaxanthin má zvláštny význam, pretože sa nikdy nepremení na prooxidant. To znamená, že nikdy nemôže spôsobiť deštruktívnu oxidáciu v tele. Bohužiaľ Vás nemôžeme informovať o všetkých pozitívnych účinkoch, ktoré astaxanthin ponúka.

Prednosti BrainMax Astaxanthinu

  • Najsilnejší prírodný antioxidant.
  • Obsahuje prirodzene ďalšie kartenoidy ako uteín, kantaxantín a beta-karotén.
  • Prestupuje do všetkých tkanív vrátane mozgu.
  • Synergický efekt v kombinácii s panenským olivovým olejom bohatým na polyfenoly.
  • 100% BIO produkcie bez GMO.
  • Vhodné pre vegánov.

Dávkovanie

1 kapsula raz denne s jedlom.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 60 rastlinných kapsúl
Zloženie: BIO olivový olej extra panenský, BIO prírodný oleoresín bohatý na astaxanthin z rias Haematococcus pluvialis. Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: