Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali, že v období od 2. apríla do 19. apríla nebude možné nás kontaktovať telefonicky. Pre akékoľvek otázky či potreby nás prosím kontaktujte prostredníctvom e-mailu. Ďakujeme za pochopenie.

Everest Ayurveda nutričný elixír ASTHIPRASH

€7,25 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
16.4.2024

Kosti & kĺby

  • Tinospóra srdcolistá podporuje normálnu pohyblivosť kĺbov
  • Ďumbier lekársky prispieva k zdraviu kostí a kĺbov
  • Pomáha uvoľňovať napätie a stuhnutosť
  • Kurkumovník dlhý podporuje optimálny stav kĺbov a kostí
  • Vápnik priaznivo pôsobí na činnosť svalov a chrupaviek
  • Pomáha udržiavať normálny stav kostí a zubov
  • Triticum aestivum prispieva k dopĺňanie vitamínov a minerálnych látok
  • Embilika lekárska podporuje zdravú činnosť tráviacej sústavy

Detailné informácie

Podrobný popis

Asthiprash je nutričný bylinný elixír pre optimálny stav kostí a kĺbového aparátu. Narušenie kostného tkaniva je spôsobené nedostatočným množstvom minerálov a znečistením črevného traktu. Prejavuje sa zhoršenou pohyblivosťou, stuhnutosťou kĺbov, nedostatkom vápnika, kazivosťou zubov, vypadávaním vlasov, neistotou a tvrdohlavosťou.


Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Dodatočné parametre

Kategória: Ajurvédske elixíry
Balenie: 200 g
Na čo doplnok je: Kĺby, Zuby
Obsah minerálov: Vápnik
Produkt: čaj
Značka: Everest Ayurveda
Hmotnosť: 200 g
Zloženie: embilika lekárska, tinospóra srdcolistá, ďumbier lekársky, kurkumovník dlhý, uhličitan vápenatý (z toho vápnik 120 mg, t. j. 15 % RHP), pšenica letná, datľovník obyčajný (plod - datle), škoricovník cejlónsky, mäta poľná, cymbopogon citratus (citrónová tráva), dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
GS Avatar autora | 5.5.2022
Spokojnosť. Rýchle dodanie tovaru. Tovar zodpovedal zobrazenej ponuke .

Everest Ayurveda s.r.o.
Everest Ayurveda s.r.o. je česko-slovensko-nepálska spoločnosť, ktorá v súlade s indickou tradíciou šíri hlbšie povedomie o ajurvédskej lekárstva, zdravom spôsobe života, užívanie himalájskych bylín a vnútorným rozmerom človeka. V Českej a Slovenskej republike bola spoločnosť založená v roku 2004 v spolupráci s nepálskym ájurvédským lekárom Dr. Ka Dev Jha.

Predmetom výroby, dovozu a veľkoobchodnej činnosti spoločnosti sú tradičné Ajurvédske prípravky z Nepálu a Indie. Everest Ayurveda s.r.o. má svoje sídlo v Českej republike s centrálou v Prahe, firemné pobočkou na slovenskom so sídlom v Bratislave a výrobu bylinných prípravkov v Nepále so sídlom v Káthmandu.