Everest Ayurveda Royal Kashmiri Kahwa Tea

€6,41 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Zelený čaj Kangra& lahodná zmes orientálneho korenia

Oblasť Kašmíru bola významnou súčasťou „Hodvábnej cesty“, ktorá zahŕňala obchod s čajom a korením. Karavány putovali z Číny cez severnú Indiu do centrálnej Ázie a ďalej na Blízky východ. Samotný názov kašmírskeho Kahwa čaju pochádza z arabčiny a znamená „voňavý nápoj“, ktorý má povzbudzujúce účinky ako káva. Za vlády mughalskej dynastie v Indii vznikli v Kašmíre skvostné záhrady a paláce, kde sa tento nápoj často podával. Preto sa kašmírskej Kahwe, hovorí aj „Mughalský čaj“.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava

Príprava na britský spôsob: Zalejte 1 čajové vrecko vriacou vodou (250 ml) a nechajte 3–5 min vylúhovať. Pridajte trstinový cukor, sirup alebo med podľa chuti.

Príprava na indický spôsob: Priveďte do varu 250 ml vody. Stlmte na mierny plameň, vložte 1–2 čajové vrecká a nechajte 3–5 min povariť. Po krátkom odstátí pridajte trstinový cukor, sirup alebo med podľa chuti.

Odporúčané dávkovanie

4-5 šálok za deň

Užívanie

Vychutnajte si lahodný indický Kashmiri Kahwa čaj pohodlne v porciovanom vrecku nech ste kdekoľvek.

Užite si ho na cestách, v práci, v škole alebo všade tam, kde nemáte možnosť si tento osviežujúci nápoj pripraviť klasickým indickým spôsobom.

Dodatočné parametre

Kategória: Relaxačné a korenené čaje
Balenie: 30 x 2 g originálne certifikované zmesi zeleného čaju Kangra a orientálneho korenia v nálevových vreckách
Zloženie: zelený čaj Kangra, kardamovník obyčajný, škoricovník cejlónsky, ruža stolistá, klinčekovec voňavý, mandľa obyčajná, šafran siaty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Everest Ayurveda s.r.o.
Everest Ayurveda s.r.o. je česko-slovensko-nepálska spoločnosť, ktorá v súlade s indickou tradíciou šíri hlbšie povedomie o ajurvédskej lekárstva, zdravom spôsobe života, užívanie himalájskych bylín a vnútorným rozmerom človeka. V Českej a Slovenskej republike bola spoločnosť založená v roku 2004 v spolupráci s nepálskym ájurvédským lekárom Dr. Ka Dev Jha.

Predmetom výroby, dovozu a veľkoobchodnej činnosti spoločnosti sú tradičné Ajurvédske prípravky z Nepálu a Indie. Everest Ayurveda s.r.o. má svoje sídlo v Českej republike s centrálou v Prahe, firemné pobočkou na slovenskom so sídlom v Bratislave a výrobu bylinných prípravkov v Nepále so sídlom v Káthmandu.