Porto - Muiños Morské riasy Dulse

€15,43 / ks €28,87 / ks od €15,43 / ks
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
17.6.2024 17.6.2024 Zvoľte variant

Morské riasy Dulse BIO sú medzi milovníkmi morských rias veľmi obľúbené. Majú jemnú, mierne dymovú a mierne slanú chuť podobnú mäkkýšom. Môžu sa jesť surové, používať pri varení rôznych jedál alebo ako korenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Morské riasy Dulse BIO sú medzi milovníkmi morských rias veľmi obľúbené. Majú jemnú, mierne dymovú a mierne slanú chuť podobnú mäkkýšom. Môžu sa jesť surové, používať pri varení rôznych jedál alebo ako korenie.

Morské riasy Dulse pochádzajú z voľnej prírody z čistých vôd Atlantického oceánu a zbierajú sa ručne na západnom pobreží Írska alebo na pobreží francúzskej Bretane v západnej časti Lamanšského prielivu.

Morské riasy sa často nazývajú morská zelenina. Táto zelenina morského pôvodu má vynikajúce výživové vlastnosti a veľký potenciál vo svete správnej výživy. Malé množstvo morských rias dodáva väčšine jedál bohatú chuť a zvyšuje ich výživovú hodnotu. Morské riasy sú bohaté na minerály a stopové prvky, ako je napríklad jód. Majú vysoký obsah vlákniny a obsahujú kvalitné bielkoviny.

Morské riasy Porto-Muiños sa pestujú a zbierajú podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva a nesú označenie BIO. Spĺňajú aj podmienky certifikácie V-Label, čo je značka kvality pre vegánske a vegetariánske výrobky. Ide o regulovaný a trvalo udržateľný ručný zber morských rias vo voľnej prírode na pobreží pri odlive alebo s potápaním pod vodou v povolených oblastiach ich prirodzeného výskytu. Morské riasy sa sušia pri nízkych teplotách a po zabalení sú pripravené na použitie v kuchyni ako univerzálna prísada do rôznych jedál.

Miesto zberu:

Výskyt riasy Dulse nie je veľmi hojný. Nachádzajú sa v hĺbke 5 až 10 metrov pod hladinou na pobreží, ktoré nie je veľmi otvorené vlnám, pripevnené na skalách alebo balvanoch. Výnimočne, vo veľmi čistých vodách, ich možno nájsť v hĺbke 20 metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Zelené potraviny
Zloženie: 100% morská riasa Dulse (Palmaria palmata) sušená z ekologického poľnohospodárstva. Biela farba, ktorá sa môže na riasach objaviť, pochádza z ich vlastných solí, ktoré pôsobia ako prírodný konzervant.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: