Porto - Muiños Morské riasy Wakame

€7,07 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks)
Môžeme doručiť do:
17.6.2024

Riasy Wakame BIO majú jemnú morskú chuť, ktorá pripomína ustrice. Môžu sa použiť ako príloha, pridať do polievky, ryže alebo cestovín, ochutiť do šalátov alebo použiť ako korenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Riasy Wakame BIO majú jemnú morskú chuť, ktorá pripomína ustrice. Môžu sa použiť ako príloha, pridať do polievky, ryže alebo cestovín, ochutiť do šalátov alebo použiť ako korenie.

Riasy Wakame pochádzajú z voľnej prírody z čistých vôd Atlantického oceánu a zbierajú sa ručne pri pobreží Galície v Španielsku. Táto oblasť na sútoku Atlantického oceánu a Kantábrijského mora v južnej časti Biskajského zálivu sa vyznačuje bohatým slnečným svitom a čistou vodou oceánu. Vďaka týmto podmienkam sa tu vytvoril jedinečný podmorský ekosystém bohatý na rôzne druhy morských rias.

Morské riasy sa často nazývajú morská zelenina. Táto morská zelenina má vynikajúce výživové vlastnosti a veľký potenciál vo svete správnej výživy. Malé množstvo morských rias dodáva väčšine jedál bohatú chuť a zvyšuje ich výživovú hodnotu. Morské riasy sú bohaté na minerály a stopové prvky, ako je napríklad jód. Majú vysoký obsah vlákniny a obsahujú kvalitné bielkoviny.

Morské riasy Porto-Muiños sa pestujú a zbierajú podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva a nesú označenie BIO. Spĺňajú aj podmienky certifikácie V-Label, čo je značka kvality pre vegánske a vegetariánske výrobky. Ide o regulovaný a trvalo udržateľný ručný zber morských rias vo voľnej prírode na pobreží pri odlive alebo pomocou podmorského potápania v povolených oblastiach ich prirodzeného výskytu. Morské riasy sa sušia pri nízkych teplotách a po zabalení sú pripravené na použitie v kuchyni ako univerzálna prísada do rôznych jedál.

Príprava:

Pred konzumáciou riasy namočte na 10 minút do vody alebo ich varte vo vode minimálne 5 minút. Po namočení sa ich suchá hmotnosť zvýši približne 6-krát.

Použitie:

Variť ich možno ako skvelú prílohu k mäsu, rybám a morským plodom. Môžu sa použiť aj na prípravu polievok, miešaných vajec, duseného mäsa, krokiet, ryže, cestovín a hamburgerov. Sušené a roztlačené sa používajú na ochutenie sušienok, pizze a koláčov. Namočené vo vode alebo blanšírované sú vynikajúce do šalátov. Sú vhodné na prípravu marinády s citrónom. Sú vhodné pre vegetariánov a vegánov.

Miesto zberu:

Nachádzajú sa v galícijských ekosystémoch v ústí riek. Často rastú prilepené na skalách a sú viditeľné pri odlive na otvorenom pobreží. Väčšinou sa rozmnožujú v chladných vodách v hĺbke od jedného do troch metrov.

Chuť a vôňa:

Jemná morská chuť, ktorá pripomína ustrice.

Farba:

V čerstvom stave je tmavohnedá, po uvarení sa mení na špenátovo zelenú. Biela farba, ktorá sa môže objaviť na riasach, pochádza z ich vlastných solí, ktoré pôsobia ako prírodný konzervant.

Textúra:

Mäkká, mäsitá, mierne chrumkavá

Dodatočné parametre

Kategória: Zelené potraviny
Balenie: 50 gramov
Zloženie: 100% morská riasa Wakame (Undaria pinnatifida) sušená z ekologického poľnohospodárstva. Biela farba, ktorá sa môže na riasach objaviť, pochádza z ich vlastných solí, ktoré pôsobia ako prírodný konzervant.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: