Porto - zmes morských rias Muinos

€7,74 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks)
Môžeme doručiť do:
17.6.2024

Zmes troch morských rias Wakame BIO, Nori BIO a morského šalátu BIO. Táto zmes sa vyznačuje rozmanitosťou farieb a chutí, a preto je vynikajúca do šalátov, polievok alebo ako prísada do ryže, cestovín a iných jedál.

Detailné informácie

Podrobný popis

Směs troch morských rias Wakame BIO, Nori BIO a Sea Lettuce/Morského šalátu BIO. Táto zmes sa vyznačuje pestrosťou farieb a chutí a je tak výborná do šalátov, polievok alebo ako prísada do ryže, cestovín a ďalších jedál.

Morské riasy Nori pochádzajú z divokej prírody a čistých vôd v severozápadnej časti Tichého oceánu. Riasy Wakame a Sea Lettuce / Morský šalát sa zberajú ručne na pobreží Galície vo Španielsku v oblasti sútokov Atlantického oceánu s Kantaberským morom na juhu Biskajského zálivu, ktorá sa vyznačuje hojným slnečným svitom a čistou oceánskou vodou.

Morským riasam sa často hovorí morská zelenina. Táto zelenina morského pôvodu má vynikajúce nutričné vlastnosti a veľký potenciál vo svete správnej výživy. Malé množstvo morských rias dodáva väčšine jedál bohatú chuť a zvyšuje ich nutričnú hodnotu. Morské riasy sú bohaté na minerály a stopové prvky ako napríklad jód. Majú vysoký obsah vlákniny a obsahujú kvalitné bielkoviny.

Morské riasy od spoločnosti Porto-Muiños sú pestované a zberané podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva a nesú označenie BIO. Tiež spĺňajú podmienky certifikácie V-Label, ktorá je známkou kvality pre vegánske a vegetariánske produkty. Ide o regulovaný a udržateľný ručný zber morských rias v voľnej prírode na pobreží pri nízkom prílive alebo s potápaním pod vodou v povolených oblastiach ich prirodzeného výskytu. Riasy sa sušia pri nízkych teplotách a po zabalení sú pripravené k použitiu v kuchyni ako všestranná prísada k príprave rôznych druhov jedál.

Príprava: 

Pred konzumáciou namočte riasy na 10 minút do vody alebo varia v vode minimálne po dobu 5 minút. Po namočení zvýšia svoju suchú hmotnosť približne 6-krát.

Použitie: 

Po namočení vo vode alebo blanšírované sa výborne hodia do šalátov. Varené do polievok, krémov, krokiet, miešaných vajec a dusených jedál. Ako príloha k rybám alebo morským plodom. Ako prísada pri príprave ryže a cestovín. Sú vhodné pre vegetariánov aj vegánov.

Wakame: 

Vyskytujú sa v ekosystémoch galícijskych ústí riek. Často rastú prichytené na skalách a sú viditeľné pri odlive na otvorenom pobreží. Najviac sa množia vo studených vodách v hĺbke od jedného do troch metrov.

Nori:

 Zvlášť hojné sú na jar na skalách mierne opláchnutých prílivom, kde sa vyskytujú aj mäkkýše. Ich jemné purpurové listy tvoria veľké populácie pokrývajúce skaly v blízkosti pláží na otvorenom mori.

Sea lettuce/Morský šalát: 

Rastú prichytené na kameňoch, hrubom piesku alebo mušliach na miestach so slabými vlnami, dobre osvetlených a bohatých na živiny. Môžu tvoriť rozsiahle miesta pripomínajúce sady alebo lúky.

Chuť, vôňa a farba: 

Zmes troch morských rias rôznych tvarov, farieb a chutí. Biela farba, ktorá sa na riasach môže objaviť, pochádza z ich vlastných solí, ktoré pôsobia ako prirodzený konzervant.

Textúra: 

Jemná a chrumkavá textúra Sea Lettuce/Morského šalátu a Nori sa snúbi s ľahko chrumkavou a mäsitou štruktúrou Wakame.

Dodatočné parametre

Kategória: Zelené potraviny
Balenie: 50 gramov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: