Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali, že v období od 2. apríla do 19. apríla nebude možné nás kontaktovať telefonicky. Pre akékoľvek otázky či potreby nás prosím kontaktujte prostredníctvom e-mailu. Ďakujeme za pochopenie.

Albeena Propolisová tinktúra

€4,57 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (5 ks)
Môžeme doručiť do:
19.4.2024

Propolisová tinktúra Albeena® je prírodný produkt získaný maceráciou propolisu v alkoholovom roztoku. Má príjemnú aromatickú vôňu. Pre organizmus je ľahko vstrebateľná a pôsobí rýchlo.

Detailné informácie

Podrobný popis

Propolisová tinktúra Albeena® je prírodný produkt získaný maceráciou propolisu v alkoholovom roztoku. Pre organizmus je ľahko vstrebateľná a rýchlo pôsobí.

Propolis je včelí produkt a čisto prírodná látka, ktorej základom je živica, ktorú včely zbierajú z kvetov, listov, stoniek a púčikov rastlín a ďalej ju upravujú výlučkami svojich žliaz.

Hlavnou funkciou propolisu je zaisťovať a udržiavať antiseptické (antibakteriálne) prostredie v úli. Včely používajú propolis na ochranu lariev i seba samých pred mikroorganizmami (vírusmi, baktériami a plesňami) a využívajú ho ako zdroj dezinfekcie a vytvorenia sterilného prostredia vo vnútri úľa. Používajú ho aj ako tmel na zalepenie rôznych otvorov a drobných prasklín.

Propolis má príjemnú aromatickú vôňu a ľudia ho poznajú odpradávna. Starí Gréci, Rimania a Egypťania si boli vedomí liečivých vlastností propolisu a hojne ho využívali ako liečebný prostriedok.

Včelie produkty Albeena® pochádzajú od zdravých a dobre chovaných včiel, ktorých úle sú umiestnené v oblastiach bohatých na divokú voľne rastúcu flóru v čistej prírode Rumunska. Prvé včelie produkty Albeena® boli na trh uvedené v roku 2010 a nadväzujú na tradičné včelárstvo s dôrazom na rešpektovanie prírody a výživné sily čistých nespracovaných produktov získaných priamo zo včelích úľov. Pri vzniku týchto produktov sa využívajú nové poznatky, výskumy a testovanie, aby bola vždy zachovaná ich vysoká kvalita.

Použitie:

Na vnútorné aj vonkajšie použitie.

Odporúčané dávkovanie:

Na vnútorné použitie nakvapkajte 10 kvapiek 3-krát denne do medu alebo zrieďte v 50 ml vody či mlieka a vypite. Deťom starším ako 7 rokov sa propolisová tinktúra podáva v počte 3 – 7 kvapiek (podľa veku) 3-krát denne.

Na vonkajšie použitie naneste tinktúru na obklady alebo lokálne na pokožku. Na výplachy a kloktanie sa odporúča roztok zriedený v prevarenej a vychladenej vode v pomere 1:5.

Súčasťou fľaštičky je dávkovacie kvapkadlo.

Skladovanie:

Skladujte pri izbovej teplote. Mimo dosahu vlhkosti a priameho slnečného svetla.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy alebo ľudia pod lekárskym dohľadom by mali užívanie konzultovať s lekárom. Skladujte mimo dosahu detí. V ojedinelých prípadoch môže tento liek spôsobiť alergické reakcie. Ak máte alergiu na včelí peľ, včely alebo včelie produkty, tento výrobok neužívajte. V prípade výskytu nežiaducich účinkov prerušte užívanie a poraďte sa s lekárom.

Dodatočné parametre

Kategória: Antiseptické prípravky
Zloženie: propolis 30 %, ethanol 70 %
Balenie: 20 ml
Krajina pôvodu: Rumunsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: