BrainMax Draslík Magnesium

Novinka
Značka: BrainMax
€18,79 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Draslík a horčík sú v tele všadeprítomné minerály, ktoré hrajú zásadnú úlohu v zdraví buniek a tkanív. Tieto dva minerály sú v našom organizme súčasťou stoviek biochemických procesov a ich vyrovnaná hladina je dôležitá nielen pre kardiovaskulárne zdravie, ale aj produkciu energie.

BrainMax Draslík Magnesium obsahuje 100 mg elementárneho draslíka ako citrát a 60 mg elementárneho horčíka vo forme malátu. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka), iba draslík a horčík, a to vo formách, ktoré sú pre telo veľmi dobre využiteľné. Produkt je vhodný aj pre vegánov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Draslík a horčík sú ionizované formy minerálov tzv. elektrolyty. Po rozpustení vo vode produkujú kladne nabité ióny a slúžia na zabezpečenie prenosov nervových impulzov medzi bunkami. Najmä športujúci a stresujúci sa jedinci majú zvýšenú spotrebu draslíka aj horčíka, a preto je vhodné tieto minerály suplementovať.

Draslík spoločne s horčíkom vo forme malátu hrajú zásadnú úlohu v zdraví buniek a tkanív, zúčastňujú sa stoviek biochemických reakcií v našom tele. Ich vyrovnaná hladina je dôležitá pre bunky, cievy, kosti, svaly, ale aj produkciu energie.

Draslík citrát

Draslík je hlavným elektrolytom, ktorý určuje množstvo vody v bunkách (40 % z celkového množstva v tele). Oproti tomu sodík zaisťuje vodu v medzibunkovom priestore. Dostatočná koncentrácia draslíka, a s tým súvisiace optimálne množstvo vody v bunkách, je nutná nielen kvôli celkovému zdraviu buniek, ale aj pre udržanie elektrického potenciálu bunkových membrán aj svalových vlákien a na zabezpečenie optimálneho prenosu nervových impulzov. Vzhľadom k našej na sodík bohatej strave (soľ) je teda vhodné strážiť si aj príjem draslíka, obzvlášť, ak športujeme alebo vo zvýšenom stresovom období. Draslík pomáha odstraňovať prebytočnú vodu z medzibunkového priestoru spôsobenú nadmernou konzumáciou soli a privádza ju späť do buniek, čím vyrovnáva elektrolytickú rovnováhu a zbavuje nás zavodnenia.

Nedostatok draslíka sa prejavuje zvýšenou únavou, zlým spánkom, koncentráciou, pamäťou, inzulínovou rezistenciou, znížením pevnosti kostí (vylučovanie vápnika v moči), zvýšeným krvným tlakom, bolesťou kĺbov atď. Naopak, správna hladina draslíka je spojená s kardiovaskulárnym zdravím, nižším krvným tlakom, zdravím kostí, svalov, obličiek, citlivosť na inzulín. Draslík ako citrát je veľmi dobre využiteľná organická forma tohto esenciálneho minerálu a množstvo 100 mg v dávke je ideálne pre jeho doplnenie.

Magnesium Malát

Magnézium malát je na našom trhu zatiaľ nie príliš známa forma vysoko vstrebateľnej horečnatej soli, ktorá je vhodná na užívanie v ranných a dopoludňajších hodinách pre jej energizujúci účinok. Magnézium malát je kombinácia kyseliny jablčnej a horčíka a práve vďaka kyseline jablčnej podporuje táto forma magnézia produkciu bunkovej energie (ATP, posledná fáza Krebsovho cyklu).

100 mg citrátu draselného + 60 mg malátu horečnatého na kapsulu

 • Organická forma draslíka: draslík + kyselina citrónová
 • Organická forma horčíka: magnesium + kyselina jablčná.
 • Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele.
 • Esenciálne minerály pre zdravie buniek, kardiovaskulárne zdravie a elektrolytickú rovnováhu (rovnováha medzi vodou vnútri a mimo bunky).
 • Vďaka kyseline jablčnej podporuje produkciu bunkovej energie (ATP, Posledná fáza Krebsovho cyklu).
 • Vhodný na užívanie v ranných a dopoludňajších hodinách pre energizujúci účinok. Pri zvýšenom fyzickom výkone alebo zvýšenej konzumácii soli či alkoholu.

Prednosti BrainMax Draslík Magnesium

 • Ide o unikátnu kombináciu organických foriem draslíka a horčíka s vysokou biodostupnosťou.
 • 1 kapsula obsahuje 100 mg elementárneho draslíka a 60 mg elementárneho horčíka.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a prímesi (éčka). Iba draslík a horčík.
 • Energizujúci účinok vďaka draslíku, ale aj forme horčíka s kyselinou jablčnou, ktorá sa zúčastňuje procesu produkcie bunkovej energie ATP.
 • Kvalitný produkt spoznáte podľa kvalitných surovín. Ku kvalitným surovinám sa do produktu už nemusia pridávať žiadne aditíva a balastné látky (éčka). BrainMax Draslík Magnesium obsahuje len draslík a horčík, nič navyše. Vďaka tomu sa radí medzi najkvalitnejšie a najčistejšie produkty na trhu.

Dávkovanie (základné)

 • 1 až 2 tbl. ráno alebo napoludnie alebo po náročnom tréningu, konzumácii alkoholu.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 200 rastlinných kapsúl
Zloženie: citrát draselný, malát horečnatý, vegetariánska kapsula. Neobsahuje žiadne plnidlá ani stabilizátory, iba deklarované zloženie v najčistejšej forme. Kapsuly sú vyrobené z celulózy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: