BrainMax Sleep Magnesium

Novinka
Značka: BrainMax
€29,25 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Komplex upokojujúcich látok na relaxáciu, duševnú pohodu, rýchle zaspávanie a kvalitný spánok. V Sleep magnéziu sme skombinovali patentovanú formu horčíka vo vysokovstrebateľnej chelátovej forme MagChel® spolu s aminokyselinou GABA, L-theanínom, šťavou z višne a vitamínom B6. Tieto látky tak spoločne pôsobia na nervový systém, zmierňujú telesné aj duševné napätie, skracujú dobu zaspávania a skvalitnia spánok. Vďaka starostlivo vybraným, synergicky pôsobiacim látkam zažijete pocit pohody, uvoľnenia a noc plnú snov.

Detailné informácie

Podrobný popis

To najlepšie pre uvoľnenie od stresu a pokojný spánok

Sleep magnézium je komplex látok s upokojujúcimi účinkami, pomáha regenerácii svalov a podporuje duševný pokoj. Je vhodný pre všetkých, ktorí sa stretávajú s akútnym či chronickým stresom alebo pre tých, ktorých trápia dlhé zaspávanie, prebúdzanie v priebehu noci a zlý spánok.

V čom je Sleep Magnesium unikátny?

Bisglycinát znamená, že samotný horčík je obalený aminokyselinou glycín a vďaka tomu je pre telo oveľa lepšie vstrebateľný ako bežné formy. Glycín je navyše známy tým, že má upokojujúce účinky a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia centrálneho nervového systému. Je považovaný za jeden z najdôležitejších inhibičných neurotransmitérov. Aminokyselina GABA má tiež tlmivé účinky, upokojí a spolu so šťavou z višne podporí hlbší spánok.Aminokyselina L-theanín, známa hlavne zo zeleného čaju, má relaxačné účinky a mierni úzkostné stavy. Komplex uzatvára vitamín B6 vo svojej aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť horčíka a je nenahraditeľným vitamínom pre celý nervový systém.

 • Magnesium MagChel® s maximálnou vstrebateľnosťou
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Tlmivé účinky aminokyseliny GABA na upokojenie po náročnom dni
 • Šťava z višne pre lepší spánok
 • L-theanín na zmiernenie úzkostných stavov
 • Vitamín B6 pre lepšiu vstrebateľnosť horčíka a podporu nervového systému
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu

Porovnanie výsledkov po týždennom meraní pomocou Oura Ring!

Počas spánku bola porovnávaná dĺžka celkového spánku, REM fáza a taktiež aj dĺžka hlbokého spánku. So Sleep Fasterom bola REM fáza aj hlboký spánok dlhší a tým aj celkové skóre spánku dopadlo lepšie. Je dôležité poznamenať, že jednotlivé fázy aj dĺžka spánku sa môže líšiť s ohľadom na mnoho faktorov. Spánok je veľmi komplexný a záleží na mnohých aspektoch, ako je celkový cirkadiánny rytmus tela, strava, pohyb alebo vek. Vždy treba zohľadniť svoju východiskovú pozíciu, poprípade aj to, ako dlho bojujete so zlým spánkom a pokúsiť sa vyladiť spánkovú rutinu.

Prečo je dôležitý hlboký spánok?

V tejto fáze prebieha najviac opravných mechanizmov a dochádza aj k vylučovaniu rastového hormónu. Až 70 % celkového množstva denného rastového hormónu sa vylučuje počas spánku. Bez dobrého spánku svaly nerastú. V tejto fáze tiež dochádza k presunu informácií z krátkodobej pamäte – hipokampu do dlhodobej pamäte – neokortexu. Predstavte si to ako presun dát z operačnej pamäte RAM na HDD pevný disk. V tejto fáze dochádza k aktivácii metabolizmu glukózy, k zníženiu kortizolu ak aktivácii parasympatického nervového systému. Hlboký spánok je zásadný pre produkciu rastového hormónu , ktorý je vylučovaný prištítnou žľazou. Tento hormón zohráva kľúčovú úlohu v regenerácii a oprave telesných buniek, vrátane kožných buniek. Dostatočná produkcia rastového hormónu počas hlbokého spánku môže prispieť k udržaniu elasticity a pevnosti pokožky a znižuje tak výskyt vrások. Naopak, narušený alebo nedostatočný spánok môže viesť k nižšej produkcii rastového hormónu, čo môže ovplyvniť schopnosť tela obnovovať kožu. To môže zvyšovať riziko vzniku vrások a ďalších známok starnutia.

Prečo je dôležitá REM fáza?

REM (rapid eye movement) fáza je časť spánkového cyklu, kedy sa nám zdajú sny, súčasťou sú aj rýchle pohyby očí, zrýchľuje sa dych a prípadné prebudenie v tejto fáze zapríčiní, že pociťujeme únavu. V REM fáze máme veľmi živé sny. Sny sú veľmi dôležité pre našu psychiku. Pri nedostatku REM fázy sme náchylnejší na duševné poruchy. Keďže hovoríme o spánkovom cykle, jednotlivé fázy spánku, vrátane REM fázy, sa v priebehu noci opakujú a rozdielne sú aj časy, v ktorých sa fázy opakujú. Pokiaľ spíte menej ako 6 hodín, potom prichádzate o jeden spánkový cyklus počas, ktorého by mohli zregenerovať vaše bunky (myseľ aj telo). Alkohol a niektoré lieky či drogy majú negatívny vplyv na REM fázu spánku. Alkohol skracuje dobu trvania fázy REM, ktorá je spojená s intenzívnym snívaním. Keď človek pije alkohol, môže síce rýchlejšie zaspať, ale kvalita spánku je biedna. Alkohol môže tiež spôsobiť, že fáza REM sa objaví neskôr počas spánkového cyklu, čo spôsobuje častejšie prebúdzanie v noci a narušenie celkového spánkového vzorca.

Magnesium pre pokoj svalov, nervov a upokojenie

Sleep magnézium obsahuje patentovanú zmes MagChel® - magnesium bisglycinát. Formu, ktorá sa vyznačuje vysokou biodostupnosťou (absorpciou, využiteľnosťou) bez vedľajších hnačkových ťažkostí alebo podráždenia žalúdka. Vzhľadom na to, že je glycín aminokyselina spájaná s relaxáciou, má bisglycinát upokojujúci, kortizol zmierňujúci účinok. Glycín tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti. Pre lepšiu vstrebateľnosť je horčík doplnený o vitamín B6 v jeho aktívnej forme Pyridoxal-5-fosfát (P-5-P).

 • Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele (80%)
 • Aktívna a veľmi vzácna forma vitamínu B6 s vysokou biodostupnosťou
 • Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • Horčík prispieva k elektrolytickej rovnováhe
 • Horčík prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov
 • Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín
 • Horčík prispieva k normálnej psychickej činnosti
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí
 • Horčík prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
 • Horčík sa podieľa na procese delenia buniek

Tlmivý účinok a podpora spánku

GABAkyselina gama-aminomaslová. GABA sa vyskytuje v našom mozgu, kde pomáha regulovať aktivitu neurónov. Má upokojujúce a tlmivé účinky a podporí spánok, rovnako ako obsiahnutá šťava z Višne obyčajnej (Prunus Cerasus), ktorá zefektívni zaspanie a následne podporí spánok.

Čistá hlava a relaxácia

L-Theanín je jedinečná aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v zelenom čaji (Camellia sinensis). Ide o látku, ktorá podporí relaxáciu a duševnú bdelosť. Príjemne nakopne k mentálnemu aj fyzickému výkonu, chráni pred stresom aj potenciálnou nervozitou spojenou s pitím kávy. Je vhodným pomocníkom ako počas stresujúcich situácií v priebehu dňa, tak aj na upokojenie pred spaním. Ide o látku, ktorá podporí duševnú činnosť, koncentráciu a je vhodná pre tých, ktorí potrebujú cieliť na koncentráciu bez pocitov ospalosti či nervozity.

Vitamín B6 = alfa a omega nervového systému

Vitamín B6 je nenahraditeľným vitamínom pre normálny vývoj mozgu a pre udržanie správnej funkcie imunitného a nervového systému. Okrem toho sa podieľa na produkcii energie a znižuje mieru únavy a vyčerpania. Tu je obsiahnutý vo svojej aktívnej, lepšie vstrebateľnej forme pyridoxal-5-fosfát.

Dávkovanie

2 kapsule 30 minút pred spaním alebo 1 kapsulu počas dňa. Odporúčame užívať po tréningu, v popoludňajších či večerných hodinách na zníženie kortizolu (stresového hormónu). Odporúčame užívať na lačno, pretože na prázdny žalúdok sa horčík oveľa lepšie vstrebáva.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rastlinných kapsúl
Zloženie: Magnézium bisglycinát MagChel® Mg +20 1600 mg z toho horčík 320 mg, Prunus Cerasus (šťava z višní) 100 mg, GABA kyselina gama-aminomaslová 80 mg, L-theanín 50 mg, Vitamín B6-Pyrido . Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: