BrainMax BIO Ashwagandha

Novinka
Značka: BrainMax
€13,35 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Ashwagandha, známa ako indický ženšen, je adaptogén pomáhajúci telu zvládať stres a má pozitívny vplyv na duševné zdravie. Má upokojujúce účinky, zvyšuje odolnosť na stres, čo pomáha lepšie nastoliť duševnú rovnováhu.

Ashwagandha preukázateľne znižuje hladiny stresového hormónu kortizolu, čo zlepšuje spánok a redukuje úzkosť. Podporuje tiež kognitívne funkcie, ako pamäť a koncentrácia, čo ju robí vhodnou nielen pre študentov a pracujúce osoby, ale aj pre staršie osoby, ktoré si chcú udržať mentálny stav. Ide o Ashwagandhu v najlepšej organickej kvalite.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kedy môže Ashwagandha pomôcť?

Potrebujete zvýšiť energiu a podporiť svoje zdravie? Ashwagandha, tiež známa ako indický ženšen, je adaptogénna bylina s mnohými prínosmi. Užíva sa v ajurvéde na zlepšenie vitality, koncentrácie, odolnosti voči stresu a podpory spánku. Objavte prírodnú silu ashwagandhy pre lepšiu energiu a pohodu.

 • Podpora energie a výdrže: Štúdia1 zistila, že suplementácia ashwagandhou viedla k zlepšeniu výdrže a kardiorespiračnej vytrvalosti u zdravých športovcov.
 • Podpora reprodukčného zdravia: U mužov zlepšuje kvalitu spermií 11, sexuálne funkcie 9 a zvyšuje libido 9.
 • Podpora duševného zdravia: Výskum 4 ukázal, že ashwagandha môže pomôcť znižovať úroveň stresu a úzkosti.
 • Zlepšenie fyzického výkonu: Štúdia 5 ukázala, že ashwagandha môže zlepšiť svalovú silu , rovnako ako znížiť telesný tuk u mužov.
 • Podpora kognitívnych funkcií a pamäte: Štúdia 6 naznačuje, že ashwagandha môže zlepšovať kognitívne funkcie a pamäť, najmä u osôb s miernym kognitívnym poškodením.

Znižuje stres, zlepšuje kvalitu spánku a pomáha s hormonálnou rovnováhou

Podľa štúdie7 ashwagandha môže ovplyvňovať náladu, úzkosť a pomáha znižovať hladiny kortizolu, čo je hormón spojený so stresom. Vďaka zníženiu stresového hormónu, môže bylina pomáhať v boji proti symptómom spojeným s chronickým stresom a úzkosťou. Štúdia 8 skúmajúca vplyv ashwagandhy na spánok potvrdila, že kvôli svojim mierne sedatívnym účinkom, môže ashwagandha napomáhať pokojnejšiemu a kvalitnejšiemu spánku. Táto bylina tiež pôsobí na GABA receptory, čo sú kľúčové komponenty na reguláciu spánku a relaxácie. Zlepšovanie odolnosti organizmu voči stresu a únave, je obzvlášť prospešné pre ľudí trpiacich nespavosťou alebo nepokojným spánkom, a to všetko vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam. V ďalších štúdií 10 výsledky naznačujú, že ashwagandha môže byť užitočná pre zlepšenie reprodukčné zdravie u zdravých žien, ktoré nemajú hormonálne poruchy, a môže prispievať k zlepšeniu celkovej vitality a pohody.

Zvýšenie sily, výkonu, zlepšenie libida a kvality spermií

Štúdia1 ukázala, že ashwagandha môže zlepšiť svalovú silu a výkon u mužov. Výskum zahŕňal mužov, ktorí užívali ashwagandhu a ukázal zlepšenie vo výkonoch pri posilňovaní a v raste svalovej hmoty. Ďalší výskum ukázal, že má pozitívny vplyv na kvalitu spermií u mužov, najmä u tých s nízkym počtom spermií (oligospermia). Výskumy ukázali, že suplementácia ashwagandhy môže významne zlepšiť počet, pohyblivosť a celkovú kvalitu spermií. Jeden pilotný výskum skúmal účinky ashwagandhy na mužov s oligospermiou. Účastníci štúdie užívali 675 mg ashwagandhy (takmer jedna kapsula) denne v troch dávkach počas 90 dní. Výsledky ukázali 167% zvýšenie počtu spermií, 53% zvýšenie objemu semena a 57% zvýšenie pohyblivosti spermií. Tento nárast bol minimálny u skupiny užívajúcej placebo.Ďalšie výskumy 9 potvrdzujú, že ashwagandha môže byť prospešná pre mužské reprodukčné zdravie, pretože môže zlepšiť libido a reprodukčné funkcie.

Ako fungujú adaptogény?

Ashwagandha ako adaptogén, je známa svojou schopnosťou pomáhať z vyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami, pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres. Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu, ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

Dávkovanie

1 kapsula 1-3 krát po jedle. Odporúčame užívať 6 týždňov a potom urobiť 10 dennú pauzu. Následne môžete opäť pokračovať v užívaní. Neodporúčame užívať pri ochorení štítnej žľazy bez súhlasu lekára.

Reference

 1. WANKHEDE, Sachin, Deepak Langade, Kedar Joshi, Shymal R SINHA a Sauvik BHATTACHARYYA. Preskúmanie účinku Withania somnifera doplnok k svalovej strength and recovery: a randomized controlled trial . 2015.
 2. AMBIE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinická analýza spermatogenickej aktivity ropného extraktu Ashwagandha (Withania somnifera) v Oligospermic Males: A Pilot Study . 2013.
 3. DONGRE, Atul, Shreya CHAKRABORTY, Uttpal ANAND, et al. Withania somnifera (L.) Dunal (Ashwagandha): Comprehensive review on ethnopharmacology, pharmacotherapeutics, biomedicinal and toxicological aspects . 2021
 4. CHANDRASEKHAR, K, Jyoti KAPOOR a Sridhar ANISHETTY. A prospective, randomized double-blind, placebo-controlled štúdie bezpečnosti a efektívnosti z high-concentration full-spectrum extrakt ashwagandha root v redukcii stresu a anxiety in adults . 2012.
 5. RAUT, Ashwinikumar A, Nirmal N REGE, Firoz M TADVI, Punita V SOLANKI, Kirti R KEN, Sudatta G SHIROLKAR, Rama A VYIDYA a Ashok B VAIDYA. Exploratory štúdie to evaluate tolerability, safety, a aktivity Ashwagandha (Withania somnifera) in healthy volunteers . 2012.
 6. CHOUDHARY, Dnyanraj, Sauvik BHATTACHARYYA a Sekhar BOSE. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera (L.) Dunal) Root Extract in Improving Memory and Cognitive Functions . 2017.
 7. GOPUKUMAR, Kumarpillai, Shefali THANAWALA, Venkateswarlu SOMEPALLI, TS Sathyanaryana RAO, Vijaya Bhaskara THAMATAM a Sanjaya Chauhan. Efficacy and Safety Ashwagandha Root Extract on Cognitive Functions in Healthy, Stressed Adults: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Study . 2021.
 8. MIKULSKA, Paulina, Marta MALINOWSKA, Milosz IGNACYK, et al. Ashwagandha (Withania somnifera) – Current Research on the Health-Promoting Activities: A Narrative Review . 2023
 9. AJGAONKAR, Ashutosh, Mukta JAIN a Khokan DEBNATH. Efficacy and Safety of Ashwagandha (Withania somnifera) Root Extract for Improvement of Sexual Health in Healthy Women: A Prospective, Randomized, Placebo-Controlled Study . 2022.
 10. AMBIE, Vijay R, Deepak LANGADE, Swati DONGRE, Pradnya APTIKAR, Madhura KULKARNI a Atul DONGRE. Clinické hodnotenie spermatogenickej aktivity ropného extraktu Ashwagandha (Withania somnifera) v Oligospermic Males: A Pilot Study . 2013.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rastlinných kapsúl.
Zloženie: 100% BIO Ashwagandha (Withania somnifera)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: