BrainMax Women Beauty Fish Collagen Mango

Novinka
Značka: BrainMax
€31,97 / ks
Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Kolagén je jedným z hlavných proteínov v tele a tvorí väčšinu telesných tkanív, svalov, kostí, kože, vlasov, tráviaceho systému a šliach. Beauty collagen je komplex hydrolyzovaného rybieho kolagénu, vitamínu C, biotínu a kyseliny hyalurónovej. Nápoj podporuje pevnú pokožku 1, krásne vlasy 1 a zdravé kĺby 2.

Rybí kolagén je z veľkej časti tvorený kolagénom I. typu, ktorý sa najhojnejšie nachádza v našej pokožke a kĺboch. Hydrolyzovaný kolagén je biologicky dostupnejší, pretože prechádza procesom hydrolyzácie, kedy sú jednotlivé proteíny "rozbité" na menšie kolagénové peptidy, ktoré bunka ľahko prijme. Rybí kolagén sa rýchlejšie vstrebáva a dostáva do krvného obehu. Je považovaný za najlepší zdroj kolagénu pre našu pokožku. Zmes je obohatená o extrakt z bambusu, ktorý je štandardizovaný na 75% podiel kremíka.

Detailné informácie

Podrobný popis

5 prírodných látok pre maximálnu podporu pokožky, nechtov a vlasov

Morský kolagén má najmenšiu veľkosť častíc a najnižšiu molekulovú hmotnosť zo všetkých typov kolagénu. Čo mu umožňuje ľahšie prechádzať črevnou stenou do krvného riečišťa a umožniť lepšiu a rýchlejšiu výživu tkanív. Morský kolagén je tvorený kolagénom I. typu, ktorý je najviac zastúpený v našej pokožke. Beauty Collagen je určený pre pevnejšiu pleť 1, zdravé kĺby 2 a krásne vlasy 1.

 • Najlepšie vstrebateľný kolagén.
 • Prispieva ku krajšej pleti. 2
 • Zvyšuje syntézu vlastného kolagénu. 4
 • Získavaný šetrnou metódou hydrolýzy.
 • Výborná chuť bez rybieho zápachu.
 • S obsahom vitamínu C pre lepšiu vstrebateľnosť.

Prečo je náš kolagén lepší, ako bežné kolagény?

BrainMax Beauty Collagen obsahuje patentovanú formu kolagénu Naticol® je extrahovaný z rýb a potom prechádza unikátnym procesom, ktorý je rozdelený do 2 krokov: extrakcia kolagénu s následnou enzymatickou hydrolýzou, vďaka ktorému má najmenšiu molekulárnu hmotnosť a bioaktívne peptidy dokážu prenikať v oveľa väčšej miere do buniek. Takže oproti akýmkoľvek bežným hydrolyzovaným kolagénom signifikantne zvyšuje prienik a koncentráciu kolagénu v pokožke, vlasoch či nechtoch. Je to jeden z najlepších doplnku stravy v oblasti starostlivosti o pleť. Štúdia preukázala, že užívanie 5 g Naticol® kolagénu (1 dávka Beauty Collagenu) počas 8 týždňov, zlepšila elasticitu pokožky i výskyt vrások na tvári.1

 • Vedecky preukázaný účinok.1
 • Vynikajúca rozpustnosť vo vode.
 • Žiadna pachuť alebo nepríjemný zápach.
 • Viac než 99 % čistých bielkovín.
 • Vysoko biologicky dostupný. (ľahko vstrebateľný)
 • Odolný voči teplu a kyslému pH.

Hlavný rozdiel medzi morským a hovädzím kolagénom

Medzi hovädzím a morským kolagénom je niekoľko rozdielov a bezpochyby obaja majú svoje výhody. Morský má blahodarný vplyv na našu pleť, vlasy a nechty. 1 Navyše je morský kolagén lepšie biologicky dostupný a vstrebáva sa až 1,5 krát rýchlejšie. Tým aj jeho účinky sú rýchlejšie viditeľné.

Najlepšie vstrebateľný morský kolagén (rybí kolagén)

Kolagén je proteín, ktorý sa hojne nachádza v našej pokožke a spojivových tkanivách. Produkcia kolagénu s vekom klesá, preto je vhodné tento proteín dopĺňať. Peptidy rybieho kolagénu sú takzvané kolagénové peptidy typu I. Kolagén I. typu je stavebným kameňom pokožky, spojivových tkanív (šľachy) a silných kostí.

Beauty Collagen je riešením pre prirodzený úbytok kolagénu

Kolagén, ktorý prijímame zo stravy, je pomerne zle biologicky využiteľný, pretože ho tvoria veľké molekulové reťazce. Preto ak chceme prijať kolagén, je lepšie ho upraviť do takej podoby, aby ho naše telo dokázalo čo najlepšie využiť. Týmto procesom je hydrolyzácia. Hydrolyzovaný kolagén sa skladá z jednotlivých kolagénnych peptidov a pretože sú následne peptidy rybieho kolagénu veľmi malé, lepšie prechádzajú cez tráviaci trakt a vďaka tomu sú aj lepšie vstrebateľné. Tým aj účinky kolagénu sú viditeľné počas kratšej doby.

Vitamín C pre lepšiu vstrebateľnosť a podporu produkcie kolagénu

Pre lepšie vstrebávanie kolagénu v tele pomáha aj vitamín C, ktorý navyše sám o sebe podporuje produkciu nášho vlastného kolagénu.

 • Pre normálnu funkciu ciev
 • Pre normálnu funkciu kostí
 • Pre normálnu funkciu chrupaviek
 • Pre normálnu funkciu kože
 • Pre normálnu funkciu zubov

Kyselina hyalurónová - dôležitá pre krásnu a hydratovanú pleť

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. V ľudskom tele sa nachádza v najvyšších koncentráciách v pokožke a vo vnútri kĺbov, kde tvorí tzv. synoviálnu tekutinu. Tá vyživuje chrupavku, znižuje jej degradáciu a minimalizuje jej opotrebenie. Kyselina hyaluronová dáva možnosť pokožke pojať veľký objem vody a udržať tak pokožku hydratovanú.

Extrakt z bambusu a biotín

Komplex uzatvára extrakt z bambusu, ktorý udržuje zdravie kostí a kĺbov a je bohatý na kremík (extrakt štandardizovaný na 75% kremíka) a biotín, ktorý sa podieľa na zdraví pokožky a vlasov.

Odporúčané dávkovanie

1 polievkovú lyžicu kolagénu (cca 10 g) a rozmiešajte s vodou alebo džúsom.

1 Tvrdenie vzťahujúce sa k biotínu. 2 Tvrdenie vzťahujúce sa na extrakt z bambusu. 3 Hydrolyzovaný kolagén má lepšiu vstrebateľnosť a tým aj rýchlejší účinok na organizmus. 4 Vďaka obsahu vitamínu C.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 250 gramů
Zloženie: Hydrolyzovaný rybí kolagén Naticol®, inulín, vitamín C ako kyselina L-askorbová, sladidlo: glykozidy steviolu, bambusový extrakt 75 % kremíka, kyselina hyalurónová, prírodné farbivo, biotín, prírodná mangová príchuť.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: