BrainMax MOOD BOOSTER

Novinka
Značka: BrainMax
€31,90 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

13 vedecky overených látok pre dobrú náladu, duševnú rovnováhu, mentálnu jasnosť a pokoj. Obsahuje štandardizované extrakty z bylín, vrátane   ľubovníka bodkovaného, ​​ktorá je vysoko cenenou bylinou pre svoje upokojujúce účinky. Taktiež obsahuje extrakt z bazalky posvätnej, ktorá podporuje adaptáciu na stresBrainMax Mood Booster je vhodný pre tých, ktorí prepadajú pocitom smútku, nedostatku motivácie, roztržitému jednaniu a tým, ktorí potrebujú podporiť koncentráciu a napriek tomu si zachovať pocity pokoja.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dobrá nálada, upokojenie a zníženie napätia

BrainMax MOOD BOOSTER je komplex navrhnutý pre podporu nálady, zníženie napätia, pokoj, relaxáciu, mentálne sústredenie a motiváciu bez pocitu roztekania. Kombinuje silu prírodných extraktov a esenciálnych nutričných látok na podporu duševnej rovnováhy.

Kedy dochádza k duševným problémom?

Okrem sociálnych a genetických faktorov, môžeme prepadať pocitom smútku, úzkostí, alebo depresiou vplyvom nerovnováhy neurotransmiterov v mozgu. Neurotransmitery sú chemické látky, ktoré prenášajú signály medzi nervovými bunkami v mozgu a ovplyvňujú rôzne aspekty nášho duševného stavu a správania. Jedným z hlavných neurotransmiterov spojených s dobrou náladou je serotonín. Ďalší dôležitý neurotransmiter je dopamín, ktorý je spojený s odmenou, motiváciou a pocitmi šťastia. Okrem serotonínu a dopamínu môžu ďalšie neurotransmitery, ako je napríklad noradrenalín, GABA a glutamát, hrať úlohu v regulácii nálady a emočne vyrovnaného správania.

Čo ovplyvňuje našu náladu a kedy prepadáme pocitom smútku?

Serotonínu sa tiež prezýva hormón šťastia. Jedná sa o neurotrasmiter, ktorý ovplyvňuje to, akým spôsobom spracovávame svoje emócie, pretože je zodpovedný za prenos signálov v mozgu. Jednoducho by sme ho mohli popísať ako typ neurotransmitéru zodpovedného za reguláciu nálady, spánku, apetítu a ďalších funkcií v ľudskom tele. Jeho optimálna hladina sa u nás prejaví dobrou náladou, dostatkom motivácie a energie púšťať sa do vecí v plnej sil. Serotonín v nám vzbudzuje pocity dôležitosti a naopak jeho nedostatok môže spôsobiť to, že sa cítime ustaraní, depresívni, ale tiež sa môže objaviť obsesívne správanie alebo poruchy spánku. Jeho produkcia je závislá od tryptofánu, vitamín B6 a B3.

Štandardizovaný extrakt z ľubovníka bodkovaného pre emočnú rovnováhu a spánok

Ľubovník bodkovaný je obľúbená bylina známa pre svoje účinky proti stresu a podporu duševného zdravia. Obsahuje aktívne látky hypericín a hyperforín, ktoré pôsobia na chemické procesy v mozgu a pomáhajú stabilizovať náladu. Jej užívanie sa odporúča v období zvýšeného psychického napätia a stresu, pretože pomáha obnoviť duševnú rovnováhu a zlepšiť kvalitu spánku.

S-adenosylmetionín (SAMe)

S-adenosylmetionín (SAMe) je látka, ktorú telo prirodzene produkuje z aminokyseliny metionínu v spojení s adenosintrifosfátom (ATP). SAMe hrá kľúčovú úlohu v mnohých biologických procesoch, vrátane tvorby, opravy a udržiavania bunkových membrán, ako aj vo výrobe neurotransmiterov.

Komplex vitamínov B na podporu nervového systému

Vitamíny B6, B12 folát a niacín patria do rodiny vitamínov B. Sú nevyhnutné pre udržanie zdravia nervového systému a hrajú kľúčovú úlohu v tvorbe myelínu. Aj zolačného materiálu, ktorý obklopuje nervové vlákna a zaisťuje rýchly prenos nervových signálov. Preto sú vitamíny skupiny B nevyhnutné na nastolenie duševnej rovnováhy.

Extrakt z bazalky posvätnej štandardizovaný na 2% kyseliny ursolovej

Bazalka posvätná, známa tiež pod názvom tulsi alebo svätá bazalka, je považovaná v Indii za jednu z najposvätnejších rastlín a je hlboko zakorenená v mnohých hinduistických tradíciách. Tradične sa používa na posilnenie imunity, úľave od stresu a zlepšenie celkovej vitality a zdravia. Ide o adaptogénnu bylinu, ktorá ako taká pomáha telu adaptovať sa na stres a zvyšovať odolnosť voči stresovým faktorom. Adaptogény podporujú rovnováhu v tele tým, že normalizujú fyziologické funkcie, ktoré môžu byť narušené stresom. Vďaka tomuto mechanizmu stres lepšie zvládame.

L-Theanín zo zeleného čaju pre lepšie sústredenie

L-Theanín je jedinečná aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v zelenom čaji (Camellia sinensis . Vďaka tejto látke zelený čaj podporuje relaxáciu a duševnú bdelosť. Príjemne nakopne k mentálnemu aj fyzickému výkonu a efektívne chráni pred stresom. Ak ste citlivejší na účinky kofeínu a na kávu či yerbu reagujete roztržitou mysľou, L-theanín zo zeleného čaju je výborný pomocník. Pomáha zmierniť niektoré z negatívnych účinkov kofeínu, ako sú podráždenosť alebo nervozita a viac podporí schopnosť sústredenia. To všetko bez pocitu roztržitosti.

Folát pre normálnu psychickú činnosť

Folát je kľúčový pre produkciu neurotransmiterov, čo sú chemické látky, ktoré prenášajú signály medzi nervovými bunkami. Patria sem neurotransmitery ako serotonín, dopamín a noradrenalín , ktoré sa podieľajú na regulácii nálady, emócií a kognitívnych funkcií. Folát navyše pomáha regulovať funkciu hypotalamu, hypofýzy a nadobličiek, čo sú kľúčové časti nervového systému zodpovedné za reakciu na stres. Má tiež vplyv na kognitívne funkcie, ako je pamäť a mentálna ostrosť. Aby bola suplementácia kyseliny listovej skutočne efektívna, musí byť v aktívnej forme. Ide o formu, ktorú dokáže naše telo okamžite využiť. Folát je aktívna pre telo najlepšie využiteľná forma vitamínu B9 . Metyl folát je na rozdiel od kyseliny listovej v našom tele využitý bez strát a ťažkostí.

Dávkovanie

2 kapsule raz denne.

Upozornenie: 

Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, pokiaľ to nenariadi lekár. Kvôli ľubovníku môžu vysoké dávky (trojnásobné a vyššie) spôsobiť v prípade vyššej intenzity slnečného žiarenia fotosenzibilitu. Je známe, že ľubovník bodkovaný interaguje s antidepresívami, perorálnymi antikoncepciami, imunisupresívami, antikoagulanciami, liekmi proti záchvatom, chemoterapeutikami a ďalšími liekmi na predpis a voľnopredajnými liekmi. Ak užívate niektorý z týchto liekov, neužívajte tento doplnok stravy bez konzultácie so svojím lekárom. Nie je určené pre tehotné a dojčiace ženy. Nepoužívajte tento výrobok s alkoholickými nápojmi. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 90 rastlinných kapsúl
Zloženie: Ľubovník bodkovaný extrakt 0,3% hypericínu, L-Tryptofán, GABA, S-adenosyl-L-metionín (SAMe), extrakt z bazalky posvätnej (min. 2% kyseliny ursolovej), L-theanín, taurín, kyselina pantotenová ( ako D-panthotenát vápenatý), vitamín B3 (nikotinamid), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Quatrefolic® glukosamínová soľ - z toho 5-metyltetrahydrofolát (aktívna forma kyseliny listovej), vitamín B12. Rastlinná kapsula na báze HPMC. Bez obsahu balastných látok.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: