BrainMax Women Multivitamin

Novinka
Značka: BrainMax
€41,80 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Multivitamínový komplex obsahujúci 33 pre telo ľahko využiteľných látok, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých žien bez rozdielu veku. Vďaka starostlivému výberu vitamínov, minerálov, antioxidantov a štandardizovaných extraktov z bylín je tento multivitamínový komplex zameraný ako na hormonálnu rovnováhu, plodnosťoptimalizáciu ženského cykluodolnosť proti stresu, správnu funkciu imunitného systému a štítnej žľazyzdravie srdca, očí, tak na pevné nechty, krásne vlasy a pružnú pokožku. Všetky vitamíny a minerály v komplexe sú zastúpené v ľahko vstrebateľných aktívnych formách, čím je zaistený pozitívny efekt na organizmus. Je určený všetkým ženám v každom veku.

Multivitamín nie je určený tehotným ženám. Ale môžete ho brať pred otehotnením na podporu plodnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

33 biologicky aktívnych látok pre ženy

BrainMax Multivitamín pre ženy obsahuje spektrum vitamínov, minerálov a antioxidantov v biologicky dostupnej forme a spolu so štandardizovanými extraktmi z bylín podporí optimalizáciu ženského cykluenergiu, vitalitu, nastolí hormonálnu rovnováhu a podporí zdravie, srdce, očí a celkovú imunitu. Multivitamín je určený pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré si chcú byť isté dostatočným prísunom dôležitých nutrientov. Bol navrhnutý tak, aby boli v troch kapsulách obsiahnuté pre organizmus najdôležitejšie živiny a je určený pre ženy, ktoré nechcú užívať niekoľko doplnkov stravy naraz.

Prednosti BrainMax Women Multivitamínu

 • Komplex 33 vitamínov, minerálov, antioxidantov a extraktov z bylín.
 • Pre telo najlepšie využiteľné aktívne formy nutrientov.
 • Pre ženy všetkých vekových kategórií.
 • Pre správnu funkciu imunitného systému ako prevencia respiračných ochorení.
 • Pre energiu, vitalitu, stresovú odolnosť.
 • Obohatené o extrakty z adaptogénnych bylín.
 • Vitamíny skupiny B v aktívnych, lepšie vstrebateľných formách.
 • Na optimalizáciu hormonálnej rovnováhy. Mierni príznaky PMS, menopauzy a prispieva k hladkému priebehu celého menštruačného cyklu.
 • Pre zdravie očí, srdca, ciev, štítnej žľazy, svalov, zubov, kostí a reprodukčných orgánov.
 • Komplex pre krásne vlasynechty a pleť.
 • 250% dennej dávky vitamínu C v lipozomálnej forme (vstrebateľnosť až 95%).
 • Nemecká patentovaná forma vitamínu K K2VITALDELTA® s najvyššou stabilitou a účinnosťou na trhu.
 • 40% dennej potreby najlepšie vstrebateľného horčíka bisglycinátu nemeckej výroby.
 • Neobsahuje plnidlá.

Schválené zdravotné tvrdenia pre zložky v Multivitamíne

 • So zmesou najsilnejších antioxidantov1, 4, 5, 10, 12
 • Podporuje hormonálnu rovnováhu 14, predmenštruačný komfort 2 a reprodukčný systém 1 a urogenitálny systém 12.
 • Komfort pri menopauze. 12
 • Podporí energiu 4, 8, 14, 15,16,17vitalitu 1 a imunitný systém2,4,6,12,14,15,17,18
 • Na posilnenie vlasov 19nechtov 5 , 19 a pružnú pokožku1, 2, 4, 14, 17, 18
 • Podporí zdravie srdca 15 a obehový systém. 1, 2, 5, 12, 16
 • Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania 4, 14, 15, podporuje duševné zdravie 1, funkcie nervového systému 8, 9, 14, 17psychickú činnosť 4 a kognitívnu činnosť ako je pamäť a sústredenie1
 • Zdravie kostí 3, 4, 6, 8, 11, 16kĺbov 12, 16 a svalov. 1, 6, 7, 8, 9
 • Bohatý na štandardizované rastlinné extrakty: ashwagandha, bambus, angelika čínska (Dongquai) a Wild Yam.
 • Bez obsahu balastných látok.

Komplex pro nepriestrelnú imunitu

Silná imunita do veľkej miery závisí od príjmu vitamínov a minerálov. Zinok, vitamín C a D sú tri mikronutrienty, bez ktorých sa naše telo nezaobíde. Zinok aktivuje enzýmy, ktoré rozkladajú proteíny vo vírusoch a baktériách, takže sa vírus horšie šíri. Tiež zvyšuje aktiváciu buniek zodpovedných za boj s infekciou a navyše má antivirálne vlastnosti. V komplexe je obsiahnutý aj vitamín C v lipozomálnej forme. Lipozóm si môžete predstaviť ako úplne nepriepustnú guľu , ktorá zabalí vitamín a bezpečne ho dopraví do bunky. Vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C, ktorý multivitamín obsahuje je až 95%, oproti bežným formám vitamínu C, kde sa pohybuje vstrebateľnosť okolo 7 až 8%. Zvyšok telo vylúči. Lipozomálny vitamín C vyniká vyššou stabilitou, tým pádom sa zvyšuje aj jeho vstrebateľnosť.

Komplex pre optimalizáciu menštruačného cyklu

Menštruácii môže predchádzať predmenštruačný cyklus alebo PMS. Najčastejšie sa prejavuje bolesťami hlavy a podbruškupodráždenosťou a výkyvmi náladťažkosťami so spánkom a sústredením, vzniku akné alebo slabosťou. Za predmenštruačným syndrómom stojí nevyvážená hladina hormónov. Dramaticky začne klesať hladina estrogénu a progesterónu a až do začiatku menštruácie, čo vyvolá spomínané príznaky. Práve preto multivitamín obsahuje pupálku dvojročnú. Bylinu, ktorá reguluje hormonálne výkyvyznižuje príznaky PMS, zlepšuje kvalitu pleti a upravuje menštruačný cyklus. Navyše mierni intenzitu krvácania počas menštruácie a vďaka tomu je vhodná pre ženy, ktoré trápia silná menštruácia.

Hormonálny systém v dokonalej harmónii

Hormonálna rovnováha je veľmi krehký mechanizmus, ktorý denne čelí atakom toxínov a stresu, ktoré môžu vychýliť hormóny z rovnováhy. Zinok spolu s rastlinami Wild Yam a pupálkou dvojročnou sú známe svojim pozitívnym pôsobením na hormonálny systém žien. Komplex optimalizuje hormonálnu rovnováhu a vďaka tomu je určený pre ženy, ktoré trápia silná a bolestivá menštruáciapredmenštruačný syndróm2 alebo menopauza 12. Navyše hľuza rastliny Wild Yam stimuluje produkciu ženských hormónov13

Komplex pre krásne vlasy, pleť a pevné nechty

Kvalita našej pleti alebo vlasov vypovedá veľa o tom, ako je na tom naše telo. Kvalita ako vlasov, tak pokožky a nechtov do veľkej miery závisí od príjmu vitamínov. Multivitamín je bohatý na vitamíny a minerály, ktoré sú kľúčové pre vlasy 5,19,20, nechty 5 a pokožku 5,18,20,21. Komplex obsahuje biotín, vitamín A, jód, zinok a selén. Spoločne sa starajú o pokožku a vlasy, obzvlášť v období, keď sú vystavené vonkajším vplyvom v zimných mesiacoch alebo naopak v horúcich letných dňoch.

Synergické pôsobenie vitamínu D3 a K2

Trio najsilnejších mikronutrientov podčiarkuje vitamín D spolu s vitamínom K2. Jedná sa o synergickú kombináciu esenciálnychvitamínov s vysokou biodostupnosťou pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity. Minimalizuje úbytok kostnej hmoty súvisiace s vekom, zvlášť u žien v období menopauzy.

Pridaný vitamín K2 pomáha čistiť cievy od vápnika a pomáha ho ukladať tam, kde patrí, to znamená do kostí. Vitamín K2 je tu v patentovanej forme K2VITAL®DELTA vyrábaný nemeckou spoločnosťou Kappa BioScience. Oproti iným vitamínom K2 je stabilnejší a pre telo využiteľnejší ako iné formy vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnosť vitamínu D3. Jednoducho dokonalé spojenie.

Vysoká využitelnosť vitamínu K2 vo forme MK7 

V multivitamíne sme použili patentovanú formu vitamínu K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejší ako iné formy Vitamínu K2. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a zvyšuje biodostupnosť aj samotného vitamínu D3. Oproti bežným formám Vitamínu K2, ktoré majú v tele polčas rozpadu 1,5 hodiny, zostáva táto forma Vitamínu K2 v tele 78 hodín. To znamená 48x dlhší polčas rozpadu v organizme.

Methylfolat pre zdravie reprodukčných orgánov a plodnosť

Každá žena by mala mať v tele dostatočné hladiny kyseliny listovej, preto tá je kľúčová pre zdravie reprodukčných orgánov, plodnosť av období tehotenstva pri tvorbe chromozómov a vývoji nervovej sústavy plodu. Podieľa sa aj na krvotvorbe, delení buniek, syntéze aminokyselín či podpore imunitného systému. Je aj prevenciou komplikácií v tehotenstve, preto je dôležité ju užívať už pred otehotnením. V multivitamíne sme zvolili aktívnu formu kyseliny listovej, ktorou je methylfolat. Tým je biologicky dostupná každej žene, bez ohľadu na to, ako je geneticky prednastavené jej telo. V období tehotenstva odporúčame multivitamín neužívať a zvoliť metylfolát samostatne v BrainMax Methylfolát alebo niektorý z multivitamínov pre tehotné.

Komplex adaptogénnych bylín proti stresu

Adaptogény sú skupinou rastlín, ktoré tisíce rokov prekonávali nehostinné stresové podmienky pre život, na ktoré sa boli schopné adaptovať. Adaptogény pomáhajú zmierniť stres tým, že kontrolujú množstvo uvoľnených stresových hormónov v období stresu. Komplex obsahuje štandardizované extrakty z najúčinnejších adaptogénov na čele ashwagandhou.

 • Adaptogény zlepšujú našu odolnosť voči stresu.
 • Podporujú vitalitu a energiu.
 • Silu a vytrvalosť.

40% dennej dávky horčíka bisglycinát!

Horčík ako jeden z najdôležitejších minerálov v multivitamíne nesmie chýbať. Podieľa sa na tvorbe energie v bunkách, na funkciách nervového systému, je dôležitý pre regeneráciu, spánok, zdravie srdca i pevnosť kostí. Komplex obsahuje horčík bisglycinát - najlepšie vstrebateľná forma magnézia. Ide o ch elátovú formu horčíka naviazanú na aminokyselinu glycín, vďaka ktorej má vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť v ľudskom tele (80%). Vzhľadom k tomu, že je glycín aminokyselina spájaná s relaxáciou, má bisglycinát upokojujúce vlastnosti a glycín navyše tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti.

Komplex pre zdravie srdca a ciev - Draslík, pupálka, ashwagandha a koenzým Q10

Vďaka obsiahnutému lykopénu a koenzýmu Q10 multivitamín podporí zdravie srdca. Lykopén je antioxidant, ktorý spolu s koenzýmom Q10 výrazne pomáha udržať pružné a pevné cievy a tým je dôležitou živinou pre kardiovaskulárny systém. V multivitamíne je obsiahnutých aj 100 mg draslíka, ktorý je dôležitý pre funkciu hladkého svalstva a podieľa sa aj na zdraví ciev. Draslík znižuje krvný tlak a chráni pred svalovými kŕčmi. Optimálna hladina draslíka je tiež dôležitá pre vedenie signálov v nervovom systéme a srdci. Tým nás tiež chráni pred nepravidelným srdcovým tepom. V tandeme s lykopénom, koenzýmom Q10, pupálkou a ashwagandhou spolu tvorí súbor látok, ktoré podporia zdravie srdca a celej obehovej sústavy.

Komplex pre zdravie štítnej žľazy

Štítna žľaza je orgán, ktorý má na starosť produkciu hormónov. Chróm a jód sú dva z mikronutrientov, ktoré sa podieľa na správnych funkcií štítnej žľazy. Jód je pre zdravie štítnej žľazy úplne kľúčový, pretože sa jedná o prvok, ktorý je používaný na produkciu hormónov štítnou žľazou. Vo chvíli, keď prijímame jód, rýchlo sa vstrebe a dostáva sa do krvného obehu. Štítna žľaza má drobné bunky, ktoré zachytávajú cirkulujúci jód, následne ho prijíma a využíva na produkciu hormónov.

Luteín pre zdravie očí

Luteín je rastlinné farbivo a zároveň významný antioxidant, ktorý sa podieľa na zdraví očí. V očiach je jednou z najdôležitejších funkcií šošovky zhromažďovanie a zaostrovanie svetla na sietnici. To je presne dôvod, prečo šošovka musí zostať „číra“ bez zakalenia. Hlavným dôvodom, prečo sa šošovka zakalí, je poškodenie v dôsledku oxidácie. To je dôvod, prečo potrebujeme antioxidanty, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály. Luteín je antioxidant, ktorý sa hromadí v sietnici a chráni ju pred poškodením slnečnými lúčmi, preventívne chráni pred degeneratívnymi ochoreniami očí aj rozvoju porúch súvisiacich s vekom.

Kedy je potrebné doplniť vitamíny

Zvýšenú potrebu vitamínov potrebujú ženy so sklonmi k fyzickému a psychickému vyčerpaniu, poruchami trávenia, oslabenou imunitou, ale aj ženy s výkyvmi hormónov a tie, ktoré už sprevádzajú príznaky hormonálnej nerovnováhy. Tá sa môže prejavovať predmenštruačným syndrómom, návalmi tepla, nespavosťou, sklonmi k úzkostiam alebo zníženým libidom. Pokiaľ fajčíte, konzumujete alkohol alebo užívate niektoré druhy liekov, môže byť tiež obmedzená vstrebateľnosť vitamínov zo stravy.

Doplňte telu to najdôležitejšie

Imunitný systém je rozsiahla sieť buniek a tkanív neustále hľadajúcich nepriateľské organizmy v našom tele, ktoré sa snažia zničiť. Dokáže rozlíšiť naše vlastné bunky od cudzích, vďaka tomu zaháji útok len proti patogénom, ktoré v našom organizme nemajú, čo pozerať. Pre silnejší imunitný systém je potrebných niekoľko vitamínov, ktoré si telo nevie vytvoriť. BrainMax Women Multivitamín obsahuje najdôležitejšie vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré sa priamo podieľajú na silnejšej imunite a celkovej obranyschopnosti organizmu.

Dávkovanie

3 kapsule denne s jedlom. Dávku môžete rozdeliť aj do 3 jedál počas dňa (1 kapsula ku každému jedlu). Balenie obsahuje 30 dávok. Multivitamín nie je určený tehotným ženám.

Multivitamínový komplex obsahujúci 33 pre telo ľahko využiteľných látok, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých žien bez rozdielu veku. Vďaka starostlivému výberu vitamínov, minerálov, antioxidantov a štandardizovaných extraktov z bylín je tento multivitamínový komplex zameraný ako na hormonálnu rovnováhu, plodnosťoptimalizáciu ženského cykluodolnosť proti stresu, správnu funkciu imunitného systému a štítnej žľazyzdravie srdca, očí, tak na pevné nechty, krásne vlasy a pružnú pokožku. Všetky vitamíny a minerály v komplexe sú zastúpené v ľahko vstrebateľných aktívnych formách, čím je zaistený pozitívny efekt na organizmus. Je určený všetkým ženám v každom veku.

Multivitamín nie je určený tehotným ženám. Ale môžete ho brať pred otehotnením na podporu plodnosti.

Ašvaganda 1, pupálka dvojročná 2, bambusový extrakt 3, vitamín C 4, zinok 5, vitamín D 6, horčík 7, vápnik 8 , draslík 9, vitamín E 10, vitamín K2 11, extrakt z angeliky čínskej 12, wild yam13, vitamín B 14, železo 15, mangán 16, meď 17, vitamín A 18, selén 19

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 90 rastlinných kapsúl
Zloženie: pupálkový olej, vitamín C (kyselina L-askorbová, lipozomálna fosfolipidová zmes), horčík (bisglycinát horečnatý), vápnik (z Aquamin®), kyselina alfa-lipoová, draslík (z citrátu draselného), vitamín E ako d-alfa tokoferol ), Ashwagandha extrakt z koreňa, extrakt z bambusu, angelika čínska extrakt z koreňa, extrakt z Wild Yam (Smldinec chlpatý), kyselina pantotenová (vitamín B5) (z panthotenátu vápenatého), riboflavín (vitamín B2), tiamín z tiamín HCl), koenzým Q10, niacín (vitamín B3) (z niacínamidu), vitamín B6 (Pyridoxal-5 fosfát P-5-P), zinok (z bisglycinátu zinočnatého), železo (z bisglycinátu železnatého), luteín z bisglycinátu bóru), mangán (z bisglycinátu mangánu), meď (z citrátu meďnatého), folát (ako vápenatá soľ L-5-metyltetrahydrofolátu), vitamín A (50% beta karotén, 50% retinylacetát), biotín chromitého), jód (z riasy Kelp), selén (z glycinát selénu), vitamín B12 (metylkobalamín), vitamín K2 (ako MK-7 K2VITAL DELTA, molybdén (z glycinátu molybdénu), vitamín D3. Rastlinná kapsula HPMC. Bez balastných látok (éčok).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: