BrainMax S-Acetyl-L-Glutathione

Novinka
Značka: BrainMax
€37,62 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

S Acetyl Glutahion je najpokročilejšou formou biologicky dostupného glutatiónu. Jeho účinnosť sa rovná intravenóznemu podávaniu u glutatiónu.  Glutatión je veľmi silný antioxidant, ktorý sa prirodzene produkuje v tele a jeho produkcia s vekom slabne. Glutatión podporuje zdravie neurónov, funkciu pečene a zdravie imunitného systému.

Pridaním acetylovej funkčnej skupiny do molekuly glutatiónu boli prekonané bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte, a vďaka tomu sa glutatión dostáva priamo do buniek. Výskumy naznačujú, že je acetylovaný glutatión stabilnejší v krvi a zvyšuje hladinu glutatiónu v bunkách lepšie ako bežné formy glutatiónu.[1] Vďaka stabilite molekuly by mohol glutatión prekonať aj hematoencefalickú bariéru (podpora neurónov priamo v mozgu).

Detailné informácie

Podrobný popis

Acetylovaný glutatión je inováciou v doplňovaní glutatiónu, ktorá sa svojou stabilitou a biodostupnosťou vyrovnáva intravenóznemu podávaniu glutatiónu. [1] Oproti intravenóznemu podávaniu glutatiónu je však oveľa lacnejší a jednoduchší v aplikácii. Vďaka vysokej stabilite dokáže SAG prežiť v tráviacom trakte bez degradácie a potom zvyšovať glutatión priamo v bunkách.

Oproti suplementácii NAC, ktorý je prekurzorom glutatiónu je u acetylového glutatiónu výhodou, že zvyšovanie glutatiónu v bunkách nie je energeticky náročné a nie sú tu prekážky súvisiace s toxicitou ťažkých kovov alebo problémy s metabolizmom. Stav vášho zdravia skrátka nie je ovplyvnený pri zvyšovaní glutatiónu v bunkách. Dalo by sa povedať, že SAG je v oblasti doplňovania glutatiónu istota. Pre maximálnu antioxidačnú synergiu možno dočasne navýšiť antioxidačnú kapacitu užívania SAG a NAC dohromady.

Čo je glutatión a na čo je dobrý?

Glutatión je malý peptid s molekulou zloženou z troch aminokyselín: kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu. Glutatión je najsilnejší antioxidant a je vytváraný každou bunkou v tele, obzvlášť významne sa však tvorí v pečeni. Podieľa sa na odstraňovaní reaktívnych foriem kyslíka (voľných radikálov) neustále vznikajúcich v metabolizme červených krviniek (v mitochondriách) a chráni ich tak pred oxidačným poškodením. Vyššie hladiny glutatiónu v bunkách teda súvisia s vyššou produkciou bunkovej energie a zdravím buniek. Glutatión hrá taktiež dôležitú úlohu vo funkcii imunitného systému a procesu detoxikácie.

Naša vlastná produkcia glutatiónu s rastúcim vekom slabne. Jeho produkcia tiež klesá so zlou stravou, nadužívaním alkoholu, stresom, infekciou, toxínmi či enviromentálnym znečistením. S nízkou hladinou glutatiónu v tele sa stávame náchylnejšími k infekciám a chorobám, pretože nám chýba schopnosť účinne detoxikovať.

Produkt je vhodný pre jedincov:

 • Trpiacich stresom a vyčerpaním.
 • Zameraných na zbavovanie sa toxínov, kondíciu pečene, bunkovú energiu, podporu imunity a hormonálnu rovnováhu.

Prednosti Brainmax S-Acetyl-L-Glutathione, SAG

 • Vyššie hladiny glutatiónu sú spojené s ochranou buniek pred oxidatívnym stresom (voľné radikály), normálnou funkciou imunitného systému, ochranou DNA, detoxikáciou toxínov a ťažkých kovov, podporou bunkovej energie, ochranou pečene.
 • Stabilná a pre telo využiteľná forma glutatiónu porovnateľná s vnútrožilovým podávaním.
 • Forma glutatiónu vhodná pre zvýšenie antioxidačnej kapacity neurónov v mozgu.
 • 1 kapsula obsahuje 100 mg acetylového glutatiónu.
 • Ako funkčné plnidlo bolo použitých 400 mg BIO kurkumy, u ktorej boli vedecky potvrdené stovky zdravotných tvrdení.
 • Neobsahuje žiadne balastné látky a iné aditíva (éčka).
 • Rastlinné kapsule.
 • Vhodné pre vegánov.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne nalačno ráno alebo večer.

Referencie

 1. Oral Glutathione Equivalent to IV Therapy. Michael Ash BSc DO ND F.DipION. Marty Jones PharmD. 2011
 2. Oral Administration of S-acetyl-glutatiónu: Impact on the Levels of Glutathione in Plasma and in Erythrocytes of Healthy Volunteers. Sergio Fanelli1, Antonio Francioso1, Rosaria A. Cavallaro * 2, Maria d'Erme1, Pietro Putignano3, Niccolò Miraglia4 and Luciana Mosca1 *. 1 Department of Biochemical Sciences A. Rossi Fanelli, Sapienza University of Rome, Italy 2 Department of Surgery P. Valdoni, Sapienza University of Roma, Italy 3 Diabetic Outpatient Clinic, ASST Monza, Italy 4 Clinical & Pre-clinical Development, Gnosis SpA, milan, Italy. 2018.
 3. S-Acetylglutathione normalizes intracellulare glutatiónu content in cultured fibroblasts fromg patients with glutatiónu synthetase deficiency. JG Okun 1, S Sauer, S Bähr, H Lenhartz, E Mayatepek. 2004.
 4. -S-acetyl-glutatiónu selectively induces Apoptosis in human lymphoma cells through a GSH-independent mechanism, Roberto Locigno 1, Joel Pincemail, Audrey Henno, Gernot Treusch, Vincent Castronovo, Comparative Study Int J Oncol. 2002 Jan; 20 (1): 69-75
 5. Effects of N-acetylcysteínu, oral glutatiónu (GSH) and a noviel Sublingual form of GSH on oxidative stress markers: A comparative crossover study. Bernard Schmitt, Morgane Vicenzi, Catherine Garrel, Frederic M. Denis. Centre d'Enseignement et de Recherche en Nutrition Humaine, Centre Hospitalier de Bretagne Sud, 5 Avenue De Choiseul, BP 12233, 56322 Lorient Cedex, France. 2015

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rastlinných kapsúl
Zloženie: S-Acetyl-L-Glutathion, BIO kurkuma

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: