BioAstin EyeAstin Havajský astaxantín

€49,79 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

EyeAstin je výživový doplnok obsahujúci havajský astaxantín, quercetín, luteín a zeaxantín. Havajský astaxantín je silný prírodný antioxidant, ktorý dokáže prekročiť ochrannú hematoretinálnu bariéru očí. Luteín a zeaxantín sú antioxidanty hojne zastúpené v sietnici oka v žltej škvrne (makule), ktorá je zodpovedná za ostré videnie.

Detailné informácie

Podrobný popis

EyeAstin je výživový doplnok obsahujúci havajský astaxantín, quercetín, luteín a zeaxantín.

 • Havajský astaxantín je silný prírodný antioxidant získaný z riasy Haematococcus pluvialis pestovanej na Havaji, ktorý dokáže prekročiť ochrannú hematoretinálnu bariéru očí.
 • Quercetin je antioxidant, ktorý patrí do skupiny flavonoidov a vyskytuje sa predovšetkým v ovocí a zelenine.
 • Luteín a zeaxantín sú antioxidanty patriace do skupiny karotenoidov a sú hojne zastúpené v sietnici oka v žltej škvrne (makule), ktorá je zodpovedná za ostré videnie.

Odporúčané dávkovanie: 2 tablety 1-krát denne spolu s jedlom. Jedna kapsula obsahuje 3 mg havajského astaxantínu. Dennú dávku EyeAstinu je možné užiť kedykoľvek počas dňa, a to spolu s jedlom. Odporúča sa jedlo, ktoré obsahuje tuk, pretože astaxantín sa s tukom lepšie vstrebáva do organizmu. Kapsule EyeAstinu v sebe už obsahujú slnečnicový a požltový olej, no aj tak je dobré, jesť ich spolu s jedlom.

Astaxantín je najsilnejší prírodný antioxidant, ktorý ľudstvo pozná

Ide o červený pigment zo skupiny karotenoidov, ktorý je obsiahnutý predovšetkým v riasach, planktóne a v živočíchoch, ktoré ich konzumujú, ako sú napríklad lososy, kraby, krevety alebo homáre. Vďaka astaxantínu získavajú tieto rastliny a živočíchy svoje typické červené zafarbenie. V mnohých prípadoch je astaxantín označovaný ako „kráľ všetkých karotenoidov.“

Havajský astaxantín je získavaný z riasy Haematococcus pluvialis, ktorá je pestovaná v oblasti Kona na Havaji na najslnečnejšom pobreží USA. Toto čisté a pre riasy prirodzené prostredie podporuje rast rias s vysokou koncentráciou kvalitného prírodného astaxantínu.

Výrobca Havajského astaxantínu je držiteľom GMP certifikátu zaručujúceho mimoriadnu kvalitu produktu. GMP certifikát je udeľovaný výrobcom, ktorí dodržiavajú správne výrobné postupy a prísne kritériá kontroly zaručujúce trvalú vysokú kvalitu výrobkov a obsah účinných látok. Pre koncového spotrebiteľa je GMP certifikát zárukou kvality, správneho zloženia a bezpečnosti produktu.

Ako antioxidant je astaxantín:

 • 6000x silnejší ako vitamín C
 • 800x silnejší ako koenzým Q10
 • 550x silnejší ako vitamín E
 • 11x silnejší ako betakarotén

EyeAstin obsahuje v každej kapsule 3 mg astaxantínu. Zloženie softgelovej kapsule neobsahuje sóju, laktózu ani konzervačné látky.

Vďaka čomu je Havajský astaxantín Nutrex Hawaii tak jedinečný?

 • Miesto pestovania

Vďaka svojej polohe na slnečnom havajskom pobreží Kona, má farma na pestovanie riasy Haematococcus pluvialis, z ktorej sa astaxantín získava, viac slnečného svetla ako na ktoromkoľvek inom mieste v Spojených štátoch. To umožňuje pestovanie kvalitného prírodného astaxantínu nepretržite 12 mesiacov v roku. Práve výdatný slnečný svit podporuje zvýšenú produkciu astaxantínu v riase, ktorá sa tak chráni proti škodlivému UV žiareniu.

 • Bio-zabezpečená zóna

Nutrex Hawaii je jediná farma s mikroriasami, ktorá sa nachádza v Bio-zabezpečenej zóne, v ktorej je zakázané používať škodlivé pesticídy a geneticky modifikované organizmy. Naše produkty sú preto bezpečné a čisté. Čo to znamená? Náš Havajský astaxantín je pestovaný bez použitia škodlivých pesticídov a herbicídov. Dbáme tiež na to, aby pestovanie nespôsobovalo eróziu pôdy a znečisťovanie vody.

 • 100 % pitná voda

Riasy Haematococcus pluvialis, z ktorých sa astaxantín získava, sú pestované v 100% pitnej vode. Táto voda je zhromaždená z nedotknutých podzemných vodonosných vrstiev Veľkého ostrova. Je dokonale prečistená prírodnou filtráciou za použitia lávových okruhliakov. Aby sa zabránilo plytvaniu vodou a umožnilo sa vrátenie základných živín späť do vodných nádrží, je väčšina pitnej vody recyklovaná a znovu použitá v nádržiach pre ďalší pestovateľský cyklus. Tento proces prispieva k produkcii kvalitného prírodného astaxantínu, ktorým Havajský astaxantín bezpochyby je.

 • Ultračistá hlbinná oceánska voda

Do vodných nádrží, v ktorých sa pestuje riasa Haematococcus pluvialis, sa pridáva 5 % hlbinnej oceánskej vody vypumpovanej z hĺbky až 700 m pod morskou hladinou. Táto čistá morská voda dodáva riase potrebnú výživu pre jej správny rast.

 • Zodpovednosť voči životnému prostrediu a trvalá udržateľnosť

Filozofiou spoločnosti Nutrex Hawaii je zanechať pôdu a životné prostredie v lepšom stave, než v akom sa nachádzali pred tým, než sme začali s produkciou. Všetky mikroriasy pochádzajú z našej 90-akrovej farmy, ktorá sa nachádza na nedotknutom pobreží Kona na Havajskom ostrove. Farma bola vybudovaná na pôde, ktorá bola pôvodne pustým lávovým poľom. Naša spoločnosť je neoblomne oddaná záväzku trvalej udržateľnosti a všetko čo robíme, robíme s cieľom vytvoriť čistejší, bezpečnejší a zdravší svet.

Certifikácia a kontrola kvality Havajského astaxantínu JointAstinu

Spoločnosť Nutrex Hawaii komerčne pestuje mikroriasy už viac ako 35 rokov. Počas tejto doby vyvinula pokročilé technológie, ktoré používa na výrobu kvalitných doplnkov stravy obsahujúcich astaxantín a spirulinu. Vysokej kvalite napomáha aj čisté prostredie Havajských ostrovov, v ktorom sa mikroriasy pestujú.

Nutrex Hawaii kontroluje a meria každú fázu produkcie Havajského astaxantínu od pestovania a zber rias, až po výrobu samotných doplnkov stravy s obsahom astaxantínu. Vykonáva sa viac ako pätnásť samostatných testov kvality, aby sa zabezpečilo, že Havajský astaxantín spĺňa prísne špecifikácie výroby a vznikne naozaj kvalitný prírodný produkt. Zariadenie pravidelne prechádza kontrolami princípov Osvedčených výrobných postupov (GMP), kontrolami spracovania a ďalšími kontrolami kvality, napríklad na mikrobiálny obsah alebo obsah ťažkých kovov. Výroba prírodného astaxantínu spoločnosti Nutrex Hawaii je registrovaná ako ISO 9001-2008.

Okrem týchto vyššie zmienených kontrol sa vykonáva aj testovanie stability, aby sa zabezpečilo, že produkty budú mať uvedené množstvo astaxantínu a budú rovnako účinné aj v čase, keď sa dostanú ku konečnému spotrebiteľovi. Všetky procesy pestovania, extrakcie, kapsulovania a balenia sú teda nastavené tak, aby bolo zachované uvedené množstvo astaxantínu v produktoch a všetka predchádzajúca práca pri jeho výrobe tak nebola márna.

Vďaka všetkým týmto testom a kontrolám môžeme s určitosťou tvrdiť, že Havajský astaxantín patrí medzi najkvalitnejšie a najviac účinné produkty tohto druhu na svete.

Účinky EyeAstinu

Bohužiaľ legislatíva Európskej únie do tejto doby neschválila pre astaxantín a ďalšie zložky EyeAstinu, okrem vitamínu A, extraktu čučoriedky a svetlíka lekárskeho, žiadne konkrétne výživové alebo zdravotné tvrdenia. Z tohto dôvodu nie je možné výživové a zdravotné tvrdenia u EyeAstinu uviesť, pretože neexistujú žiadne oficiálne schválené, a zákon tak ich uvedenie neumožňuje.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Zloženie 1 kapsuly: luteín 10 mg, quercetín 10 mg, extrakt riasy Haematococcus pluvialis (obsahuje 3 mg astaxantínu), zeaxantín 1 mg, vitamín E < 1 mg (prírodný D-alfa-tokoferol) (< 8 % odporúčanej dennej dávky), vosk z ryžových otrúb, slnečnicový lecitín, požltový olej.
Balenie: 60 softgélových kapsúl

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: