BrainMax GABA & B6

Novinka
Značka: BrainMax
€13,77 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

GABA (kyselina gama-aminomaslová) je prirodzene sa vyskytujúci neurotransmitér, ktorý hrá kľúčovú úlohu v regulácii nervového systému tým, že znižuje neurónovú aktivitu a má tak upokojujúce, relaxačné a antistresové účinky.

BrainMax GABA obsahuje v 1 kapsule 700 mg spolu s aktívnou formou vitamínu B6 vo forme pyridoxal-5-fosfátu, ktorý má priaznivý vplyv na nervový systém a je nevyhnutný na udržanie optimálnej hladiny GABA.

Detailné informácie

Podrobný popis

GABA alebo kyselina gama-aminomaslová

GABA (kyselina gama-aminomaslová) je inhibičný neurotransmitér v centrálnom nervovom systéme, čo znamená, že funguje ako taká "brzda" neurónových obvodov. Prenáša správy medzi neurónmi a blokuje alebo obmedzuje určité nervové signály. Tým znižuje aktivitu v mozgu a reguluje rýchlosť, ktorou informácie putujú nervovým systémom. Pomáha tak vyvolať stav uvoľnenia a znižovať napätie. Okrem upokojujúcich účinkov podporuje spánok tým, že reguluje nadmernú aktivitu nervových buniek spojených s úzkosťou, stresom a strachom. Nízke hladiny GABA môžu viesť k úzkosti, nespavosti, zlej nálade, nepokoju,problémom so sústredením a problémom s pamäťou, čo naznačuje jeho kľúčovú úlohu v regulácii emócií a stresových reakcií.

Účinky GABA

  • Relaxácia a zníženie úzkosti: GABA môže pomôcť upokojiť myseľ a znížiť pocity úzkosti, čo robí tento doplnok populárnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prirodzenú podporu v boji proti stresu a nervozite.
  • Podpora spánku: Vďaka svojim upokojujúcim účinkom môže GABA napomáhať v lepšom zaspávaní a zlepšení kvality spánku.
  • Zlepšenie nálady: Niektoré štúdie naznačujú, že GABA môže mať pozitívny vplyv na náladu.
  • Podpora kognitívnych funkcií: GABA môže pomôcť zlepšiť pozornosť a kognitívnu výkonnosť, najmä v stresových situáciách.
  • Mierne svalové napätie

Vitamín B6 = alfa a omega nervového systému

Vitamín B6, na druhej strane, podporuje premenu tryptofánu na serotonín, neurotransmitér, ktorý hrá kľúčovú úlohu v regulácii spánku. Spoločne tieto dva doplnky posilňujú navzájom svoje účinky a môžu tak lepšie podporovať relaxáciu a zlepšovať kvalitu spánku.

Pre správnu harmóniu tela i mysle

GABA je zodpovedná za zníženie aktivity neurónov v nervovom systéme, čo pomáha udržiavať rovnováhu medzi nervovou stimuláciou a relaxáciou.

  • Osoby v strese: GABA môže pomôcť upokojiť myseľ a znížiť pocity úzkosti vďaka svojmu tlmiacemu účinku na nervový systém.
  • Ľudia s menšími ťažkosťami so spánkom : Vďaka svojim relaxačným vlastnostiam môže GABA napomôcť k zlepšeniu kvality spánku a uľahčiť zaspávanie, čo je užitočné pre tých, ktorí trpia nespavosťou alebo majú problémy so spánkovým rytmom.
  • Jedinci trpiaci napätím: GABA môže pomôcť zmierniť fyzické a psychické prejavy stresu, ako je napätie vo svaloch, nepokoj a ťažkosti s koncentráciou.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rastlinných kapsúl
Zloženie: GABA (kyselina gama-aminomaslová), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: