BrainMax Hydrolyzovaný Kolagen

Novinka
Značka: BrainMax
€27,15 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Certifikovaný grass-fed kolagén I. a III. typu. Kolagén je v našom tele najhojnejšie zastúpený proteín, ktorý tvorí 30% všetkých bielkovín. Kolagén je obsiahnutý v kostiach, kĺboch, pokožke vo svaloch a vlasoch.

Proces hydrolyzácie zaisťuje vyššiu biologickú dostupnosť, pretože sú veľké molekuly kolagénu rozložené na menšie kolagénové peptidy. Voľne pasúce sa kravy kŕmené trávou zaručujú najvyššiu kvalitu. 100% grass-fed kolagén bez aditív a príchuti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo sú kolagénne peptidy?

Kolagén je najhojnejšie zastúpená bielkovina vyskytujúca sa v našom tele. Je súčasťou kĺbov, svalov, šliach, väzov, ale aj pokožky. Kolagén je tiež súčasťou tráviaceho systému aj ciev. Produkcia kolagénu v našich telách s vekom klesá, preto je vhodné tento proteín dopĺňať. Hydrolyzovaný kolagén je biologicky dostupnejší, pretože prechádza procesom hydrolyzácie, kedy sú jednotlivé proteíny "rozbité" na menšie kolagénové peptidy, ktoré bunka ľahko prijme.

Kolagénne peptidy z voľne pasúcich sa kráv

Hovädzí kolagén pochádza z hovädzieho dobytka kŕmeného trávou. Ten je kvalitnejší, pretože zvieratá majú priestor na pohyb a nie sú kŕmené kŕmnymi zmesami. Hovädzí dobytok sa na pastvách kŕmi trávou, pre ktorú bol ich tráviaci systém navrhnutý. Ich kosti, kĺby a šľachy zostávajú pevné, zdravé a vďaka tomu sa z nich extrahuje kvalitnejší kolagén.

Proces hydrolýzy

Hydrolyzovaný kolagén je rozložený na menšie kolagénové peptidy, tým sa zvyšuje jeho biologická dostupnosť. Kolagénne peptidy sú reťazce aminokyselín, ktoré lepšie prechádzajú cez tráviaci trakt.

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 2 vrchovaté čajové lyžičky kolagénu (12 g) rozmiešajte s vodou alebo džúsom.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 400 gramov
Zloženie: 100% hydrolyzovaný kolagén z kráv kŕmených trávou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: