BrainMax Allergy Support

Novinka
Značka: BrainMax
€31,90 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

BrainMax Allergy Support je kombinácia desiatich látok a extraktov z bylín navrhnutých tak, aby poskytoval efektívnu pomoc dýchacím cestám pri alergii. Obsahuje kvercetín, bromelaín, lipozomálny vitamín C, extrakt zo žihľavy dvojdomej, deväťsilu, rímbaby spolu s N-Acetyl-L-Cysteinom a antioxidantmi apigenínom a pycnogenolom. Kapsule sú rastlinného pôvodu a neobsahujú žiadne balastné látky ani éčka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako vzniká alergia?

Alergia je reakcia nášho imunitného systému. Jednou z úloh imunitného systému (IS) je zničenie škodlivých látok v tele. Keď sa človek prvýkrát stretne s alergénom, obvykle sa u neho žiadna reakcia neobjaví. Imunitnému systému trvá nejaký čas, kým si na alergén vytvorí citlivosť. V momente, keď sa IS naučí bezpečne spoznávať alergén, začne pri kontakte s ním automaticky vytvárať protilátky zo skupiny imunoglobulínu E (IgE) a v tomto momente vzniká alergia. Keď imunitný systém reaguje na látky, ktoré sú bežne neškodné, hovoríme o alergickej reakcii. Samotná liečba alergií sa sústredí iba na zmiernenie, alebo zastavenie prejavov alergie, nie však riešenie ich príčin. 

Čo sa stane, keď sa alergén dostane do tela?

Imunitný systém je zodpovedný za ochranu tela pred škodlivými látkami, ale v prípade alergií dochádza k nadmernej alebo neprimeranej reakcii na látky, ktoré by inak nespôsobili problémy. Alergénom môže byť niečo neškodné, ako je peľ alebo prach. K alergickej reakcii dôjde keď sa alergén vstupujúci do nášho organizmu nadviaže na protilátku vytvorenú naším imunitným systémom – imumoglobulín E (IgE). V tomto momente sú uvoľnené špecifické chemické zlúčeniny, ktoré vyvolávajú samotné príznaky alergických reakcií. Jednou z týchto zlúčenín je histamín. Ten spôsobuje napnutie svalov v dýchacích cestách a stenách krvných ciev. Tiež spôsobuje zvýšenie produkcie nosného hlienu za účelom odstránenia alergénu z dýchacích ciest.

Ako BrainMax Allergy Support funguje?

Pravdepodobnosť alergickej reakcie alebo jej závažnosť je však možné znížiť príjmom živín, ktoré pomáhajú podporovať zdravú funkciu imunitného systému. BrainMax Allergy Support tvoria štandardizované extrakty z bylín, ktoré vďaka ich synergickému pôsobeniu upokojujú precitlivený imunitný systém a obzvlášť jeho reakcie na potencionálne alergény. Vitamín C navyše podporuje imunitný systém a zvyšuje odolnosť proti alergénom, čím pomáhajú telu lepšie reagovať na alergény.

Žihľava dvojdomá, zázvor a rimbaba

Pri alergiách je kľúčové, aby náš imunitný systém bol schopný rozlíšiť medzi skutočnými hrozbami a látkami, ktoré sú pre nás neškodné. Extrakt zo žihľavy, zázvoru a rimbabou tvorí silnú kombináciu, ktorá pomáha posilňovať činnosť dýchacích ciest. Žihľava obsahuje látky, ktoré majú antioxidačné vlastnosti , vďaka ktorým posilňuje imunitný systém, čo znamená, že náš telo lepšie identifikuje a spracováva alergény. Tým pádom dochádza k menšiemu množstvu nepríjemných alergických príznakov. Pridaný zázvor navyše nielen že podporuje imunitný systém, ale tiež má pozitívny vplyv na dýchacie cesty.

Kedy začať užívať?

Užívajte 3 kapsule denne raz až dvakrát denne. Začať užívať môžete už dva mesiace pred začiatkom peľovej sezóny. Užívanie má zmysel aj pri už prebiehajúcich alergiách.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Zloženie: kvercetín, bromelain, lipozomálna zmes vitamínu C, vitamín C (ako kyselina askorbová), lipozomálna zmes fosfolipidov získaných z non-GMO slnečnice, extrakt zo žihľavy dvojdomej 10:1, N-Acetyl-L-Cystein, rimbaba (Tanacetum parthenium), zázvorový extrakt, apigenín, pycnogenol (extrakt z borovej kôry – 75 % polyfenolov), výťažok z deväťsilu lekárskeho (min. 15% seskviterpénov ako petasiny). Rastlinná kapsula na báze HPMC. Neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).
Balenie: 90 rastlinných kapsúl. Balenie obsahuje 30 dávok.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: