Díky přírodě Havajský astaxanthin Vegan

€22,17 / ks €31,38 / ks €41,42 / ks €58,15 / ks od €22,17 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks) Zvoľte variant
Balení
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
17.6.2024 17.6.2024 17.6.2024 17.6.2024 Zvoľte variant

Astaxanthin je najsilnejší prírodný antioxidant, ktorý ľudstvo pozná.

Havajský astaxanthin sa získava z riasy Haematococcus pluvialis, ktorá sa pestuje v oblasti Kona na Havaji na najslnečnejšom pobreží USA. Toto čisté a pre riasy prirodzené prostredie podporuje rast rias s vysokou koncentráciou kvalitného prírodného astaxanthinu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ide o červený pigment zo skupiny karotenoidov, ktorý sa nachádza najmä v riasach, planktóne a živočíchoch, ktoré sa nimi živia, ako sú lososy, kraby, krevety a homáre. Astaxanthin dodáva týmto rastlinám a živočíchom ich typickú červenú farbu. V mnohých prípadoch sa označuje ako "kráľ všetkých karotenoidov".

Havajský astaxanthin sa získava z riasy Haematococcus pluvialis, ktorá sa pestuje v oblasti Kona na Havaji na najslnečnejšom pobreží USA. Toto čisté a prirodzené prostredie pre riasy podporuje rast rias s vysokou koncentráciou kvalitného prírodného astaxanthinu.

Havajský astaxanthin je držiteľom GMP certifikátu.

Výrobca Havajského astaxanthinu je držiteľom certifikátu GMP, ktorý zaručuje výnimočnú kvalitu výrobku. Certifikát GMP sa udeľuje výrobcom, ktorí dodržiavajú správne výrobné postupy a prísne kritériá kontroly, ktoré zaručujú trvalo vysokú kvalitu výrobku a obsah účinných látok. Pre konečného spotrebiteľa je certifikát GMP zárukou kvality, správneho zloženia a bezpečnosti výrobku.

Ako antioxidant je astaxanthin:

 • 6000x silnejší ako vitamín C
 • 800x silnejší ako koenzým Q10
 • 550x silnejší ako vitamín E
 • 11x silnejší ako betakarotén

Havajský astaxanthin BioAstin obsahuje 4 mg astaxanthinu. Vďaka svojmu rastlinnému pôvodu i zloženiu softgélovej kapsule je vhodný pre vegetariánov aj vegánov a je certifikovaný ako bezlepkový, vegánsky produkt, overený ako – bez GMO. Neobsahuje sóju, laktózu ani konzervačné látky.

Odporúčané dávkovanie:

1 – 2 tablety denne spolu s jedlom. Výsledky môžete pozorovať po 2 – 6 týždňoch pravidelného užívania.

Dennú dávku BioAstin Supreme môžete užívať kedykoľvek počas dňa, a to spolu s jedlom. Odporúčajú sa potraviny, ktoré obsahujú tuk, pretože astaxanthin sa lepšie vstrebáva do tela s tukom. Kapsuly BioAstin Supreme obsahujú extra panenský olivový olej, ale aj tak je dobré, keď ich užijete spolu s jedlom. Pri dennej dávke 2 kapsuly môžete dávku rozložiť na dve rôzne časti dňa.

Vďaka čomu je Havajský astaxanthin Nutrex Hawaii tak jedinečný?

 

 • Miesto pestovania

Vďaka svojej polohe na slnečnom havajskom pobreží Kona má farma na pestovanie riasy Haematococcus pluvialis, z ktorej sa astaxanthin získava, viac slnečného svetla ako ktorékoľvek iné miesto v Spojených štátoch. Preto je tu možné pestovať astaxanthin nepretržite 12 mesiacov v roku. Práve výdatné slnečné žiarenie podporuje zvýšenú produkciu astaxanthinu v riase, ktorá sa tak chráni proti škodlivému UV žiareniu.

 • Bio-zabezpečená zóna

Nutrex Hawaii je jedinou farmou na pestovanie mikrorias, ktorá sa nachádza v biologicky bezpečnej zóne, kde je zakázané používať škodlivé pesticídy a geneticky modifikované organizmy. Naše produkty sú bezpečné a čisté. Čo to znamená? Náš Havajský astaxanthin je pestovaný bez použitia škodlivých pesticídov a herbicídiov. Dbáme tak na to, aby pestovanie nespôsobovalo eróziu pôdy a znečisťovanie vody.

 • 100 % pitná voda

Riasy Haematococcus pluvialis, z ktorých sa astaxanthin získava, sú pestované v 100 % pitnej vode. Táto voda sa získava z nedotknutých podzemných vodonosných vrstiev Veľkého ostrova. Dokonale sa čistí prírodnou filtráciou pomocou lávových kamienkov. Aby sme zabránili plytvaniu vodou a umožnili návrat potrebných živín do našich nádrží, väčšina pitnej vody sa recykluje a opätovne sa využíva v nádržiach na ďalší vegetačný cyklus. Tento proces prispieva k výrobe kvalitného prírodného astaxanthinu, ktorým Havajský astaxanthin rozhodne je.

 

 • Ultračistá hlbinná oceánska voda

Do vodných nádrží, v ktorých sa pestuje riasa Haematococcus pluvialis, sa pridáva 5 % hlbinnej oceánskej vody vypumpovanej z hĺbky až 700 m pod morskou hladinou. Táto morská voda dodáva riase potrebnú výživu pre jej správny rast.

 

 • Zodpovednosť voči životnému prostrediu a trvalá udržateľnosť

Filozofiou spoločnosti Nutrex Hawaii je zanechať pôdu a životné prostredie v lepšom stave, ako boli pred začatím výroby. Všetky mikroriasy pochádzajú z našej 90-akrovej farmy, ktorá sa nachádza na nedotknutom pobreží Kona na Havajskom ostrove. Farma bola postavená na pôde, ktorá bola pôvodne neúrodným lávovým poľom. Naša spoločnosť je pevne odhodlaná dodržiavať zásady udržateľnosti a všetko, čo robíme, robíme s cieľom vytvoriť čistejší, bezpečnejší a zdravší svet.

Certifikácia a kontrola kvality Havajského BioAstin Supreme:

Spoločnosť Nutrex Hawaii komerčne pestuje mikroriasy už viac ako 35 rokov. Počas tohto obdobia vyvinula pokročilé technológie, ktoré používa na výrobu vysokokvalitných doplnkov stravy s obsahom astaxanthinu a spiruliny. K vysokej kvalite prispieva čisté prostredie Havajských ostrovov, v ktorom sa mikroriasy pestujú.

Spoločnosť Nutrex Hawaii kontroluje a meria každú fázu výroby Havajského astaxanthinu, od pestovania a zberu rias až po výrobu samotných výživových doplnkov obsahujúcich astaxanthin. Vykonáva sa viac ako pätnásť samostatných testov kvality, aby sa zabezpečilo, že Havajský astaxanthin spĺňa prísne výrobné špecifikácie a výsledkom je skutočne kvalitný prírodný produkt. V zariadení sa pravidelne vykonávajú kontroly správnej výrobnej praxe (GMP), kontroly spracovania a ďalšie kontroly kvality, ako je obsah mikroorganizmov alebo ťažkých kovov. Výroba prírodného astaxanthinu v spoločnosti Nutrex Hawaii je registrovaná podľa normy ISO 9001-2008.

Okrem týchto vyššie uvedených kontrol sa vykonáva aj testovanie stability, aby sa zabezpečilo, že výrobky budú mať stanovené množstvo astaxanthinu a budú rovnako účinné v čase, keď sa dostanú ku konečnému spotrebiteľovi. Všetky procesy kultivácie, extrakcie, zapuzdrenia a balenia sú teda nastavené tak, aby sa zachovalo uvedené množstvo astaxanthinu vo výrobkoch a aby všetka predchádzajúca práca pri jeho výrobe nebola zbytočná.

Vďaka všetkým týmto testom a kontrolám môžeme s istotou povedať, že Havajský astaxanthin je jedným z najkvalitnejších a najúčinnejších produktov svojho druhu na svete.

Zloženie:

Jedna kapsula BioAstinu obsahuje tieto zložky:

 • extrakt riasy Haematococcus pluvialis (obsahuje 4 mg astaxanthinu) 80 mg
 • extra panenský olivový olej 415 mg
 • vitamín E (ako prárodný D-alfa-tokoferol) 11 mg (92 % odporúčanej dennej dávky)

Kapsula môže obsahovať stopové množstvo pestrecového (bodliakového) oleja, ktorý je používaný na čistenie zariadenia vo výrobe.

Zloženie obalu softgel kapsule:

 

 • kukuričný škrob (bez GMO)
 • karagenan (z morských rias)
 • rastlinný glycerín
 • sorbitol
 • voda

Vďaka rastlinnému pôvodu všetkých zložiek a zloženiu softgélovej kapsuly je Havajský astaxanthin BioAstin Supreme vhodný pre vegetariánov a vegánov. Celková hmotnosť jednej kapsuly je približne 805 mg. Čistá hmotnosť účinnej látky je 510 mg.

Účinky astaxanthinu:

Legislatíva Európskej únie doteraz neschválila pre astaxanthin žiadne osobitné výživové alebo zdravotné tvrdenia. Z tohto dôvodu nie je možné uvádzať výživové a zdravotné tvrdenia, pretože neexistujú žiadne oficiálne schválené tvrdenia a zákon ich uvedenie tak neumožňuje.

Charakteristika: Výživový doplnok

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Zloženie 1 kapsule: Extrakt z rias Haematococcus pluvialis (obsahuje 4 mg astaxantínu), extra panenský olivový olej, vitamín E 10 IU (9,2 mg*) (prírodný d-alfa-tokoferol zo slnečnicového oleja) (*77 % odporúčanej dennej dávky).
Země původu: Spojené Štáty Americké (Hawaii)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: