Everest Ayurveda dóšický bylinný čaj VATA

€4,25
Momentálně nedostupné
Môžeme doručiť do:
29.9.2020
Položka bola vypredaná…

dóšický ajurvédsky bylinný čaj - Duševné pohoda

Detailné informácie

Podrobný popis

Uvoľnenie tela a mysle

Withania somnifera prispieva k psychickej stabilite
Pomáha uvoľňovať napätie a stuhnutosť
Podporuje duševnú relaxáciu a dobrý spánok
Eliminuje pocity nervozity, úzkosti a strachu
Valeriana officinalis pomáha upokojovať rozrušenú myseľ Podporuje celkové upokojenie nervového systému
Zingiber officinale povzbudzuje energiu a vitalitu organizmu
Prospieva činnosti kardiovaskulárneho systému
Elettaria cardamomum priaznivo pôsobí na zažívanie a žalúdočnú činnosť
Glycyrrhiza glabra prispieva k optimálnej funkcii črevného traktu

Vata podporuje telesnú a duševnú činnosť, krvný obeh, lymfatický systém, nervovú a dýchaciu sústavu. Prináša pocit uvoľnenia a relaxácie. Stáročiami preverená tradičná zmes himalájskych bylín priaznivo pôsobí pri pravidelnom užívaní na celkový zdravotný stav a psychickú kondíciu u ľudí s prevahou nasledujúcej charakteristiky:
- Ste štíhlej postavy
- Trpíte chladom a zimou
- Máte suchú pokožku a nedostatočne prekrvené končatiny
- Ste aktívny, energickí, pohotoví, impulzívne a plní života
- Rýchlo hovoríte a používate gestikulácia rúk
- Ste tvorivé a vnímavý typ s dobrou intuíciou
- Máte sklony k nerozhodnosti, nervozite, úzkosti a tréme
- Môže sa u vás prejavovať slabšia vôľa a krátkodobá pamäť
- Dokážete vyvinúť veľké pracovné nasadenie,
- Zažívate napätie a nespavosť v dôsledku prepracovania

Obnovenie rovnováhy napomáha: slnko, teplo, pokoj, dostatok odpočinku, masáž, pravidelná relaxácia a aromaterapia, teplá, sýta, mierne korenená a olejnaté strava. Váta typ potrebuje dobré zázemie, pokoj a pocit bezpečia. Mal by sa vyhýbať duševnému vypätiu a prácu do neskorých nočných hodín, zime a mrazu, surovým jedlám a chladným nápojom. Je dobré obmedziť prácu s počítačom, sledovanie televízie a nadmerné pracovné nasadenie.

Zloženie

Withania somnifera, valeriana officinalis, zingiber officinale, glycyrrhiza glabra, Elettaria cardamomum, cinnamomum zeylanicum, Terminalia chebula, Myristica fragrans, ocimum sanctum, Cymbopogon citratus, piper nigrum

Hmotnosť

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie

2 - 3 šálky za deň

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistné bylinné kôry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždenné pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaju zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak je používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaju teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chuťou. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Upozornenie

Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu

Nepál

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné čaje
Balenie: 100 g
Forma produktu: nápoj
Na akú časť tela: Lymfatický systém
Produkt: čaj
Ťažkosti: Nadúvanie, Nervový systém, Duševná rovnováha, Nespavosť, Spánok, Regenerácia-psychická, Krvný obeh, Depresia, relaxácie
Zdravotný problém: Nespavosť
Značka: Everest Ayurveda
Hmotnosť: 100 gramov
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: