Everest Ayurveda očistný elixír KESHAPRASH

€7,25 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Vlasy & pokožka

  • Eclipta alba alebo „vládca vlasov“ podporuje optimálny stav vlasovej pokožky
  • Prispieva k správnej činnosti pečene a žlčníka
  • Vrcholiak myrobalánový pôsobí ako vnútorný prostriedok starostlivosti o rast a kvalitu vlasov
  • Glycyrrhiza glabra pôsobí ako antioxidant na revitalizáciu pokožky
  • Terminalia chebula pomáha udržiavať zdravú funkciu kožného tkaniva
  • Embilika lekárska prospieva dobrému tráveniu a posilňuje imunitný systém
  • Špargľa hroznovitá podporuje duševnú pohodu a celkovú vitalitu organizmu

Detailné informácie

Podrobný popis

Keshaprash je očistný bylinný elixír pre starostlivosť o rast a kvalitu vlasov. Rednutie, vypadávanie a šedivenie vlasov je spôsobené nesprávnou výživou, poruchami trávenia, znečistením hrubého čreva, oslabenou činnosťou pečene, toxicitou krvi, nedostatkom železa, nahromadeným stresom, narušenou hormonálnou činnosťou, dehydratáciou alebo nadmerným užívaním chemických liečiv. Za poškodením štruktúry vlasu stojí tiež prílišné používanie lakov či tužidiel, časté fénovanie, nesprávne česanie, umývanie alebo nepravidelné zastrihávanie vlasových končekov.


Odporúčané dávkovanie

1 čajovú lyžičku (tj. 5g/lyžičku) 2 – 3x denne samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody. Príprava lahodného nápoja: 1 čajovú lyžičku rozmiešajte v 250 ml vlažného mlieka či vody.

Užívanie

Ajurvédske bylinné elixíry posilňujú výživu telesných tkanív (dhátus) a podporujú očistu telesných sústav (srótámsi). Sú súčasťou omladzovacej a revitalizačnej terapie tela i mysle (rasájana). Tradične sa zapíjajú teplým mliekom či vodou, ktoré ajurvédska medicína používa ako médium či prostredie (anupána) na prípravu, užívanie, smerovanie a lepšie vstrebávanie účinkov bylinných prípravkov. Ďalšími prostriedkami zvyšujúcimi terapeutické pôsobenie bylín (vehikula) sú med, trstinový sirup či surový cukor, prečistené maslo (ghí) alebo olej.

Odporúčame užívať maximálne dva bylinné elixíry zároveň. Viac elixírov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Pre ich optimálne pôsobenie ich užívame pred jedlom a oddelene s odstupom jednej hodiny. V prípade závažnejšej nápravy telesného alebo psychického zdravia je potrebné užívať elixíry v dlhodobejšom režime ajurvédskych kúr v rozmedzí 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Špecifická chuť každého elixíru je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ajurvédskym vlastnostiam šiestich chutí.

V systéme Ajurvédskeho lekárstva je vlažné či prevarené mlieko bežnou súčasťou zdravotných receptov pre svoje sattvické vlastnosti. Znižuje horúčosť pitta dóše a upokojuje rozjatrené emócie. Slúži ako nutričná výživa a prináša zdravú tonizáciu organizmu ľuďom s prevahou váta dóše. Podporuje tvorbu životnej sily ódžas, ktorá je základom zdravého imunitného systému spojeného s dostatočným zastúpením kapha dóše. U ľudí s citlivým tráviacim systémom alebo pomalým metabolizmom môže mlieko vyvolávať zažívacie ťažkosti v podobe zahlienenia, hnačky či nadúvania. V tom prípade je vhodné pridať do mlieka buď trochu zázvoru, klinčeka, kardamónu, škorice alebo muškátového orieška pre zlepšenie tráviaceho ohňa. V našom prostredí je najvhodnejšie konzumovať kravské mlieko predovšetkým v bio kvalite.

Upozornenie: Výživový doplnok s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Dodatočné parametre

Kategória: Ajurvédske elixíry
Na čo doplnok je: Žlčník
Hmotnosť: 200 gramov
Zloženie: embilika lekárska, eclipta alba, vrcholiak myrobalánový, glycyrrhiza glabra, terminalia chebula, špargľa hroznovitá, vinič hroznorodý, pupočník ázijský, orech kráľovský, anacardium occidentale (plod-orech kešu), kokosovník obyčajný, sezam indický, kardamóm obyčajný, škoricovník cejlónsky, ďumbier lekársky, dlhé korenie, ghee (prepustené maslo), trstinový sirup

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Everest Ayurveda s.r.o.
Everest Ayurveda s.r.o. je česko-slovensko-nepálska spoločnosť, ktorá v súlade s indickou tradíciou šíri hlbšie povedomie o ajurvédskej lekárstva, zdravom spôsobe života, užívanie himalájskych bylín a vnútorným rozmerom človeka. V Českej a Slovenskej republike bola spoločnosť založená v roku 2004 v spolupráci s nepálskym ájurvédským lekárom Dr. Ka Dev Jha.

Predmetom výroby, dovozu a veľkoobchodnej činnosti spoločnosti sú tradičné Ajurvédske prípravky z Nepálu a Indie. Everest Ayurveda s.r.o. má svoje sídlo v Českej republike s centrálou v Prahe, firemné pobočkou na slovenskom so sídlom v Bratislave a výrobu bylinných prípravkov v Nepále so sídlom v Káthmandu.