Everest Ayurveda Relaxačné ajurvédsky čaj Himalájskej OSVIEŽENIE

€4,25
Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks)
Môžeme doručiť do:
1.10.2020

Osviežuje životnú energiu

  • Cinnamomum zeylanicum osviežuje telesné funkcie organizmu
  • Zingiber officinale podporuje vytrvalosť a dobrú kondíciu
  • Povzbudzuje vitalitu a svalovú činnosť

Detailné informácie

Podrobný popis

Himalájí nie sú len domovom snehu, ale tiež domovom výnimočných bylín. Vo staroindickom eposu Ramayana sa hovorí príbeh spojený s legendárnou bylinou Sanjeevani, ktorá osviežuje organizmus a navracia životnú energiu. Rastie počas noci, a preto je možné ju nájsť iba do ranného východu slnka na úpätí posvätnej hory Meru čiže Kailash v tibetskej časti Himalájí.


Odporúčané dávkovanie

1 - 5 šálok za deň

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať


Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistné bylinné kôry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždenné pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaju zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak je používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaju teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chuťou. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravá výživa
Ťažkosti: Vitalita
Zloženie: cinnamomum zeylanicum (kôra), zingiber officinale, boerhaavia diffusa, glycyrrhiza glabra, Cymbopogon citratus, emblica officinalis, Elettaria cardamomum
Hmotnosť: 100 g sypaného čaju

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: