Everest Ayurveda Relaxačné ajurvédsky čaj RELAXAČNÉ POKOJ

€4,17
Skladom, ihneď na odoslanie (1 ks)
Môžeme doručiť do:
5.10.2020

Podporuje uvoľnenie a relaxáciu

  • Boerhaavia diffusa priaznivo pôsobí na upokojenie a relaxáciu nervovej sústavy
  • Prináša pocit uvoľnenia a príjemného oddychu
  • Nelumbo nucifera podporuje psychickú rovnováhu a duševné zdravie

Detailné informácie

Podrobný popis

Bhután, známy ako "Zem hrmiaceho draka", je Tibeťanmi tradične nazývaný "Lho Men Jong" alebo "Zemou liečivých bylín" pre svoje úrodné svahy a údolia, kde sa nachádza viac ako 600 druhov zdraviu prospešných bylín. Panensky čistá príroda a mystická krajina v kline Himalájí vyslúžila Bhutánskom kráľovstve povesť "posledného raja na zemi".


Odporúčané dávkovanie

1 - 5 šálok za deň

Príprava

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2 g) nechajte 3 - 5 minút povariť alebo prelejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vylúhovať


Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistné bylinné kôry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždenné pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaju zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak je používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaju teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chuťou. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné čaje
Ťažkosti: Regenerácia-fyzická, relaxácia
Zloženie: boerhaavia diffusa, NELUMBO nucifera, cinnamomum zeylanicum (kôra), Cymbopogon citratus
Hmotnosť: 100 g sypaného čaju

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: