Pleva Vitamínový enzymatický peeling na pleť

€10,79 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
  • účinne odstraňuje odumreté bunky
  • viditeľne rozjasňuje pleť
  • hĺbkovo vyčistí všetky typy pleti

Detailné informácie

Podrobný popis

Staré bunky sa odlúpia, nové rozžiaria

"Náš nový Enzymatický peeling obsahuje špeciálnu látku Superox C - extrakt z austrálskych kakadu sliviek, ktoré vynikajú vysokým obsahom vitamínu C. Rozpustia väzby medzi molekulami a cielene odstraňujú odumreté kožné bunky bez mechanického pôsobenia. Vďaka tomu je k pokožke veľmi šetrný a jeho nežnú starostlivosť si môžu dopriať všetky typy pleti. Pleť sa už po prvom použití viditeľne rozjasní a rozžiari. Tomu hovorím mať v okamihu krajšiu pleť."

Hanka Plevová
zakladateľka rodinnej firmy


Prečo používať enzymatický peeling?

Enzymatický peeling je veľmi jemnou a pre pleť šetrnou cestou ako odstrániť odumretú vrchnú časť pokožky a rozjasniť pleť. Pomáha prirodzenej obnove kožných buniek, urýchľuje tak regeneráciu pleti a viditeľne ju zjemňuje, oživuje a zjednocuje jej farebný odtieň. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že peeling má iba povrchový efekt, opak je pravdou.

Pri odstraňovaní odumretých buniek vrchnej časti pokožky sa vyšle spáva o tejto činnosti do najspodnejších častí pokožky. Vďaka tomu, že spolu jednotlivé vrstvy pokožky dokážu skvelo komunikovať, spodná časť pokožky urýchlene vyrobí nové bunky a dochádza k rýchlejšej regenerácii pleti. Pleť sa neobnovuje v určitých intervaloch, ale postupne každý deň. Pri mladšej pleti trvá jej obnova približne 28 dní, zatiaľ čo pri staršej 40 dní. Používanie peelingu výrazne urýchľuje obnovu pleti a tak ju robí omnoho atraktívnejšou a prináša jej mladistvý a svieži vzhľad.

Ošetrenie pleti peelingom naviac zvyšuje schopnosť pokožky absorbovať účinné a výživné látky z krémov, pleťových masiek alebo sér. Ak by ste peeling dlhodobo vynechávali, na povrchu pleti vznikne vrstva vytvorená z odumretých buniek. Tá sa následne bude brániť preniknutiu výživných látok do pokožky a každá vaša snaha o vylepšenie stavu pleti bude zbytočná.


Vitamínový peeling preukázateľne rozjasňuje pleť

Prírodný Enzymatický peeling je založený na gélotvorných látkach rastlinného pôvodu - xanthane, pullalane a lecithine, ktorá má čiastočné emulgačné schopnosti. Jeho zásadnou látkou je Superox C. Pochádza z extraktu z kakadu sliviek, ktoré sú známe ako najväčší prírodný zdroj vitamínu C.

Toto austrálske superovocie obsahuje dokonca 100x viac vitamínu C ako pomaranče. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C (a jeho kyslej reakcii) môžeme účinok Superoxu C porovnávať so známymi AHA kyselinami. Superox C dokáže chemicky rušiť väzby medzi molekulami, staré bunky sa ľahšie odlúpnu a pleť sa rozjasní. Oproti AHA kyselinám má ale Superox C lepšiu toleranciu, pretože je k pleti šetrnejší.

Výsledky klinických štúdií jednoznačne preukazujú radu účinkov látky Superox C:

  • rozjasňuje pleť,
  • bojuje proti oxidačnému stresu,
  • redukuje vrásky,
  • zjednocuje farebné tóny pleti,
  • prináša pleti viac energie a mladší vzhľad,
  • chráni pokožku pred agresívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Okrem účinnej látky Superox C obsahuje Enzymatický peeling prášok z vanilky, ktorý môže svojou štruktúrou vzdialene pripomínať klasické mechanické peelingy. Príjemná vanilková vôňa vám ošetrenie pleti určite spríjemní.


Ako často peeling používať?

Peeling odporúčame používať dvakrát až trikrát mesačne pre mastnú pleť a raz mesačne pre normálnu až suchú pleť alebo pleť s akné.

Ak by ste peeling používali častejšie, docielili by ste skôr opačný efekt. Vaša pokožka by sa postupne stala menej odolnou, jej vrchná vrstva by slabla a bola by náchylnejšou na infekcie bakteriálneho pôvodu.

Kedy by ste peeling nemali používať?

Peeling by ste nemali používať, ak je vaša pleť akokoľvek poškodená, popálená alebo podráždená. Nie je vhodný pri vyrážkach, oparoch alebo bradaviciach. Peeling vždy aplikujte v dostatočnej vzdialenosti od citlivej pokožky okolo očí.


Návod na použitie

Enzymatický peeling nanášajte vždy na vyčistenú a navlhčenú pokožku. Do pokožky ho stačí jemne vtierať a nechať 5 minút pôsobiť. Peeling obsahuje látky, ktoré vyčistia vašu pleť bez mechanického drhnutia. Po 5 minútach peeling jemne zmyte vlažnou vodou, používajte pri tom krúživé pohyby bez zbytočného naťahovania pokožky. Približne 20 minút po použití peelingu nemeňte teplotu miesta pobytu a niekoľko hodín sa nevystavujte slnečnému žiareniu alebo soláriu. Enzymatický peeling používajte 2x - 3x mesačne pri mastnej pleti, 1x mesačne pri normálnej, suchej alebo aknóznej pleti. Pre pleť do 15 rokov neodporúčame používať enzymatický peeling.

Dodatočné parametre

Kategória: Pleťový peeling
Zloženie: Aqua, Glycerin, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract , Glycerin, Squalane, Mel, Vanilla Planifolia Fruit, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol , Phenylpropanol, Benzyl Alcohol, Lecithin, Benzoic Acid, Sclerotium Gum, Parfum, Pullulan, Dehydroacetic Acid
Balenie: 50 gramov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Misia - poslanie firmy Pleva "Pomáhať ľuďom prostredníctvom našich výrobkov." Vízia firmy Pleva Našim cieľom sú zdravšie, krajšie a tým aj spokojnejší zákazníčky a zákazníci. Preto im chceme predstavovať liečivé účinky včelích produktov. Nakupujeme med iba od tuzemských výrobcov, recyklujeme, používame alternatívne zdroje energie, podporujeme charitu a spríjemňujeme spoločenský život nielen v regióne.

Pleva s.r.o.  Českých bratří 325, 517 43 Potštejn. IČ:48153061