ENERGY Balneol

€13,30 / ks €44,70 / ks od €13,30 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (>5 ks) Skladom, ihneď na odoslanie (>5 ks) Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
17.6.2024 17.6.2024 Zvoľte variant

Detailné informácie

Podrobný popis

Balneol je bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok, ricínového oleja a vybranou zmesou éterických olejov.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Už mnoho storočí sú známe a využívajú sa blahodarné účinky pôsobenia rašelinových kúpeľov a bahenných obkladov. Využívajú sa na liečebné procedúry. Rašeliny a slatiny alebo prírodné liečivé zeminy vďačia za svoj široký liečebný potenciál vysokému obsahu organických látok – tzv. humátov (humínové kyseliny a ich soli). Majú veľmi zložitú molekulárnu štruktúru a vznikali pozvoľným rozpadom organickej hmoty za prístupu kyslíka. V prírode sa humínové látky vyskytujú v rašeline, rôznych bahnách, černozemi a najviac v hnedom uhlí. V treťohorných pralesoch a močiaroch tak vznikla úžasná prírodná látka, ktorú môžeme využívať pre zdravie človeka.

Energetické pôsobenie Balneolu podľa princípov TČM

Balneol harmonizuje dráhy močového mechúra, obličiek, sleziny, troch ohnísk, jinovú spojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie.

Použitie Balneolu

 • Detoxikácia a regenerácia tela, podpora imunity, antioxidačné pôsobenie
 • Zlá pohyblivosť, bolesti chrbtice, reumatizmus, artróza, artritída a dna
 • Pomliaždeniny, natiahnuté svaly a zlomeniny
 • Kŕče svalov a šliach
 • Bronchitída, astma, kašeľ a choroby z nachladnutia
 • Podpora srdca a krvného obehu
 • Upokojenie psychiky
 • Lupienka, ekzematická zápalová pokožka a akné, opary
 • Prekrvenie pokožky a hlbších vrstiev kože, hydratácia pokožky
 • Kožné plesne
 • Podliatiny, modriny a hematómy
 • Zrasty a jazvy
 • Opuchy dolných končatín
 • Doplnok pri liečbe gynekologických a urologických ochorení
 • Ochorenie žíl a hemoroidy
 • Únava, strata energie

Princíp pôsobenia Balneolu

Balneol obsahuje okrem humátov aj výťažky z grapefruitu, tuje, borievky, gáfrovníka, litsey a styraxu. Na ľudský organizmus pôsobí bioinformačný kúpeľ Balneol na niekoľkých úrovniach súčasne. Účinné látky ovplyvňujú priamo povrch kože alebo sa cez pľúca dostávajú do krvi. Bioinformácie v Balneole zároveň harmonizujú jednotlivé orgány cez dokonalý systém reflexných zón a energetických dráh. Ricínový olej zanecháva na pokožke ochranný film. Počas kúpeľa sa vymieňajú prvky medzi telom a kúpeľom. Odpadové nasýtené prvky putujú z tela von a nenasýtené naopak vnikajú do tela. V Balneole je predovšetkým draslík a viac než 30 ďalších prvkov. Aby táto výmena prebehla, mala by krv mať prevahu alkalických látok. Kúpeľ je najúčinnejší ráno alebo večer, pretože v tomto čase je hladina alkalických látok v tele najvyššia. Vzhľadom na to, že Balneol obsahuje éterické oleje z rastlín, umožňuje súčasne s balneoterapiou využiť aj účinky aromaterapie. Éterické oleje sa v teplej vode odparujú, pôsobia baktericídne a uľahčujú dýchanie. Cez pľúca sa ľahko dostávajú do krvného obehu, rýchlo upokojujú psychiku a navodzujú uvoľnenie svalstva.

Spôsob použitia Balneolu

Kúpeľ je nepenivý a vysoko koncentrovaný – 110 ml Balneolu zodpovedá 400 ml akéhokoľvek bežného kúpeľa. Preto stačí iba 1 uzáveru, t.j. cca 5 ml na bežnú vaňu. Uzáver po odmeraní vypláchnite prúdom vody.

Regeneračný kúpeľ opakujeme 1–3x týždenne alebo podľa potreby.

Bežný kúpeľ vo vani je vhodný pre zdravého človeka. Telo by malo byť ponorené až po krk a voda by nemala byť priveľmi horúca. Všeobecne sa odporúča teplota 32–36° C. Kúpeľ nemá trvať pridlho, 10 až 15, maximálne 20 minút. Dvadsaťminútový kúpeľ je už náročný. Po kúpeli by mala nasledovať studená sprcha, ktorá vyvoláva silnejšie podráždenie pokožky a mobilizuje obranné mechanizmy tela.

Po kúpeli odporúčame natrieť bolestivé miesta niektorým z regeneračných krémov Pentagramu®.

Upozornenie:

Ak máte závažné zdravotné ťažkosti, napr. cievne alebo iné, u ktorých by kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.

Spôsob skladovania:

Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25 °C. Chráňte pred mrazom.

Dodatočné parametre

Kategória: Kúpele
Na čo doplnok je: Kĺby, Pľúca
Produkt: Kozmetika
S obsahom: Éterické oleje
Zdravotné tvrdenia podľa platných nariadenie EÚ: Antioxidant
Značka: Energy
Zloženie: voda, humát draselný, propylenglykol, PEG-40 hydrogenovaný ricínový olej, parfum (zmes éterických olejov), disodium EDTA, phenoxyethanol et parabena, xantanová guma.
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MV Avatar autora | 17.5.2024
Neviem, zatiaľ to je nevyskúšané...
5
PP Avatar autora | 21.2.2024
Výsostne. Vynikajúco detoxikuje organizmus. Po kúrach výrazne zníženie krvného tlaku.
5
MK Avatar autora | 8.12.2023
úplne, používam ho odkedy sa objavil na trhu
5
VP Avatar autora | 14.4.2021
Balneol som už použival viackrát,som s ním spokojný.
5
AM Avatar autora | 13.10.2020
Veľmi som spokojná, po kúpeli Energy Balneol sa cítim veľmi príjemne a moja pokožka je jemnejšia. Odporúčam tento výrobok, nesklame vás

Začiatkom 90. rokov založená česká spoločnosť ENERGY predstavuje dnes nadnárodné zoskupenie združujúce pod svojím názvom pobočky a zastúpenia v rôznych častiach sveta. Výrobky spoločnosti ENERGY sú vyrobené z vysoko účinných, zaručene prírodných produktov, zostavených podľa princípov starej čínskej medicíny, avšak s využitím najnovších poznatkov fytoterapie, homeopatie, kryštáloterapie a biorezonancie. Prostredníctvom vlastného výskumu zaručuje značka ENERGY zákazníkom čo možno najkvalitnejšie a najčistejšie výrobné postupy a v tomto smere sa už dnes radí k svetovej špičke. Po ošetrení týmito produktmi je pleť dobre zásobená kyslíkom a pestrou paletou minerálov, vitamínov a celým radom biologických látok so silným regeneračným a vitalizujúcim účinkom na bunky kože.

Ľudský organizmus vnímame ako jeden celok. V ňom neexistuje ani zdravie, ani choroba. Iba harmónie a disharmónie. Hľadáme príčiny vychýlenie z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním navraciame telu prirodzenú silu a vitalitu.

Všetky naše produkty sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a využitím najnovších poznatkov fytoterapie, aromaterapia, homeopatia a s rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny.

ENERGY SLOVAKIA a.s. Trójska 39/201, 171 00 Praha 7, IČO: 03737195, DIČ: CZ03737195