BrainMax Vitamin D3 & K2

Novinka
Značka: BrainMax
€29,25 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Synergická kombinácia esenciálnych vitamínov D3 a K2, ktoré hrajú dôležitú úlohu v zdraví kostí, zubov, ciev a najnovšie štúdie naznačujú, že sa jedná o veľmi dôležité vitamíny pre podporu imunity.

Vitamín D3 sme skombinovali s patentovanou formou Vitamínu K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA od nórskej spoločnosti Kappa BioScience, ktorý v tele zvyšuje odolnosť aj využiteľnosť vitamínu D3 a pôsobí proti kalcifikácii ciev. Táto stabilná forma Vitamínu K2 ako MK7 sa okrem iného vyznačuje 48x dlhším polčasom rozpadu v tele oproti bežným formám Vitamínu K2 (72 hodín). Podľa nezávislých štúdií vykonaných spoločnosťou Kappa Bioscience jeVitamín K2 ako MK7 all-trans K2VITAL® DELTA jedným z najstabilnejších a pre telo najviac využiteľným vitamínom K2 na trhu.

Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka). Ako funkčné plnivo kapsúl sme použili 288 mg bio kurkumy, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus ako napríklad: normálnu činnosť kardiovaskulárneho a nervového systému, normálny stav kĺbov, kostí, pokožky a dýchacieho systému.

Detailné informácie

Podrobný popis

BrainMax Vitamín D3 & K2 kombinuje vitamíny D3 a K2 ako MK7, dve mikro živiny, ktoré boli rozsiahle skúmané pre svoju úlohu v zdraví kostí, zubov a kardiovaskulárneho systémuVitamín D3 podporuje ukladanie vápnika do kostí, čím zlepšuje zdravie kostí. S vyšším príjmom vitamínu D3 môže súvisieť ukladanie vápnika do ciev (kalcifikácia ciev). Z tohto dôvodu sme k vitamínu D3 pridali vitamín K2 ako MK7, ktorý čistí cievy od vápnika a pomáha ukladať vápnik do kostí. Je to binárna zbraňúplná synergia dvoch esenciálnych vitamínov, ktoré sú dôležité pre celkové zdravie. Vitamín D3 si naše telo v lete vytvorí zo slnečného žiarenia, ale vitamín K2 môžeme prijímať iba z potravy. Dosiahnuť však na jeho na požadovanú dennú potrebu je prakticky nemožné.

V našom podnebnom pásme býva suplementácia vitamínu D3 a K2 pre zdravie a imunitu takmer nutnosťou. Výnimkou sú slnečné dni v lete a na jar, kedy môžeme Vitamín D3 čerpať zo slnečných lúčov. Vitamín D3 sa syntetizuje pri dopade UVB žiarenia na pokožku priamo v koži a telo je schopné si takto získaný Vitamín D3 ukladať do zásob. Pár minút na slnku v lete po dobu, kým je pokožka mierne ružovkastá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Čo je takmer 1000x viac ako je odporúčaná denná dávka. Nedostatok slnečných lúčov u západnej vyspelej populácie (až 60%) súvisí s depresiami, úzkosťou, zlým stavom kostí, zhoršenou imunitou či narušenou hormonálnou rovnováhou.

Vitamín D3 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej funkcií imunitného systému.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov.
 • Podieľa sa na procese delenia buniek.
 • Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi.

Aká je optimálna dávka vitamínu D3?

V roku 2014 publikovali vedci z Edmontskej univerzity článok, v ktorom ukázali na chybu v stanovení odporúčanej dennej dávky vitamínu D. Poukázali na to, že odporúčaných 600 IU nestačí na pokrytie potrieb zdravého človeka. Dávka by mala byť takmer 15x vyššia, teda 8895 IU denne [1]. Takú dávku získate zo slnečného svitu alebo suplementáciouS vitamínom D3 je vhodné užívať aj Vitamín K2, pretože vitamín K2 podporuje správne ukladanie vápnika do kostí a vďaka tomu sa vápnik nehromadí v cievach.

Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaný nórskou spoločnosťou Kappa BioScience

Táto patentovaná forma Vitamínu K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejšia ako iné formy Vitamínu K2. Túto stabilitu prenáša aj na Vitamín D3, s ktorým je v kapsule. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a zvyšuje biodostupnosť aj samotného vitamínu D3. Oproti bežným formám Vitamínu K2, ktoré majú v tele polčas rozpadu 1,5 hodiny, zostáva táto forma Vitamínu K2 v tele 78 hodín. To znamená 48x dlhší polčas rozpadu v organizme.

Vitamín K2 a jeho vplyv na zdravie

 • Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi.
 • Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí.

Patentovaná stabilná forma Vitamínu K2 MK7

K2VITAL ® DELTA MK7 je oveľa stabilnejší pri bežných aj vyšších teplotách a nepodlieha rýchlo biodegradácii ako iné formy Vitamínu K2. Z prieskumu firmy Kappa Bioscience bolo zistené, že iba 5% produktov s vitamínom K2 MK7 splnilo deklarovaný obsah na etikete. Pri polovici produktov s vitamínom K2 bol zistený len polovičný obsah vitamínu oproti etikete. Zvyšok produktov neobsahoval takmer žiadny vitamín K2. Všetky produkty s K2VITAL® DELTA obsahovali deklarované množstvo vitamínu K2.

Prednosti produktu BrainMax Vitamín D3 & K2

 • Ide o synergickú kombináciu esenciálnych vitamínov D3 a K2 s vysokou biodostupnosťou pre zdravie kostí, zubov, ciev a podporu imunity.
 • 1 kapsula obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolínu) a 150 mcg vitamínu K2 ako MK7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA vyrábaná nemeckou spoločnosťou Kappa Bioscience.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnejší a pre telo využiteľnejší ako iné formy vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnosť vitamínu D3.
 • Vitamín K2 ako MK7 K2VITAL®DELTA má v tele 48x dlhší polčas rozpadu ako bežné formy vitamínu K2. Vďaka tomu je oveľa účinnejšie v zabraňovaní ukladaniu vápnika v cievach. Čistí cievy a privádza vápnik do kostí, čím podporuje normálny stav kostí.
 • Ako funkčná výplň bola použitá kurkuma v bio kvalite, ktorá má viac ako 500 potvrdených pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.
 • Produkt neobsahuje žiadne balastné látky (éčka).

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu týždenne s jedlom obsahujúcim tuky alebo nalačno s Omega 3 či iným olejom.

(Dávkovanie podľa slovenskej legislatívy sa líši od dávkovania odporúčaného výrobcom. Každá kapsula obsahuje vysokú dávku vitamínu D, ktorý sa v tele ukladá. Predávkovanie vitamínom D môže spôsobiť zdravotné komplikácie ako hyperkalcémiu. Počas užívania odporúčame spoluprácu s lekárom a pravidelné sledovanie hladiny vitamínu D v tele , prípadne sérové hladiny vápnika.)

Referencie:

 1. Statistická Error v Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* a John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rostlinných kapslí
Zloženie: Vitamín D3 (ako cholekalciferol, z lanolínu ), Vitamín K2 ako MK-7 all-trans (K2VITAL®DELTA) (menachinón-7 z muškátu), Bio Kurkuma

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: