ENERGY Cytosan Fomentum gél

€14,40 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
12.6.2023

Liek je určený pre starostlivosť o telo, detoxikáciu a regeneráciu, ktorá je založená na odovzdávaní odpadových látok do vonkajšieho prostredia cez kožu a vstrebávanie látok do organizmu medzibunkovými priestormi kože. Cytosan Fomentum gél je bioinformačný regeneračný prípravok obsahujúci vysokomolekulárny humát draselný, lignohumát draselný, kyselinu jantárovú a silymarín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Látky obsiahnuté v Cytosan Fomentum géle sú schopné prestupovať hlboko do tkanív a viazať na seba odpadové látky. Spolu s krémami Pentagramu® napomáha Cytosan Fomentum gél očiste, obnove a ochrane buniek. Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a k vyvolaniu spätného regeneračného procesu.


Kedy Cytosan Fomentum gél pomáha:
 • pri bakteriálnych a vírusových infekciách (herpes vírus, cytomegalovírus, Helicobacter pylori atď.)
 • pri detoxikácie plesní a kvasiniek (Candida albicans alebo iné druhy)
 • má výrazný protizápalový a imunostimulačný účinok
 • pri zápalových stavoch slizníc tráviaceho traktu - ústnej dutiny, hltanu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva (Crohnova choroba,
 • ulcerózna kolitída, hnačkové ochorenia)
 • pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch
 • pri lupienke, ekzémoch, vyrážkach a akné
 • ako prevencia kardiovaskulárnych chorôb hormonálne poruchy
 • pri nepravidelná menštruácii, klimakterických problémoch
 • ako prevencia vzniku osteoporózy
 • pri chronickom únavovom syndróme a nedostatku energie
 • pri regenerácii pečene po prekonanom alebo prebiehajúcom infekčnom ochorení pečene (žltačka, mononukleóza, ...)
 • k ochrane pečene pred pôsobením pečeňových jedov a na regeneráciu už poškodených pečeňových buniek (cirhóza, steatóza, ...)
 • pri onkologických ochoreniach, rádioterapii (prevencia recidívy)
 • pri paradentóze a zvýšenej kazivosti zubov
 • ako ochrana proti voľným radikálom a starnutiu buniek
 • ako hĺbková detoxikácia organizmu, čistí krv
 • na regeneráciu a ochranu buniek pred pôsobením ťažkých kovov, jedov a toxických látok zo životného prostredia
 • na zníženie účinkov stresu a záťažového životného štýlu na organizmus
 • celkovo stabilizuje organizmus

Produkt Cytosan Fomentum gél obsahuje:

Humát draselný: draselná soľ humínových a fulvových kyselín. Humínové látky sú špecifi ckú skupinou vysokomolekulárnych a nízkomolekulárnych látok tmavej farby, ktoré vznikajú pri procese rozkladu organických zvyškov v pôde. Tvorí súčasť rašeliny a hnedého uhlia. Ide o mimoriadne bioaktívne látky, ktorých štruktúry vykazujú vysokú povrchovú aktivitu sorpčnou, chelátotvornú a iónovo výmennou. Pôsobí tiež proti rozvoju plesní a niektorých vírusov v tele. Detoxikácia humátmi je proces spojený s lepším okysličením buniek a prebieha v celom tele a vo vnútri orgánov, nielen na ich povrchu. Lignohumát draselný: produkt tretej generácie spôsobu získavania humínových látok. Základnou surovinou je čistá drevná hmota. Pôvodný surovina je mladšia než u humátu a obsahuje viac humínových látok.
Lignohumát je plne rozpustný vo vode, a preto je veľmi vhodný pre použitie na kožu. Spojením oboch foriem humátu sa zjednocujú všetky ich pozitívne vlastnosti a ich využitím pomocou obkladov a zábalov dochádza k maximálnej detoxikáciu, ochrane a oživenie tkanív.
Silymarín je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým ovplyvnením činnosti pečeňových buniek. Tlmí pôsobenie niektorých pečeňových jedov, odstraňuje z tela voľné radikály, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Svojou horkú podstatou podporuje metabolizmus a trávenie.
Kyselina jantárová je obsiahnutá nielen v jantáru, ale je to bežná zložka prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Nachádzame ju v rebarbore, ríbezlí, egrešov, medu, ale aj v mäse, syroch a vínu. Jantár je vlastne skamenenú živicou prevažne treťohorných ihličnanov, hlavne borovíc. Používal sa na liečenie chorôb očí, uší, žalúdka, štítnej žľazy a ako prevencia tvorby obličkových kameňov. Kyselina jantárová hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme, zúčastňuje sa Krebsovho cyklu. Aktivizuje činnosť všetkých orgánov, má regeneračné účinky na bunky. Okrem iného tiež zvyšuje vstrebávanie železa v organizme.
Ako používať: Zápal zuba - vačok: Na koži nad zub a najbližšiu lymfatickú uzlinu nanesieme Cytosan Fomentum gél. Necháme 20 minút pôsobiť, potom umyjeme vodou a nanesieme silnejšiu vrstvu krému Artrin. Keď krém stmavne, umyjeme miesto vodou a znovu natrieme. Pri bolesti opakujeme aplikáciu niekoľkokrát počas dňa v hodinových intervaloch až do utíšenia bolesti. Bolesti pri menštruácii: Na koži nad maternicu a trieslovinové uzliny nanesieme Cytosan Fomentum gél (od pupka po triesla). Necháme 20 minút pôsobiť, umyjeme vodou a natrieme silnejšou vrstvou krému Cytovital. Po hodine umyjeme a nanesieme opäť Cytovital (v hodinových intervaloch). Postup po 10 hodinách opakujeme od začiatku.


Ako používať:

Cytosan Fomentum gél nanášame ľahkým rozotieraním prsty. Necháme zaschnúť po dobu 20 minút, poprípade prikryjeme čistou prírodné tkaninou (Nebaliť do umelých látok ani mikroténu). Nepoužívajte vnútorne! Gél aplikujeme vždy tak dlho, kým bolesť neustúpi. Použitie je nutné konzultovať s odbornými poradcami Energy.

Balenie:
Upozornenie:

Výrobok je nutné skladovať v suchom a tmavom mieste, uchovávať pri teplote 10-25 ° C a chrániť pred mrazom.

Dodatočné parametre

Kategória: Humáty
Balenie: 100 ml
Forma produktu: Gél, Krém
Na čo doplnok je: Lymfatický systém, Obličky, Zuby, Žalúdok
Produkt: Humáty
Značka: Energy
Objem: 100 ml
Účinné ingrediencie: Humát draselný, lignohumát draselný, extrakt z pestreca mariánskeho, kyselina jantárová.
5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
3
HH Avatar autora | 3.2.2021
Používam ho iba 1 deň, ešte neviem naplno posúdiť jeho účinky.

Začiatkom 90. rokov založená česká spoločnosť ENERGY predstavuje dnes nadnárodné zoskupenie združujúce pod svojím názvom pobočky a zastúpenia v rôznych častiach sveta. Výrobky spoločnosti ENERGY sú vyrobené z vysoko účinných, zaručene prírodných produktov, zostavených podľa princípov starej čínskej medicíny, avšak s využitím najnovších poznatkov fytoterapie, homeopatie, kryštáloterapie a biorezonancie. Prostredníctvom vlastného výskumu zaručuje značka ENERGY zákazníkom čo možno najkvalitnejšie a najčistejšie výrobné postupy a v tomto smere sa už dnes radí k svetovej špičke. Po ošetrení týmito produktmi je pleť dobre zásobená kyslíkom a pestrou paletou minerálov, vitamínov a celým radom biologických látok so silným regeneračným a vitalizujúcim účinkom na bunky kože.

Ľudský organizmus vnímame ako jeden celok. V ňom neexistuje ani zdravie, ani choroba. Iba harmónie a disharmónie. Hľadáme príčiny vychýlenie z rovnováhy a jemným ovplyvňovaním navraciame telu prirodzenú silu a vitalitu.

Všetky naše produkty sú vyrobené s hlbokou zodpovednosťou a využitím najnovších poznatkov fytoterapie, aromaterapia, homeopatia a s rešpektom k princípom tradičnej čínskej medicíny.

ENERGY SLOVAKIA a.s. Trójska 39/201, 171 00 Praha 7, IČO: 03737195, DIČ: CZ03737195