BrainMax Super BIO Maca

Novinka
Značka: BrainMax
€16,28 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Maca ako adaptogén, je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Maca pomáha hormonálnemu systému žien, obzvlášť v období menopauzy (mierni príznaky, ako sú návaly tepla a nespavosť ) a v dňoch menštruácie. 

Medzi schválené zdravotné tvrdenia pre Macu patria: Fyzické a duševné zdravie, vytrvalosť, vitalita, plodnosť, sexualita, hormonálny systém - menopauza, zdroj fytoestrogénov. Maca extrakt je koncentrovanejšou formou bežného maca prášku. Každá kapsula obsahuje 500 mg extraktu a tým zaisťuje aj vyššiu koncentráciu účinných látok. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kedy môže Maca pomôcť?

Máte pocit, že vám chýba energia a vitalita? Chcete zlepšiť svoje fyzické a duševné schopnosti? Riešením môže byť maca, prírodná superpotravina s bohatou históriou a širokým spektrom účinkov!

  • Podpora energie a výdrže: Maca je často používaná na zvýšenie energie a výdrže, čo je užitočné najmä pre osoby, ktoré sa cítia unavené alebo vyčerpané.
  • Podpora reprodukčného zdravia: Môže mať pozitívne účinky na reprodukčné zdravie u mužov i žien, vrátane zvýšenia plodnosti a libido.
  • Regulácia hormonálnej rovnováhy: Pomáha vyrovnávať hormóny, čo môže byť užitočné v období menopauzy, PMS alebo pri problémoch spojených s menštruačným cyklom.
  • Podpora duševného zdravia: Maca môže pomôcť zlepšiť náladu a znížiť symptómy úzkosti a depresie.
  • Zlepšenie fyzického výkonu: Niektorí športovci užívajú Macu na zlepšenie fyzického výkonu a svalovej sily.
  • Podpora kognitívnych funkcií a pamäte: Pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, vrátane zlepšenia pamäte a koncentrácie. To ocenia obzvlášť pracujúci, študenti, prípadne staršie osoby.

Štúdie potvrdzujú zvýšenie energie a fyzického výkonu

Maca bola predmetom rôznych štúdií zameraných na jej potenciálne zdravotné prínosy, vrátane vplyvu na hladinu energie. Niekoľko štúdií skúmalo jej vplyv na fyzický výkon. Napríklad štúdia z roku 2009 vykonaná výskumníkmi z Northumbria University2 zistila, že športovci, ktorí užívali prášok Maca počas 14 dní, vykázali významné zlepšenie vo svojich časoch na 40 km cyklistickej časovke v porovnaní s ich predchádzajúcimi výkonmi. Štúdia dospela k záveru, že maca by mohla byť prospešná pre zlepšenie fyzického výkonu, čo naznačuje potrebu ďalšieho výskumu v tejto oblasti.

Maca zvyšuje mužskú plodnosť

Maca (Lepidium meyenii) má významný vplyv na mužskú plodnosť, najmä na kvalitu a množstvo spermií. Štúdie naznačujú, že konzumácia macy zlepšuje kvalitu a koncentráciu spermií. Randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia z roku 2021 preukázala, že maca má pozitívne účinky na spermiogram, teda na analytické hodnotenie ejakulátu. Okrem fyzického výkonu bola maca študovaná aj pre svoje účinky na sexuálnu túžbu. Pilotná štúdia s trénovanými cyklistami ukázala, že za 14 dní užívania sa cyklistom zvýšilo libido oproti východiskovým testom. V ďalšej štúdii 3 muži vo veku 21-56 rokov dostávali Macu v jednej z dvoch dávok: 1 500 mg alebo 3 000 mg alebo placebo. Zlepšenie libida bolo u Maca pozorované od 8 týždňov liečby. 4

Prečo je lepší extrakt ako klasický prášok?

Maca obsahuje bioaktívne látky, ktoré stoja za všetkými jej účinkami. Extrakty sú, oproti prášku z koreňa, lepšie vstrebateľné, pretože sa dostanú do vášho krvného obehu rýchlejšie a sú oveľa koncentrovanejšie a tak stačí oveľa menšie množstvo, aby Maca začala účinkovať. Maca extrakt je tu v pomere 6:1.

8/10 žien trápi hormonálna nerovnováha

Hormonálna nerovnováha je stav, kedy v tele dochádza k nadmernej alebo nedostatočnej produkcii jedného alebo viacerých hormónov. Pokiaľ nie sú hormóny v rovnováhe, prejaví sa to u žien v plodnom veku rozvojom PMS alebo predmenštruačným syndrómom . To zahŕňa príznaky, ako sú bolesti hlavy, nadúvanie, podráždenosť, výkyvy nálad, únava, bolesti brucha alebo nepokoj. Maca pri pravidelnom užívaní pomáha optimalizovať hormonálny systém žien a tým aj zmierniť príznaky predmenštruačného syndrómu, rovnako ako nepríjemné príznaky menopauzy.

Štúdia publikovaná v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine ukázala, že Maca pomáha zlepšiť hormonálny profil a znížiť symptómy spojené s menopauzou u žien, ale aj na plodnosť žien.

Ako fungujú adaptogény?

Maca ako adaptogén, je známa svojou schopnosťou pomáhať zvyšovať silu, vytrvalosť a optimalizovať hormóny. Adaptogény pomáhajú zvyšovať odolnosť voči stresu a znižovať úzkosť tým, že zabraňujú uvoľňovaniu stresových hormónov (CRH -> kortizol). Inými slovami, pomáhajú znižovať potrebu vášho tela produkovať stresové hormóny v reakcii na stres . Nedochádza tak k adrenálnemu vyčerpaniu a ďalším negatívnym efektom spojeným s dopadmi stresu, ako sú: úzkosť, hormonálna nerovnováha, strata libida alebo problémy so štítnou žľazou.

Dávkovanie

1 kapsula 1-3 krát po jedle.

Referencia

  1. MEISSNER, HO, A. MSCICZ, H. Reich BILINSKA, P. MROZIKIEWICZ, T. Bobkiewicz KOZLOWSKA, B. KEDZIA, A. LOWICKA a I. BARCHIA. Hormón-Balancing Effect of Pre-Gelatinized Organic Maca (Lepidium peruvianum Chacon): (III) Clinické reakcie early-postmenopausal ženy do Maca v dvojitom blinde, randomized, Placebo-controlled, crossover configuration, outpatient study 2006.
  2. STONE, Mark, Alvin Ibara, Marc Roller, Andrea Zangara a Emma Stevenson. A pilot investícií do účinku maca doplnku k fyzickej aktivite a sexuálnej dezire in sportsmen . 2009.
  3. GONZALES, GF, CÓRDOVA, K VEGA, CHUNG, VILLENA, C GÓÑEZ a CASTILLO. Effect of Lepidium meyenii (MACA) na sexuálnej desire a jeho absent relationship with sérum testosterone úrovne v dospelých zdravotných men . 2002.
  4. MELNIKOVOVA, Ingrid, Tomas Fait, Michaela KOLAROVA, Eloy C FERNANDEZ a Luigi MILELLA. Effect of Lepidium meyenii Walp. na Semená Parameters a Serum Hormóny Levels in Healthy Adult Men: Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Pilot Study . 2015.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balení: 100 rastlinných kapsúl.
Zloženie: Maca (Lepidium meyenii) extrakt z koreňa 6:1, BIO Maca (Lepidium meyenii)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: