BrainMax Vitamin K2 MK-7

Novinka
Značka: BrainMax
€25,06 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (2 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

BrainMax Vitamín K2 ako MK-7 je patentovaná forma od nórskej značky K2VITAL®DELTA. Ide o najlepšie vstrebateľnú formu vitamínu K2. Zo všetkých vitamínov K má najdlhší polčas rozpadu, to znamená, že oproti iným vitamínom K, zostáva v tele až 72 hodín! Je chránený sférickou škrupinou a tým je dostatočne chránený ako pri výrobe, tak aj v gastrointestinálnom trakte.

Vďaka svojej schopnosti podporovať správny metabolizmus vápnika je nevyhnutný pre zdravie kostí, rovnako ako zubov, podieľa sa na správnej zrážanlivosti krvi a tým aj lepším zacelením rán .Nedostatok vitamínu K sa môže prejaviť bolesťami kostí, kĺbov, ale aj nedostatočným zrážaním krvi. BrainMax Vitamín K2 MK-7 obsahuje v každej kapsule 150 mcg vitamínu K2 MK-7, takže jednou kapsulou doplníte denný príjem vitamínu K. Kapsula neobsahuje žiadne balastné látky a je doplnená od BIO olivový olej pre lepšiu vstrebateľnosť, ktorý obsahuje 2,4% polyfenolov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako sa prejavuje nedostatok vitamínu K2?

Nedostatok vitamínu K2 môžu mať ľudia s poruchou funkcie čriev, kedy nedochádza k správnemu vstrebávaniu vitamínov a minerálov, ďalej ľudia s poruchami pečene, alebo osoby často užívajúce antibiotiká. Deficit vitamínu K2 sa môže prejaviť bolesťami hlavy, chrbta, kĺbov, ľahkým vznikom modrín a výrazný nedostatok sa prejaví zvýšenou krvácavosťou, rednutím kostí.a následnými zlomeninami, pretože je nevyhnutný pre správne vyživenie kostí. Riadi transport a distribúciu vápnika a zaisťuje, že sa dostane tam, kde je potreba.

Pre koho je dôležité užívanie vitamínu K2?

 • Pre osoby s poruchami trávenia alebo ochorením čriev.
 • Pre menopauzálne ženy.
 • Pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Pre staršie osoby, u ktorých často dochádza k rednutiu kostí a zlomeninám.
 • Pre osoby s oslabenou imunitou.
 • Osoby s ochorením kostí a kĺbov alebo ich predispozíciami.
 • Osoby užívajúce vápnik.
 • Pre vegánov a vegetariánov.
 • Osoby so sklonmi k srdcovo-cievnym ochoreniam.

Prečo práve BrainMax vitamín K2 MK-7 all-trans K2VITAL®DELTA?

Vitamín K2 je vitamín rozpustný v tukoch a ide o nevyhnutný vitamín nielen pre naše kosti ale aj pre náš srdcovo cievny systém. Časť vitamínu K sa tvorí v našich črevách, avšak iba v malom množstve. Veľmi často je tento vitamín deficitný. Možným vysvetlením nedostatku K2 sú zmeny v konzervácii a skladovaní potravín , ktoré znižujú prirodzené kvasenie v potravinách. K2 ako MK7 je biologicky dostupný a má najdlhší polčas rozpadu zo všetkých vitamínov K.

 • Najlepšie vstrebateľná a využiteľná forma vitamínu K2 MK-7.
 • Patentovaná forma vitamínu K2 - K2VITAL®DELTA MK-7.
 • V tele zostáva až 72 hod.
 • Je stabilný a vydrží až 2 roky.
 • Podieľa sa na správnom zrážaní krvi.
 • Podporuje zdravie kostí, zubov.
 • Obohatené o BIO olivový olej s obsahom 2,4% polyfenolov.
 • V jednej kapsule 150 mcg.
 • Rastlinné kapsule bez obsahu balastných látok.

Náš vitamín K2 MK-7 vydrží v tele až 72 hodín!

Nevýhodou vitamínu K je to, že sa pomerne rýchlo z tela vylučuje. Vitamín K2 vo forme MK7 all-trans je oveľa stabilnejší ako iné formy. Vyznačuje sa vysokou využiteľnosťou pre telo a oproti bežným formám vitamínu K2, ktoré majú polčas rozpadu iba 1,5 hodiny, zostáva v tele až 72 hodín! To znamená, že má 48x dlhší polčas rozpadu. Je vyrobený s dvojitým zapuzdrením a tým je chránený pri výrobe a predovšetkým v tráviacom trakte.

V našom vitamíne K2 skutočne nájdete vitamín K2

Spoločnosť Kappa vykonala aj prieskum kvality, stability a účinnosti Vitamínu K2 v doplnkoch stravy v neminerálnych kombináciách, kde by stabilita nemala byť problém. Polovica týchto neminerálnych produktov s vitamínom K2 mala problémy s kvalitou, pričom celá jedna tretina vzorky nevykazovala žiadny merateľný obsah Vitamínu K2 (nula). V pätine produktov bol zmeraný obsah vitamínu K2 v rozmedzí 26–75% oproti deklarovanému množstvu na etikete. Iba u štvrtiny produktov zodpovedalo namerané množstvo vitamínu K2 množstvo na etikete.

Najlepšia forma vitamínu K2 MK-7!

Vitamín K2 (menachinón) má ešte niekoľko podtypov, medzi ktorými sú veľké rozdiely vo vstrebateľnosti. Z desiatich foriem menachinónu sú pre zdravie kostí najdôležitejšie MK-4 a MK-7. Hoci obaja sú preukázateľne prínosom, MK-7 aktivuje najväčší podiel osteokalcínu a je pre telo najlepšou formou vitamínu K2 . K2VITAL®DELTA oproti iným prešiel mnohými štúdiami, ktoré potvrdili jeho vysokú vstrebateľnosť a stabilitu.

Patentovaná stabilná forma Vitamínu K2 MK-7

K2VITAL®DELTA MK7 je oveľa stabilnejší pri bežných aj vyšších teplotách, a ani po niekoľkých mesiacoch, nepodlieha tak rýchlo biodegradácii ako iné formy Vitamínu K2.

Spevňuje kosti starším ľuďom a pomáha v období menopauzy

Počas menopauzy u žien je zvýšené riziko úbytku kostnej hmoty (výplň kostí). Kosti sú krehkejšie a tým aj náchylnejšie na zlomeniny. Pre zdravie kostí sa zo všetkého najskôr ponúka vápnik. Avšak ten, bez dostatočného množstva vitamínu K2, sa môže usadzovať v cievach. Vitamín K2 je v podstate taký dopravca, ktorý vápnik spoľahlivo doručí tam, kde je to potrebné, to znamená - do kostí. V opačnom prípade sa vápnik hromadí v cievach, mozgu alebo obličkách, čo má neskôr vplyv na zdravie srdcovo-cievneho systému.

Dávkovanie

1 kapsula raz denne.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 100 rastlinných kapsúl
Zloženie: Vitamín K2 ako MK-7 (150 mcg, RHP 200%), BIO olivový ovocný prášok, 18% olivový olej, min. 2,4% polyfenolov (384,25 mg, RHP ***).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: