MycoMedica Ječmen setý

€10,33 / ks
Skladom, ihneď na odoslanie (3 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

MLADÝ JAČMEŇ sa pestuje v ekologicky čistom údolí rakúskych Álp. Priemyslom nedotknutá krajina, dostatočná vlaha a pôda bohatá na minerály, zaisťuje optimálne podmienky na pestovanie kvalitnej suroviny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jačmeň siaty (Hordeum vulgare) je jedna z najrozšírenejších pestovaných obilnín. Mladý jačmeň sa zberá pri výške 15-20 cm nad zemou. V tomto období rastlina nazhromaždí najviac výživných látok v podobe, ktorá je veľmi dobre vstrebateľná pre organizmus.

MLADÝ JAČMEŇ je prírodným zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, bielkovín a zeleného farbiva chlorofylu. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, E, K, H, cholín, vlákninu, aminokyseliny a betakarotén. Menej známy cholín je základným stavebným kameňom neuromediátoru acetylcholínu. Neuromediátor je látka, ktorá sprostredkováva nervosvalový prenos signálu v mozgu, preto je dôležitý pre správne fungovanie nervového systému. Je bohatý na minerály: draslík, vápnik, meď, železo, fosfor či horčík. Ďalej obsahuje 20 aminokyselín vrátane ôsmich esenciálnych, ktoré si naše telo nevie vytvoriť samo.

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín a sú preto nevyhnutné na vytváranie buniek, obnovu poškodených tkanív a dodávanie energie. Obsiahnutý chlorofyl podporuje tvorbu červených krviniek, čím zaručuje optimálne okysličenie a výživu buniek. Zlepšuje tak metabolizmus buniek v tele, a tým aj celkovú fyzickú aj duševnú kondíciu. Látky obsiahnuté v zelenom jačmeni vrátane vlákniny dokážu na seba viazať odpadové látky, ktoré vznikajú pri metabolizme a napomáhajú lepšiemu tráveniu. Zelený jačmeň je vysoko zásadotvorný, udržuje rovnováhu pH v tele, ktorá môže ovplyvňovať vznik mnohých civilizačných chorôb. 

 

Použitie:

Celkové tonikum vitamínov a minerálnych doplnkov z prírodného zdroja Antioxidant

Dávkovanie:

Dospelí 1,5 - 3 g denne, rozmiešať v cca 1,5 dcl vody a vypiť. Deti od 3 rokov pol čajovej lyžičky, rozmiešať v cca 1,5 dcl vody a vypiť. Odporúčame užívať minimálne s polhodinovým odstupom od jedla. (1 zarovnaná čajová lyžička = 1 g prášku)

Alternatívou ku klasickému užívaniu, kedy sa jačmeň dôkladne rozmieša len vo vode, je pridanie prášku do ovocných či zeleninových štiav. Zaujímavou voľbou je aj pridanie do jogurtu, smoothie alebo stále obľúbenejšie smoothie bowl. Tento variant sa však odporúča skôr, ak máte problém jačmeň zjesť na lačno, len rozmiešaný vo vode. Príklad užívania pre začiatočníkov je popísaný v tabuľke nižšie, kde sa dávka každý deň pomaly zvyšuje, aby si telo zvyklo. Hneď ako dosiahnete maximálnu dennú dávku, je možné užívať ho dlhodobo.

Príklad odporúčanej dennej dávky rozdelenej do troch častí počas dňa:

   ráno  poludnie   večer
 1. deň 0,5
 2. deň 0,5 
 3. deň 0,5 0,5 
 4. deň 0,5  0,5 
 5. deň 0,5  0,5 
 6. deň 0,5  0,5 
 7. deň  0,5  0,5  0,5 
 8. deň a ďalej pokračujte až k dosiahnutiu požadovanej maximálnej dennej dávky

Výživové údaje na 100 g:

  • Energetická hodnota: 782 kJ / 189 kcal
  • Tuky: 1,1g - z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3g
  • Sacharidy: 9,9g - z toho cukry: 6,3 g
  • Vláknina: 39,3 g
  • Bielkoviny: 15,2 g
  • Soľ 0,05 g

Dodatočné parametre

Kategória: Huby
Zloženie: BIO sušený prášok z výhonkov mladého jačmeňa, ktorá je spracovaná metódou shellbroken, ktorá rozbije obal bunky, aby organizmus dokázal využiť všetky účinné látky.
Balenie: 200 g BIO prášku z vyhonkov mladého jačmeňa

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: